Skocz do zawartości
Gość simus

centralny zamek, drzwi, blokada itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość simus

Tematów o zacinających sie zamkach centralnych było już sporo. Problem jest tego typu :

Mam zamknięte tylne lewe drzwi i za chiny ludowe nie da się ich otworzyć ani pilotem ani klamkami - wew. i zew. Wnioskuje że pewnie zamek się zaciął. Prosił bym o sposób otwarcia takich drzwi przy czym nasunę info iż pukanie w okolicach klamki zew, przy trzymanej klamce wew. nie pomaga ...

Po drugie, wczesniej drzwiczki te nie zamykaly sie z pilota (bolec zawsze wystawal) dopiero po kilkukrotnym zamknieciu i otwarciu - zamykały się. Czasami podczas zamykania tylnie oczywiscie sie nie zamykaly a przednie lewe zaykaly i zaraz odbijały. (Dotyczy tylko lewej strony) Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość elzbieta grela

witam

kolego sprawdż moduł komfortu?! :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simus

no dobra tylko jak mam otworzyć zamknięte drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kenhor

Piszesz, ze stukanie nie pomaga. Kilku osobom juz pomoglo, nawet bardzo swiezy post tez byl, gdzie podobne rozwiazania pomogly

 

http://www.forum.vw-passat.pl/topics16/zablokowane-dzwi-kierowcy-vt19254.htm

 

Jestes pewien, ze klamka zewnetrzna jest przylaczona do zamka? moze tez pomoze lekkie zluzowanie linki lub jej podciagniecie (czytaj podany link). Mozna to zrobic rowniez kiedy jest ta tylna zaslepka - to tak gdybys chcial napisac, ze ona przeszkadza. Poprobuj jeszcze lekko postukac. Jesli sie okaze, ze klamka zewn. dobrze ciagnie linke to problem. Bo w przeciwnym razie gdyby np. linka sie odczepila to mozna nie otwierajac drzwi rozebrac je od srodka i pociagnac klamke. Innych pomyslow nie mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simus

Linka na klamce zewnetrznej na pewno jest podlaczona, bo ostatnio ją podłączyłem sam bo spadła i teraz ją widać jak się podciągnie klamkę. Moge sprobowac ja poluzowac, powinno się dać bo ją widać. Problem bedzie tylko z rozebraniem drzwi od wewnątrz bo o ile pamiętam to jest tam taka srobka, ktora trzyma tapicerke od spodu, a potem to juz problem z szybą. Jest ona osadzona na szynie i na dole ma taki plastikowy sworzeń ktory trzeba chyba wybić, nigdy tego nie robilem i nie wiem czy przy tym nie pojdzie szyba. A co do tego modułu komfortu to sprawdze, tylko najpierw musze go znależć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kenhor
Moge sprobowac ja poluzowac, powinno się dać bo ją widać.

Sprobuj poluzowac albo podciagnac, bo moze jest za luzno osadzona.

 

Problem bedzie tylko z rozebraniem drzwi od wewnątrz bo o ile pamiętam to jest tam taka srobka, ktora trzyma tapicerke od spodu, a potem to juz problem z szybą. Jest ona osadzona na szynie i na dole ma taki plastikowy sworzeń ktory trzeba chyba wybić, nigdy tego nie robilem i nie wiem czy przy tym nie pojdzie szyba.

Dasz rade, sam kiedys zrobilem glupote i odczepilem zewn klamke, w momencie jak mialem wlaczona blokade otwierania od wewn. Nie pozostalo mi nic innego jak rozebrac przy drzwiach zamknietych. I da rade.

Co do szyby - faktycznie sa tam dwie tulejki - zewn. i ten kolek w srodku. Najpierw trzeba wyjac ten w srodku, a nastepnie ta wieksza tuleje. Niektorzy pisali, ze powinno sie rozwiercac ten wewn. wlasnie zeby szyba nie pekla, ale ja kilka razy to rozbieralem i po prostu wpychalem go do srodka (moze wpasc do drzwi, bo i tak pozniej da sie wyjac po rozebraniu drzwi) i wszystko jest ok. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simi

spoko, poluzowałem linkę od zewnętrznej klamki i drzwi się otworzyły. Dokopałem się do modułu komfortu ale tam wszystko wygląda na suche i widać ze nigdy nikt się tam nie dobierał. Centralny nadal sie zamyka nie do końca tzn. tylne lewe się nie zamykają a czasami przednie lewe się wybijają. Poza tym nie mam brzęczyka od świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kenhor

no to juz mikrowylaczniki, albo zimne luty w zamku (stawialbym na to drugie). Szukaj na forum - wiele bylo o tym, rowniez ja juz pisalem o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wymieniałem ślizgi szyby w prawych drzwiach i odkręciłem zamek (jak sie okazało bez potrzeby) po złożeniu wszystkiego mam zaryglowany zamek, nie mogę zamknąć drzwi, zamek na klucz nie reaguje ani na pilota i drzwi są otwarte,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności