Skocz do zawartości
rysio

Kontrolka klocków hamulcowych w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za pomoc i dorzucilem punkciki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy,dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arutip

czujnik zuzycia klockow przeciez jest w klockach, wiec raczej musisz cale kolo sciagac.

z Kanalu mozesz tylko ta wtyczke docisnac itp... a jesli chcesz sprawdzic czy to klocki czy przewod, to mozesz odlaczyc z przodu wtyczki od tych czujnikow i zmostkowac.. wtedy jesli przewod nie ma przebicia kontrolka nie powinna swiecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmostkowac.. wtedy jesli przewod nie ma przebicia kontrolka nie powinna swiecic.

 

Tego nie rozumiem? No klocki byly wymienione w pt wiec to nie klocki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pinio4

ja mialem wymieniane klocki i od momentu wyjazdu od mechanika swieci sie kontrolka jak moge ja usunac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwiki

B5 1.8T 2000r po wymianie klockow dalej mi sie swieci kontrolka!!! kable wygladaja ok!!! nie wiem co jest grane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nowe klocki Masz z czujnikami?

Bo jesli nie to kontrolka bedzie caly czas swiecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwiki

tak z czujnikami funkiel nowki.

 

W jaki sposob sprawdzic czy przewody od czujnikow sa dobre? uszkodzen na kablach nie widac.

 

// scalone

// kazio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w samych kostach robią się z czasem zaśniedziałe styki więc proponowałbym je przeczyścić i dokładnie obejrzeć przewody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrwij kable ze starych klockow zrob na nich zwarcie i podepnij do instalacji od czujnikow , jesli kontrolka zgasnie to klocki sa do bani. A jak dalej bedzie swiecic to problem jest gdzies w instalacji (przerwany kabel moze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Ja u siebie w aucie mam drut z migomatu wlutowany w gniazda i zaślepione tylko wtyczkami z klocków i mam 100% spokój. To jest najbardziej wku.....cy patent w historii motoryzacji. Producenci robia za delikatne wtyczki, słaba izolacja, cieniutki i kiepski drucik, słabe mocowanie przy klocku. Same wady i problemy a tylko 1 plus i to raz na parę sezonów.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie. Dziś zaświeciła mi się kontrolka BREMSBELAG PRUFEN. Czy przy wyświetleniu tej kontrolki należy od razu wymienić klocki? Czy jest jakiś zapas tzn. czy ten komunikat wyświetla się gdy okładziny jeszcze są w minimalnych ilościach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kazik gdz
Ja mam pytanie. Dziś zaświeciła mi się kontrolka BREMSBELAG PRUFEN. Czy przy wyświetleniu tej kontrolki należy od razu wymienić klocki? Czy jest jakiś zapas tzn. czy ten komunikat wyświetla się gdy okładziny jeszcze są w minimalnych ilościach?

Umnie jak sie zaswieciła kontrolka to było jeszcze 5mm wkładki ciernej a w instrukcji jest napisane ze min grubosc jest 2mm wiec jeszcze troche mozesz pojezdzic ale ja wymieniłem od razu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arutip

bor0wy, pinio4, oliwiki, tak jak napisal nakonr– wyczyscie styki w kostkach które lacza przewody z klockami!! Jeśli to nie pomoze to musicie zmierzyc czy wasze przewody - przewodza. Zaraz za nadkolem na gorze po ściągnięciu gumy jest kostka. U mnie nie było widac golym okiem przerwy na kablu ale po pomiarach, okazalo się ze kabel od kostki za nadkolem do wtyczki przy klocku miał przerwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już jesteśmy przy klockach hamulcowych i czujnikach to może mi ktoś autorytatywnie powie od którego roku były montowane czujniki zużycia klocków hamulcowych, dodam że miesiąc temu wymieniałem klocki /na których były kable do czujników/ na przodzie ale w moim pasku /1999r./ nawet śladu nie było po przewodach sygnalizacyjnych zużycie klocków ? , a może w w moim roczniku to nie był jeszcze standart.:669:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej był. Ja mam też z 1999r., ale AFNa, więc starszego niż Ty, a czujniki mam (niestety, bo też mi się to badziewie świeci od czasu do czasu, nie wiedząc zupełnie dlaczego). Może ktoś już się na to wcześniej wkurzył i zrobił z tym porządek ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzej1962

Po wymianie klocków po uruchomieniu paska zapala się czasami- nie zawsze kontrolka " Bremsbelag prufen ".Czy to wina klocków , przewodów - czy może trzeba skasować ten komunikat a jak jest to możliwe to jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja zauważyłem w moim pasku AFN 99 że tylko do prawego koła idą przewody [ chyba do czujnika zużycia klocków] nie wiem bo nie mam klocków z czujnikiem ale do lewego koła nie ma przewodów mam to rozumieć że klocki sie wymienia parami jeśli sie po prawej zaświeci to automatycznie wymienia się lewą stronę czy tak to było w paskach robione.Mówię tu o przednich kołach.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam a ja zauważyłem w moim pasku AFN 99 że tylko do prawego koła idą przewody [ chyba do czujnika zużycia klocków] nie wiem bo nie mam klocków z czujnikiem ale do lewego koła nie ma przewodów mam to rozumieć że klocki sie wymienia parami jeśli sie po prawej zaświeci to automatycznie wymienia się lewą stronę czy tak to było w paskach robione.Mówię tu o przednich kołach.Pozdrawiam

 

Klocki hamulcowe wymienia się parami ( jak również amorki) jak piszesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem że, ma być.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności