Skocz do zawartości
Danek75

Ranking anten do CB

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy obecnie użytkuję sirio as-100 ale szłu ni ma poszukuję czegoś lepszego i myślę o takich jak: sirio turbo 3000 ,sirio megawatt 3000 albo sirio performer 800 na uchwyt. I pytanko którą z nich można odkręcić żeby schować do auta , która z nich ma najgiętszy promiennik coby się nie pogięła i która z nich najmniej hałasuje podczas jazdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Megawatt ma giętki promiennik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zapominajmy o wa 27 bo ta też należy do grona zacnych antenek i trwałych.

 

Zacnych ??? hmm trwała ??? hmm Gibkie to jak cholera i jeszcze łączona gdzie można zaczepić i stracić cześć anteny moim zdaniem nie warta 200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile można pisać że wystarczy założyć termokurczkę na cewkę i się nie giba. A nigdy nie slyszałem żeby coś stało się z tą łączoną połówką. Chyba nie bez powodu nawet w sklepach internetowych określana jest jako trwała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie mało słyszałeś :jupi ja miałem okazje zostawić polówkę na drzewie dodam że było dokręcona mocno :) po drugie ta antena z dołączona polówka promiennika wygląda ja by ją ktoś obciął i zesztukował , nie sadze aby po założeniu koszulki była sztywna i się nie gibała ale nie będę polemizował może faktycznie jest tak jak piszesz ja nie zakładałem koszulki , po trzecie ta antena nie ma wyglądu a przy testach z santiago 1200 sirio turbo 5000 i texasem nie zauważyłem aby była taka super . Tak jak pisałem nie warta 200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja miałem okazje zostawić polówkę na drzewie dodam że było dokręcona mocno po drugie ta antena z dołączona polówka promiennika wygląda ja by ją ktoś obciął i zesztukował ,

Latałem ponad 3 lata z texasem i tez nie słyszałem , żeby ten łącznik jakiś problematyczny był do tego jest pomocny przy strojeniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do tego jest pomocny przy strojeniu :)

 

Spokojnie :) ja wiem do czego jest ten łącznik, nie musisz żartobliwie dawać mi do zrozumienia do czego on służy, troszkę anten miałem i radyłek nie tylko na pasmo 11m

Jak pisałem do bani jest to rozwiązanie i moim zdaniem WA27 nie warta jest tych pieniędzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem sirio performer 5000 i z radyjkiem albrecht ae 6690 działa bardzo dobrze w mieście więcej syfu zbierała mi as 100 niż ta co trochę mnie zdziwiło ale wreszcie coś słychać i to jest to długość robi swoje pozdro

Małe sprostowanie trochę z tą antenką pojeździłem i tak: w moim mieście sprawuje się wyśmienicie sq mam praktycznie rozkręcone bo mało syfu dolatuje do mnie ale już w Radomiu musiałem skręcić do ok 60% bo asq nie dawał sobie rady ale pomimo tego jestem zadowolony z antenki

Edytowane przez Maniek77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy Ci bardziej rozumiem na "dyskretnym" wyglądzie?

bo w te max 10 km zasięgu ciężko uwierzyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zależy Ci bardziej rozumiem na "dyskretnym" wyglądzie?

bo w te max 10 km zasięgu ciężko uwierzyć...

 

dokładnie tak.

Zasięg około 5 km pewnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysyłam co coś na priv...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna antena , bo krótka .

Fajna antena , bo nie jest zabójczo droga ( cena spadła ).

Fajna antena , bo dyskretna .

Niestety ze względu na długość anteny , będzie mały zasięg .

Jest opisana na wielu forach i filmach na YT .

Jeśli chcesz mieć konkretny zasięg , nie kupuj tego g...a .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pasku mam antenkę montażową President Mississippi 72 (na stałem na dachu) uważam , że nadaje się do poskrobania się po plecach ;). Szkoda kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co piszą na forach CB to porównywalna z helikalną Floridą...generalnie dużo szumu...

ja polecam Sirio Silver...ale z większym magnesem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam taką antenę , cztery dni temu kupiłem i jestem mega zadowolony , dziś nawet słyszałem gościa z UK .

http://allegro.pl/antena-cb-farun-18-244-magnetyczna-fvat-gw-i5998469494.html

 

Bardzo dobra cena w stosunku do zasięgu :marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do antenek to od ładnych kilku lat mam President Missouri i jak na moje potrzeby chodzi rewelacyjnie - wcześniej była Florida ale to zbyt mała antenka by człowiek miał zasięg i w mieście i poza nim :) Moim zdaniem lepiej zapłacić troszkę więcej i cieszyć się jakością na lata (moja ma już 3 latka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antena-president-georgia_6363.jpg

Ja mam taką antenę. Bardzo dyskretna i zawsze usłyszę to co potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dlugi czas mialem magnum AT-71

super sciaganie ale niestety dluga co uniemozliwialo mi wjazdy do garazy podziemnych

teraz zalozylem gruba sztywna okolo 40cm taka co orginalnie do DAFow montuja fabrycznie (nie wiem jaka nazwa)

 

ta tez super sciaga okolo 10km , SWR idealne

a teraz co najwazniejsze wysokosc pastucha rzem z nia to okolo 2,2m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na garaż obecnie mam Canva 1063. Wcześniej miałem President ML-145. Różnica drastyczna. Na ML zasięg w mieście spory, żadnych zakłóceń itd. Obecnie rzadko coś w mieście można posłuchać, a jak zmienię czułość w radiu to tylko szum. Miałem też kiedyś Hustler IC-100. Jak za takie pieniądze całkiem ok. Ładnie działała z Alanem 199A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności