Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

KYB były rewelacyjne jak byly "made in Japan"

 

a teraz widzę że są "made in Czech", ciekawe jak te czeskie długo pożyją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jaki przebieg wytrzymały
jakieś 50 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam do Was wielką prośbę o poradę dotyczącą wyobru tanich amortyzatorów tylnych do Passata B4 kombi, 1.9TDI.

 

auto kupiłem na maksymalnie pół roku po sprzedaży lepszego wcześniejszego, w planach mam pozbierać piniądze przez wcześniej wspomniane pół roku i kupić B5 po lifcie.

 

Ale wracając do tematu, chcę kupić amortyzatory na tył, na allegro znalazłem najtańsze GH:

 

olejowe: http://moto.allegro.pl/amortyzatory-vw-passat-b3-b4-1988-1996-kombi-tyl-i2204667840.html

 

gazowo olejowe http://moto.allegro.pl/amortyzatory-vw-passat-b3-b4-88-96-kombi-tyl-gaz-i2226581488.html

 

Pytanie tylko które wybrać do swojej B4 ? Ogólnie doprowadzam to auto do w miarę dobrego stanu tanim kosztem, auto było sporo zaniedbane przez wcześniejszego właściciela.

 

Droższych nie kupię ponieważ wsadziłem już więcej pieniędzy niż zakładałem w klamki wewnętrzne i zewnętrzne, alu felgi bbs, mieszek, boczki drzwi, łożyska, rolkę paska rzędowego, filtry i olej.

 

Auto będzie mi służyło maksimum pół roku, później idzie na handel.

 

Co do mojego stylu jazdy to jeżdżę dynamicznie, nie zwalniam zbytnio przed każdym zakrętem, ale nie lubię bardzo twardego zawieszenia (wcześniejsze auto to honda civic coupe, obniżona, na każdym dołku mógz mi się przewracał) dlatego proszę o poradę czy wybrać olejowe czy gazowe.

 

Prosze o szybką odp, chciałbym dziś zamówić i zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam olejowe przód monroe a tył kyb - do 150 idzie fajnie później to już trochę buja ale za to przy niższych prędkościach jest komfortowo. Jak wsadzisz gazowe to będzie twardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieczki nie chcę mieć dlatego kupię chyba olejowe, powyżej 150 tym passatem raczej nie jeżdżę nie ma gdzie to po pierwsze a po drugie tym tyłem tak buja, że strach jechać powyżej 130km/h.

 

Może mi ktoś napisać dlaczego nie mogę założyć nowego tematu w "techniczne/ passat b3,b4" ?

Edytowane przez mateusztbg91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może mi ktoś napisać dlaczego nie mogę założyć nowego tematu w "techniczne/ passat b3,b4" ?

regulamin przeczytaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie brakuje czasu na czytanie tylu punktów, jeśli ktoś ma cos sensownego do dodania w kwestii amortyzatorów to chętnie wysłucham. Dziś jeszcze chce kliknąć kt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Narazie brakuje czasu na czytanie tylu punktów

Pewnie weekend w kopalni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie praca od poniedziałku do piątku do późnych godzin a na weekendach studia zaoczne od 7 do 20 w mieście oddalonym o 80km. Niektórzy mają ambicję w porównaniu do Ciebie, tak więc miłej pracy w kopalni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poprzedniej stronie wypowiedziałem sie o tanich amorach krafta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Narazie brakuje czasu na czytanie tylu punktów

 

Kolego ambitny , jak nie masz czasu poczytać to popytaj na uczelni , szarpiesz się na tym forum jakbyś wczśniej jeżdził conajmniej obniżoną hondą ...:nono

(wcześniejsze auto to honda civic coupe, obniżona, na każdym dołku mógz mi się przewracał)

 

Nie masz czasu czytać , a znajdujesz czas na bicie piany?

 

tak , co do tematu :

Ogólnie doprowadzam to auto do w miarę dobrego stanu tanim kosztem

 

jeżeli chodzi o koszt , to ..kup najtańsze - raczej nie ma róznicy pomiędzy tanimi ....jowymi a tanimi ..ównianymi amorami.

 

dlatego proszę o poradę czy wybrać olejowe czy gazowe
Jak wsadzisz gazowe to będzie twardziej
Sieczki nie chcę mieć dlatego kupię chyba olejowe
jeśli ktoś ma cos sensownego do dodania w kwestii amortyzatorów to chętnie wysłucham

 

Czekasz , aż ktoś zadecyduje za Ciebie? ..Przecież to na pół roku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie macie zdanie na temat amortyzatorów firmy GH?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amorki już zamówione, po prostu czekałem czy ktoś doda coś mądrego od siebie. Teraz przenoszę się do innych tematów bo jest jeszcze kilka problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nabyłem u naszych kolegów z forum, ze Szczecina, dwa tylne amory Sachsa za 120 zł od sztuki. W Focie chcieli 199 zł od sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kupiłem te GH + osłony + odbojniki, wyszło tanio dziś okaże się jak sprawuje się na nich auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje posta, narazie przymierzam sie do rozebrania przodu pod kątem poduszek ale jak sie okaze ze więcej do wymiany to chciałbym juz znac wasze doświadczenia.

 

amorki przód do passata b3 2.0 115km

 

na iparts.pl sa w dobrej cemie gazowe kyb exel g i gazowe optimal ok 130 szt

( ta sama firma co łozyska robi) troche drozsze są gazowe monroe ok 170 szt

 

 

ma ktos jakieś doświadczenia???? raczej olejowe odpadaja, sa w dobrych cenach ale to stary typ, schsy, bilsteiny można w niezłych cenach dostac ale juz sachs albo bil gazowy to moim zdaniem za drogo...

 

najtańsze są olejowe statim i kyb premiumn,

 

 

a na allegro to syf nie ma w czym wybierać.

Edytowane przez Santos666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na gazowych dobrze trzyma ale trzęsie

Miałem monroe olejowe i komfort był fajny. N olejowych auto się przechyla na zakrętach i ogólnie ise buja ale coś za coś.

Teraz w B5 mam chyba oryginały jeszcze( musze sprawdzić jak bedie czas) - trzymają jak złoto ale nawet na równym asfalcie każdą nierównosc czuć - tez lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na iparts.pl sa w dobrej cemie gazowe kyb exel g i gazowe optimal ok 130 szt

( ta sama firma co łozyska robi) troche drozsze są gazowe monroe ok 170 szt

Tylko nie optimal. Pozostałe możesz śmiało zakładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności