Skocz do zawartości
Danek75

Ranking anten do CB

Rekomendowane odpowiedzi

To przesuń antenę bardziej na tył dachu (a nie stawiasz na środku) i będziesz miał ciszę

Niestety panie nie mogę.Raz to że miałem ją już w otworze po antenie FM i też śpiewała, a dwa to mam wywiercony otwór na środku dachu i ot tak nie mogę jej przestawiać.Miałem Santiago 1200 i ta podśpiewywała gdzieś w granicach 180km/h i to było do zniesienia, no ale lepkie rączki zainteresowały się nią ostatnio jak byłem w kraju.To przyzwyczajenie, że tutaj nie kradną... No a zamiana nie idzie w grę, bo nic poniżej 2 m nie założę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ona ma się dobrze sprawować a nie wyglądać Ja tam mógłbym i szprychę założyć jakby miała to byc najlepsza antena

 

A gdzie tu napisane, że ona mi się podoba z wyglądu? Myśl trochę. To, że jesteś moderatorem Cię od tego nie zwalnia. Antena podoba mi się pod względem wydajności.

Edytowane przez bananek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie tu napisane, że ona mi się podoba z wyglądu? Myśl trochę. To, że jesteś moderatorem Cię od tego nie zwalnia. Antena podoba mi się pod względem wydajności.

Na drugi raz cytuj do czyjej wypowiedzi się odnosisz, bo tak wychodzi bezsens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i pojeździłem troche z tym moim sirio ML-145 noi fajnie jest w sumie jeszcze nie zestrojona bo sklep do 16 otwarty i nie mam jak po pracy zdążyć :D jedno co mnie ewidentnie wkurza to to że jest taka długa :D jak ja przyjdzie odkręcić przy supermarkecie czy gdzieś gdzie autko zostaje samo to nie ma jej nawet jak do auta zmieścić:P nie wiem jakby się zachowywała jakaś antenka ok 100cm. bo mam ją niecały tydzień i już się zastanawiam nad zmiana:P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i pojeździłem troche z tym moim sirio ML-145 noi fajnie jest w sumie jeszcze nie zestrojona bo sklep do 16 otwarty i nie mam jak po pracy zdążyć :D jedno co mnie ewidentnie wkurza to to że jest taka długa :D jak ja przyjdzie odkręcić przy supermarkecie czy gdzieś gdzie autko zostaje samo to nie ma jej nawet jak do auta zmieścić:P nie wiem jakby się zachowywała jakaś antenka ok 100cm. bo mam ją niecały tydzień i już się zastanawiam nad zmiana:P:P

 

Krótsza antena będzie się zachowywała tak jak już wcześniej było parę razy opisane ;) Prosta sprawa-im krótsza tym gorzej,to tak najprościej.Wszystko zależy jakie trasy jeździsz i jak chcesz korzystać z CB.Dłuższa antena jest lepsza i tego się trzymajmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma jej nawet jak do auta zmieścić

To ja mam 50 cm dłuższą i bez problemu zmieszczę, a Ty chyba maluszkiem nie jeździsz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ciężko jest ją włożyć:P wcześniej miałem krótszą to ładnie do bagażnika wchodziła a tą trzeba do środka wsadzać:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To załóż sobie Sirio Tajfun i nie będziesz musiał zdejmować i nikt się nią nie zainteresuje bo przypomina zwykłą antenę FM ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, a pewnie chodzi gorzej niz FM podlaczone do CB :D nie no jestem w stanie zcierpieć to tylko żeby faktycznie śmigało to najsowo:) widzę że sporo ludzi ją ma i chwali więc myślę że będzie ok:)

 

jeszcze jedna sprawa:) chodzi o przedłużenie kabla. potrzebuje dosłownie 0,5 do 1m więcej. jak to najlepiej zrobić żeby nic nie stracić na tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedna sprawa chodzi o przedłużenie kabla. potrzebuje dosłownie 0,5 do 1m więcej. jak to najlepiej zrobić żeby nic nie stracić na tym?

Kupić drugi, dłuższy kabel. Najprościej i z najmniejszym wpływem na parametry. Koszt znikomy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi o przedłużenie kabla. potrzebuje dosłownie 0,5 do 1m więcej. jak to najlepiej zrobić żeby nic nie stracić na tym?

Zgodnie z zasadami sztuki, przewód zasilający antenę powinien być wielokrotnością liczby 3,64m. I tego bym się trzymał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgodnie z zasadami sztuki, przewód zasilający antenę powinien być wielokrotnością liczby 3,64m. I tego bym się trzymał.

No i koniecznie chcesz wywołać dyskusję w stylu "o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi"..

Temat wałkowany i proszę go dalej nie rozwijać... link link Ważny link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i koniecznie chcesz wywołać dyskusję w stylu "o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi"..

Jakie "koniecznie"? Nie chcę wywoływać żadnej dyskusji. Po prostu wiem jak powinno robić się to prawidłowo, a każdy niech robi tak jak uważa za stosowne, mi to lotto...

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długość kabla nie ma znaczenia, więc tego się trzymajcie panowie i nie opowiadajcie bredni że 3,64 , 5m lub sam nie wiem ile.Poprawnie zestrojona antena utrzyma SWR taki sam czy założysz jej 2m kabla czy 20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na tym proszę skończyć dyskusję o długości kabla. Podane linki (szczególnie Ważny link) wszystko wyjaśniają...

Tylko przypomnę, wątek jest zatytułowany "Ranking anten do CB" i tego tematu proszę się trzymać. Kolejne dyskusje "nie na temat" będą skutecznie tępione :nono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Długość kabla nie ma znaczenia, więc tego się trzymajcie panowie i nie opowiadajcie bredni że 3,64 , 5m lub sam nie wiem ile.Poprawnie zestrojona antena utrzyma SWR

Nie chodzi o SWR bo on się ustawi na przewodzie każdej długości. Chodzi o niebezpieczne zjawisko (choć dość rzadko występujące) promieniowania ekranu kabla. Przy odcinkach 3,64 mamy PEWNOŚĆ że jeśli dzieje się coś dziwnego z instalacją CB to tylko z anteną ;) Pamiętajmy że impedancja anteny to także składowa pojemnościowa i indukcyjna. Stąd mogą robić się cyrki. Ale każdy robi jak uważa za słuszne. tony_w, nie podawaj jakiś dziwnych linków, bo to naprawdę - żadne kompetentne źródło wiedzy, przynajmniej dla mnie. EOT.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
składową indukcyjną i pojemnościową impedancji

 

W rezonansie też? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W rezonansie też?

A czy przy strojeniu zawsze używasz GDO że masz pewność że antena jest dostrojona do rezonansu dla częstotliwości pracy? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na KF zazwyczaj tak, na CB różnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na CB różnie

Otóż właśnie ;) Na CB prawie nikt tego nie robi. Stąd lepiej mieć "pewny" przewód. Koniec, bo zaraz będą kartki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności