Skocz do zawartości
Danek75

Ranking anten do CB

Rekomendowane odpowiedzi

Sirio turbo 800 przy gwincie jest troche grubsza i na malym magnesie wyglada to po prostu jak nie od kompletu mowie o malym magnesie po missouri i nie wiem czy ten magnes ja utrzyma mam take same graty w garazu i kiedys chcialem spasowac ale srednio to wygladalo i wg moglo by spasc przy ok 130 km bo sirio to dosc ciezka antena bo nawet fabrycznie byla na duzym magnesie

a nie lepiej mississipi president??? prawie taka sama jak missuri a łamana....ta juz lezy dlugo a widac ze stan i cena calkiem warta zachodu http://tablica.pl/oferta/antena-cb-president-mississipi-CID5-ID3xKyf.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sirio jako marka nie ma sobie nic do zarzucenia. Konkretny model nie bedzie powalal zasiegiem ale jako antymisiek wystarczy. Jesli chcesz cos pochylanego to wedlug mnie lepiej kupic tansza omege 27 z oryginalnym magnesem 12.5cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

As 100 porownywalna ale z omega masz mocniejszy magnes. Ale za te same pieniadze mozesz tez kupic ml145 i wtedy poczujesz roznice :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale chodzi o długość-wjazd do garażu.

 

No to Sirio Turbo 2000 - ma ładny przegub kulowy i szybko się kładzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam, czy ktoś może mi powiedzieć coś na temat takiej anteny?

http://allegro.pl/antena-sunker-cb-1-77cm-szklana-cewka-400w-4dbi-i3949506166.html

albo co moglibyście polecić w mniej więcej tych rozmiarach? mam obecnie hustlera 100 cm ale wydaje mi się że ostatnio zaczyna mi nawalać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda pieniedzy. Najkrotsza przyzwoita to pirat a potem sirio as100/omega27.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanko mam, czy ktoś może mi powiedzieć coś na temat takiej anteny?

http://allegro.pl/antena-sunker-cb-1...949506166.html

Te króciaki ze szklaną cewką to szit jakich mało.. I lubią się łamać właśnie w miejscu tej szklanej cewki...

 

albo co moglibyście polecić w mniej więcej tych rozmiarach?

Na przykład to:

http://konektor5000.pl/index.php?p110,sirio-omega-27-black-mag-95mm-antena-cb-magnesowa-95cm-kabel-3-60m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz? własnie czytałem o tych antenach, ale ja mam kiepściutkie radyjko midlanda 109;) pytanie czy ta antena cos pomoże;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mówisz? własnie czytałem o tych antenach, ale ja mam kiepściutkie radyjko midlanda 109 pytanie czy ta antena cos pomoże;p

U kumpla wyleżała się ta antena na strychu kilka lat, w sobotę założyliśmy ją na uchwycie sf 40 na klapę w sceniku. Bez ruszania promiennika, patrzymy na reflektometr a tam na 1 kanale wskazówka się nie dźwiga, na 40 SWR 1.4 a na 19 idealnie 1.1. Odbiór i nadawanie idealne ale na Alanie 28. Jak odezwał się jego znajomy 10 km od nas (auto miał w garażu) to myśłał że ze stacji bazowej nadajemy.

Alan 109? Niestety nie miałem przyjemności testować tego radyjka... Pytasz czy antena coś w pomoże. W porównaniu do Hustlera to ta antena to niebo a ziemia. Coś na pewno pomoże. A ta antena którą podałeś w linku to miałem bliźniaczą na firmowym aucie. Nawet uniden 520 z nią nie współpracował... Totalny szit..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakas antenka ok 80cm? Co polecasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Helikalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakas antenka ok 80cm? Co polecasz?

 

Sirio T3-27, Sirio Super 70, ewentualnie jak może być trochę dłuższa to Sirio Turbo 800. Albo coś z montażu 3/8, np., Wilson FGT-2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sirio super 70 fajna i moglbym ja do klapy przyczepić albo relinga, tylko czyn ja zestroic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko czyn ja zestroic?

 

W sensie ?

 

W zasadzie to wszystkie anteny stroi się reflektometrem ... zwanym popularnie SWR miarką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a polecasz coś konkretnego? kupie sobie od razu i na stroje i jakie zakresy tam mają być?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kupować? Stroisz antenę raz.

Za ułamek kwoty fachowiec Ci nastroi.

W Łodzi, na forum, pojawił się kolega, który chyba jest jednym z najlepszych speców od CB w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupie sobie od razu i na stroje

To nie takie proste jak sobie myślisz... Szanujący się serwis/sklep sprzedający anteny stroi je na samochodzie gratis przy zakupie.

 

jakie zakresy tam mają być?

Od 1,1 do 1,3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności