Skocz do zawartości
Danek75

Ranking anten do CB

Rekomendowane odpowiedzi

To nie takie proste jak sobie myślisz... Szanujący się serwis/sklep sprzedający anteny stroi je na samochodzie gratis przy zakupie.

 

 

Od 1,1 do 1,3.

 

domyślam się że to nie takie proste;) pytanie czy sobie poradzę;) zastanawiam się czy antena montowana na klapę, relinga, czy magnes....<mysli>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie czy sobie poradzę

Nie warto wydawać pieniądze na reflektometr którego później nie będziesz używał, skoro ktoś może zestroić za darmo i profesjonalnie..

 

zastanawiam się czy antena montowana na klapę, relinga, czy magnes....

Klapa lub reling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie warto wydawać pieniądze na reflektometr którego później nie będziesz używał, skoro ktoś może zestroić za darmo i profesjonalnie..

 

 

Klapa lub reling.

 

:D za darmo to nie wiem czy się ktoś znajdzie taki;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio Ci mówię, szanujący się serwis/sklep stroi antenę przy zakupie za darmo. Jeśli nie kupujesz u nich to kasują około 10 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W calej polsce ale nie w Krakowie;-) tutaj to Ci 5zl nie oszczedza;-p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale SWR miarka kosztuje ok 30-50 zl wiec warto się we wlasną zaopatrzyć ;-) nawet ta podstawową

czasem można swoje radio sprawdzić a czasem kolegi radio i wtedy 10 zł Twoje

są instrukcje na YTB

a co do radia to mi podoba sie Sabo XM 3001 E.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Serio Ci mówię, szanujący się serwis/sklep stroi antenę przy zakupie za darmo. Jeśli nie kupujesz u nich to kasują około 10 zł.

jest tak jak piszesz, a jak samo strojenie to 20 kasują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Omege 27 od 2 lat i nie mogę na nią złego słowa powiedzieć. Jedyne co bym radził to wziąć antenę na większej podstawie magnesowej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np na 12 od sirio;)/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak antena 1,5m typu ml-145 za długa to z trochę krótszych dobrze spisuje się sirio carbonium (coś koło 110-115cm). Siedzi na magnesie na przegubie DV dzięki czemu łatwo ją położyć, niektórzy jeżdżą z ustawioną pod skosem ale tego nie polecam, bo trzeba być szamanem czarodziejem, żeby antenę w takiej pozycji sensownie zestroić. Chyba, że kąt jest lekki a nie jakieś 45 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to Wam powiem/napiszę, od siebie że anteny na relingu rdzewieją szybko przy podstawie i zaczynają źle odbierać, magnes rysuje dach.

Ja zamierzam u siebie zamontować CB w oryginalny otwór w dachu po antenie od radia, zaś antenę od radia poprowadzić jakoś w słupek, czy coś

w ten deseń. Jeszcze nie wiem jak to zrobię, ale tak musi być i musi działać. Z tego co mi tata mówił (serwis RTV) antena presidenta 90 ładuje na 17km :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
antena presidenta 90 ładuje na 17km

Antena sirio, lemm też...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie stoje przed zakupem krotkiej antenty i nie wiem ktor wybrc czy as 100 ; sirio turbo 1000 ; omega 27???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy cz potrzebujesz ja pochylac czy nie. Turbine latwo pochylic, omega jest w zestawie z duzym magnesem, tez mozna ja pochylic ale zajmuje to wiecej czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zalezy cz potrzebujesz ja pochylac czy nie. Turbine latwo pochylic, omega jest w zestawie z duzym magnesem, tez mozna ja pochylic ale zajmuje to wiecej czasu.

 

wybor padl na omege :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności