Skocz do zawartości
Danek75

Ranking anten do CB

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam antenke SIRIO CARBONIUM 113cm [dl. ok.80 cm] z radyjkiem President Walker.

Myślałem nad wymiana na President'a IOWA tylko nie wiem czy warto zmieniać :) ?

A moze jeszcze coś innego byście polecali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co sądzicie o tej antenie http://allegro.pl/item1077556671_pre..._kurierem.html wcześniej miałem president missouri montowaną na środku tylnej klapy

Hmmm.... Może umówmy się że na tym forum nie będziemy dyskutować o antenach których długość nie przekracza 1 metra ;) bo szkoda nerwów przyszłego użytkownika takich krótkich anten.

Posiadam antenke SIRIO CARBONIUM 113cm [dl. ok.80 cm]

No to jak? 113cm czy 80? Bo czegoś nie kumam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to jak? 113cm czy 80? Bo czegoś nie kumam.

Fabryczna dlugosc 113cm została skrocona do ok.80cm z powodu ze nie dalo sie jej wystroić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To coś masz nie tak z instalacją, ta antena stroi się bardzo szeroko i łatwo, nie trzeba jej przycinać więcej jak 5cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, coś masz pokręcone. Sprawdzałeś różnymi reflektometrami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam, coś masz pokręcone. Sprawdzałeś różnymi reflektometrami?

Nie wiem montowałem w serwisie w dostawczaku i musieli skracac bo masy nie bylo czy cos :) , teraz bylem i stroili i wyszlo na poczotku 1.14 lub 1.4 a teraz jest 1.1.

Ale i tak chce wymienic antene dlatego co moglibyście polecić do 120 cm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 - President Texas, Colorado 1200, WA27 (wysoki SWR)

Lemm Turbo 2001, Magnum Superstar

Sirtel Santiago 1200

Sirio Megawatt 4000, Performer/Turbo 5000 - około 2,0 m

 

Czy istnieje jakaś większa antena? Megawatt 4000 ma 205cm a Performer ma 195cm. Szukam jeszcze większej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak istnieje :) Thunderstick 7, - 2.15cm, tylko że w PL ciężko dostępna, ale na ebayu w UK znajdziesz bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest jeszcze SIRIO DV27L albo Thunderpole TANK :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki Ci wyszedł SWR?Tak z ciekawości...

 

SWR dziś zmierzony. Wyszło około 1,4. W papierach ma mieć niby 1,2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam małe pytanko, w czwartek kupuję Uniden 520xl PRO jestem na nie zdecydowany bo ojciec i brat na nim jeżdżą, a do tego wasze pozytywne opinie:) ale jaką antenę dokupić potrzebuję coś nie dużego i nie rzucającego się w oczy. Myślałem o http://allegro.pl/item1156004807_cb_antena_president_super_florida_f_vat_kielce.html

Czy to dobry pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to dobry pomysł?

 

A jakie wnioski wyciągnąłeś czytając te 300 postów ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Hustlera za 40 zł i będziesz miał to samo.Nie warta nawet połowy swej ceny.Chcesz coś rozsądnego, to albo Sirio AS100 albo Wilson.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakie wnioski wyciągnąłeś czytając te 300 postów ?

Ups, mea culpa bo przeniosłem jego posta z wątku o radiach bez adnotacji... :wstyd: więc kolega raczej tutaj nie zajrzał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy jaką fabrycznie długość ma promiennik w President-cie Dakota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam antenkę SIRIO TURBO 5000 na magnesie 16cm, moim zdaniem obecnie najlepsza antena na rynku, wożę ją na bagażniku, do tego radio PRESIDENT WALKER + grucha ze wzmocnieniem i echem FARUN FD1818. Jak mobile mnie słyszą to zawsze się pytają czy nadaję ze stacjonarki, polecam wszystkim taką konfigurację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak cos niedużego to może SIRIO T3-27, z tym, że będzie się w oczy rzucać, bo mimo, że jest niewysoka (620 mm), to bat jest gruby, bo to helikal. Natomiast sprawuje się naprawde super. Jak chcesz wiedzieć jak wygląda na dachu, to masz tu linka z zamontowaną tą anteną u mnie na dachu:

http://img81.imageshack.us/img81/1518/20071013001jx0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak cos niedużego to może SIRIO T3-27, z tym, że będzie się w oczy rzucać, bo mimo, że jest niewysoka (620 mm), to bat jest gruby, bo to helikal. Natomiast sprawuje się naprawde super. Jak chcesz wiedzieć jak wygląda na dachu, to masz tu linka z zamontowaną tą anteną u mnie na dachu:

http://img81.imageshack.us/img81/151...1013001jx0.jpg

Jak Ci się sprawuje ten T3-27? Masz jakieś porównanie do innych podobnej długości (np. Florida lub Super Florida, Super Gamma itp.)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, mam porównanie tylko do ML-145 na magnesie i Performera 5000 na uchwycie, bo z takimi jeździłem bądź jeżdżę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności