Skocz do zawartości
Danek75

Ranking anten do CB

Rekomendowane odpowiedzi

Opis tej drugiej do Ciebie przemówił :bezzebow

" Dzięki małym rozmiarom i silnemu magnesowi odpowiednia dla osób które jeżdżą samochodem z dużymi prędkościami (powyżej 180 km/godz). Dobre parametry i estetyczny wygląd sprawiają że jest często wybierana do luksusowych samochodów osobowych"

 

moim, podkreślam - moim zdaniem obydwie są do niczego... chyba że chcesz wiedzieć co się dzieje 500m przed tobą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trasę jadę 1x w miesiącu i tylko wtedy zakładam antenę.

Teraz mam 100cm i nie chce mi się operować nią w okolicach garażu.

Ogólnie tylko słucham co gadają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie tylko słucham co gadają...

Jakiś czas temu kupiłem president Mississippi 72cm. Daj se spokój Piotrek dziadostwo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się zawsze zastanawiam jak można takie coś krótkie nazwać anteną :lol2 anteną można nazwać gdy jej wysokość zaczyna się od 1,5m :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anteny godne polecenia na których słychać: Sirio ML145, Midland Alan ML145, President ML145, Sirio Megawat 3000,4000, Sirio Turbo/Performer 5000 oraz Sirtel Santiago1200 ... od biedy może być jeszcze Sirio AS 100 .

Reszta to są typowe dekoracje, no bo jak ciebie widzę to ciebie słyszę więc lepiej otworzyć okno i zapytać jakiegoś przechodnia o drogę :haha

 

2 sprawa CB-Radio służy do komunikacji z innymi a nie tylko do słuchania ... pytasz o drogę albo o adres to nikt się nie odezwie a jak krzykniesz coś o miśkach to raptem wszyscy potrafią się odezwać

Edytowane przez winiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja smigam na floridzie i jestem jak najbardziej zadowolony. Jako anty-misiak idealna. Jednak nie bralbym wersji export poniewaz nie posiada suwaka do strojenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja smigam na floridzie i jestem jak najbardziej zadowolony. Jako anty-misiak idealna. Jednak nie bralbym wersji export poniewaz nie posiada suwaka do strojenia.

 

 

No aaa w czym problem , normalnie stroisz ale trzeba uważać aby nie przeholować :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ufam marce President, cenię sobie tą markę i Presidenta mam zarówno same radyjko , jak i antenę - President ML145, która sprawdza się naprawdę dobrze, a zasięg jej oscyluje w granicach 12-14 km, tak więc przyzwoicie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna marka a jej jakość właśnie obrazuje wygórowana cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

President hmm , jak mowa o radiach to tylko starsze roczniki , a co do anten to hmm , są o wiele lepsze firmy i tańsze lepiej wykonane :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ufam marce President, cenię sobie tą markę
A jakie masz radio że tak je chwalisz ??

Ja też cenię to markę a przede wszystkim z nowości tylko i wyłącznie Walkera po poprawkach ;) oraz Jacksona I , Lincolna I czy Herberta I :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście, że lans :) Nie ma to jak przezroczysta obudowa cewki. (zawsze miałem polewkę z antenek missouri - kupowali bo widać miedź i droga okrutnie więc pewnie dobra - dziwne, że tylko na ładnych autach takie jeżdżą)

Z Presidenta to chyba tylko ML-ka z anten (bo tego temat dotyczy) jest warta swoich pieniędzy, aczkolwiek mając wybór kupiłem ML-145 Sirio. Pieniądze te same ale jakoś mi bardziej podpasowała. Anteny mocniejsze (typu texas), to jeżeli ktoś ma ochotę płacić 400zł za trochę chromu na cewce to nikt bogatemu nie zabrania. Osobiście jednak w tej cenie kupiłbym santiago 1200 a za zaoszczędzone pieniążki sensowny mikrofon.

Po co pakować kasę w drogi, zwinięty kawałek drutu na dachu jak radio z mikrofonem z biedronki?

Jak hydraulik musi doprowadzić wodę na 13 pietro to najpierw szuka mocnej pompy, i przy małym przekroju rur tę wodę na górę wepchnie ale to potrwa i będzie mało sprawne. Potem może wymienić rury na większe, błyszczące, żeby woda docierała szybko i z dużym ciśnieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy o wa 27 bo ta też należy do grona zacnych antenek i trwałych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wa 27 bo ta też należy do grona zacnych antenek

Zacnie to ona gubi parametry podczas jazdy. Proponuje podłączyć ją pod VNA i przejechać się kawałek. Na wypady na górki, to fajnie się spisuje, ale na samochód, to już bym jej nie założył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zakładasz termokurczkę na sprężynę i nie gubi. Nawet tak dobra antenka jak SS 1200 lubi zaśniedzieć i bywają problemy z odkręceniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam antenę SIRIO ML-145 (ML145) i moim zdaniem nie warto przepłacać za Presidenta, kiedy za niższą cenę możemy mieć równie dobrą jakość i bardzo dobry zasię, polecam antenę serdecznie zasięg to spokojnie pona 10 km:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zakładasz termokurczkę na sprężynę i nie gubi.

Wskaż mi takiego, kto to zrobił. Produkowałem się pół dnia i poległem.

 

Nawet tak dobra antenka jak SS 1200 lubi zaśniedzieć i bywają problemy z odkręceniem.

Odkręceniem czego? Bo nie bardzo pojmuję. Moja po 12 latach wygląda jak nowa, i jedynie co zaśniedziało, to promiennik w miejscu gdzie wchodzi w cewkę. Nazywajmy też rzeczy jak należy, bo antenkę to można mieć ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wskaż mi takiego, kto to zrobił. Produkowałem się pół dnia i poległem.

Może maił na myśli Durexa :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyjcie na cb forum i tam wszystko znajdziecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zobaczymy? Rurkę PCV na sprężynie? Ja bym z takim czymś na ulicę nie wyjechał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności