Skocz do zawartości
Gość michal1976

klima

Rekomendowane odpowiedzi

ma ktoś schemat elektryki manualnej klimy do Passata b3 usa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam własnie czeka mnie zakup sprężarki klimy teraz opowiem co sie stało ze stara przed kupnem auta było spawane przegiełko spawami tam gdzie jest mocowane nitami fabrycznymi to ktos pospawał bo nity puscili ale działało do czasu kiedy niepojechałem uzupelnic klime po uzupełnieniu po jakims przejechaniu te spawy pusciły ja zdjałem sprezarke bez odkrecania przewodow i tez pospawałem ale to na jakis czas zrowu urwało zrobiłem orginalnie na nity jak właczyłem klime to urwało zabezpieczenia te blaszki zdenerwowałem sie i pospawałem ale tez urwało teraz zaspawałem na stałe .jak odłaczyłem kostke od sprezarki to cos sie stanie i tak teraz w zimie niewłanczam klimy????co do mojej sprezarki to cos znia jest dlaczego przy przyciaganiu przez elektromagnes urywa nity????mysle nad zakupem uzywanej czy jak podłacze do tej kostki w sprezarce 12V to moge sprawdzic czy sprzegiełko sie załancza????na co zrocic uwage w uzywanej ????czy moge tak jedzic do wiosny bez właczonej wtyczki do sprezarki????nowa pewnie 800zł kosztuje umnie w okolicy chca mniej 200-300zł.prosze o rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu regenerowana kosztuje 450 zł + vat(starych nie skupują) w necie też regenerowana od 700 do 900 -czasem skupują starea nowa...? koło 1000 ale...euro.

czy jak podłacze do tej kostki w sprezarce 12V to moge sprawdzic czy sprzegiełko sie załancza???

Tak.

na co zrocic uwage w uzywanej ????

Kręcąc kołem lewo prawo oceniasz czy są luzy i czy nie słychać uderzeń w środku.

czy moge tak jedzic do wiosny bez właczonej wtyczki do sprezarki????

Jak masz manual to nawet nie musisz odpinać ..ale śmiało możesz jeździć na odpiętej.

Jeśli jesteś pewny swojej sprężarki to możesz kupic "byle co" i przełożyć samo sprzęgło wymieniając od razu łożysko które pod nim jest.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ak masz manual to nawet nie musisz odpinać ..ale śmiało możesz jeździć na odpiętej.

Jeśli jesteś pewny swojej sprężarki to możesz kupic "byle co" i przełożyć samo sprzęgło wymieniając od razu łożysko które pod nim jest.

podłączając sie pod temat dopytam czy taka wymiana oznacza rozszczelnienie ?? czy wymiana łożyska i sprzęgła to robota która da sie zrobić bez odpinania przewodów klimy??

a no i czy można gdzieś kupić "zestaw naprawczy" czyli łożysko i sprzęgło i to co tam jest potrzebne do takiej zabawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć da sie wymienić bez odłazania kompresora ale to sprzęgło czasem twardo siedzi...Ja zmieniałem na wyjętej pompie i umęczyłem sie troche.

Poczytaj też TUTAJ i TUTAJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ma taki problem dlaczego urwało mi nity jak właczyłem sprezarke tak samo było ze spawami ale pare dni zona jedziła i tez urwało spawy .chciałem dodac ze sprzegiełko wyciagałem i w srodku jest seger i własnie on był umieszczony na tym zabezpieczeniu ale rabezpieczenie ułamało sie i nie jest zabezpieczone.a co do mojego pytania cos mi niega bo jak włanczyłem to urwało nity i spawy////????co tam moze byc moze byc tak ciezko ma???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pompa czasem nie charczała?Może łożysko się zapiekło i kompresor pracuje cały czas...odpinanie wtyczki nic juz nie pomoże. Po tylu zabiegach z tego sprzęgła nic już nie będzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam pompa raczej nie charczała niebyło słychac dziwnych głosow.ja juz niewiem czy tylko wystarczy wymina łozyska w sprezarce???gdzie ja kupie sprzegiełko czy moge zamuwic w zwykłym sklepie motoryzacyjnym bo niechciałbym walic kase w łozysko i nowe sprzegiełko jak sie okaze ze znowu zetnie nity a moze byc wina sprezarki???

Edytowane przez Grzesiekkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności