Skocz do zawartości
nakonr

RENOWACJA Kloszy Reflektorów Przednich

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

podłączę się pod temat. Co prawda nie zależy mi na renowacji kloszy reflektorów ale na ich uszczelnieniu, ponieważ od niedawna dosyć mocno jeden paruje. Od 16 miesięcy mam założone lampy soczewkowe Angel Eyes firmy Sonar i moje pytanie: jakiego silikonu mogę użyć do uszczelnienia? (nazwa, producent) i czy muszę koniecznie odklejać klosz od obudowy skoro nie ma potrzeby czyszczenia klosza? chodzi mi tylko o samo uszczelnienie.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak koledzy co podpowie ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jak koledzy co podpowie ktoś?

 

No ba ;) Najlepiej rozkleić reflektor żeby go dokładnie posklejać.Jak to będzie wyglądało jak go obabrasz wokół silikonem? :) Jaki silikon-może być przezroczysty,bądź czarny,jaki Ci pasuje ;) Można kleić również klejem do szyb,ale później już tego nie rozkleisz w razie czego,a silikon jeszcze się da "rozmontować".Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Patryk, tak właśnie zrobię jak znajdę chwilę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od 16 miesięcy mam założone lampy soczewkowe Angel Eyes firmy Sonar i moje pytanie: jakiego silikonu mogę użyć do uszczelnienia?

 

silikon do uszczelniania kibla (sanitarnego) np ATLAS :) bądź silikon do luster (szklarskie albo do akwariów)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymmi

Polecam renowację lamp - super efekt tylko trzeba dobrze trzeć woskami po papierach - ja przecierałem kilka razy najpierw pastą lekkościerną a potem Carnaubą Formula1 też kilka razy - im więcej tym lepiej. Efekt super, ale i tak siła światła w B5 nie jest lepsza, warto do tego zmienić żarówki na mocniejsze aby efekt był jeszcze lepszy. Tyle ode mnie co ma passata parę dni... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj podjełem się tego i zaczełem pracxe nad lewym reflektorem stał on się teraz cały matowy i mam pytanie czy po zastosowaniu pasty tempu wszystko będzie ok??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie

Nie wiem jak u was ale ja taki zabieg przeprowadziłem rok temu na początku było super ale teraz jest coraz gorzej powiedziałbym tragedia bo lampy po zdarciu pierwszej powłoki matowieją 2x szybciej

Teraz zastanawiam się nad wymianą ale nie wiem co kupić bo te wszystkie zbajerowane z ringami i diodami są ok, ale jest mały problem nie ma w nich lamp przeciwmgielnych W moich starych lampach switło przeciwmgielne jest w srodku

Edytowane przez ManiekTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale ja taki zabieg przeprowadziłem rok temu

 

ja hmmm z dwa lata temu, albo i troszkę więcej i nadal jest ok!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam dzisiaj podjełem się tego i zaczełem pracxe nad lewym reflektorem stał on się teraz cały matowy i mam pytanie czy po zastosowaniu pasty tempu wszystko będzie ok??

 

Jak jest zbyt matowy to musisz bardziej polerować,reflektor musi wyjść idealnie przejrzysty :) Jeżeli dobrze polerowałeś papierem to wystarczy pastą-wypróbuj to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt jest zadziwiający podobnie robiłem w E-klasie W211 wygląda super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miglandz007

Witam,

Jak kupowałem mojego paska to jedynym mankamentem były właśnie klosze żółte i matowe.

Chciałem kupić nowe ale znajomy polecił mi polerkę za którą zabralem się sam.

Nie spuszczałem sie tak jak kolega nakonr i polerowałem klosze bez wsześniejszego ściągania ich.

Zastosowałem matowanie papierem wodnym 1500, 2000 poczym zabrałem sie za polerowanie filcem przy użyciu wiertarki oraz pasty lekkosciernej TEMPO,

Na koniec przeleciałem jeszcze na suchym filcu tak że plastik zaczął sie robić gorący i świecący.

Efekt bardzo zbliżony do ww fotek,

Pozdrawiam Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Nie spuszczałem sie tak jak kolega nakonr i polerowałem klosze bez wsześniejszego ściągania ich.

 

Pozdrawiam Łukasz

gratulacje,no jak się będziesz spuszczał to efekt będzie mizerny,czyli znowy będą matowe jak w szyby w karetce:marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed

dsc00132fl.th.jpg

(odpryski, rysy i pojawiły sie dziwne smugi/plamy)

Dodam że należy cały reflektor dokładnie przeszlifować papierem wodnym do takiego efektu

dsc00136e.th.jpg

Szlifujemy następnie przecieramy szmatką i czynność powtarzamy w innym wypadku przy końcowym etapie polerowania w miejscu niedoszlifowanym będzie widoczna smuga.

Ja zacząłem od 1000, 2000, 2500 (innego nie miałem :P). Aha... zderzak okleiłem taśmą izolacyjną ;)

Efekt końcowy jest taki:

dsc00133vp.th.jpg

dsc00138tp.th.jpg

Jutro kupie mleczko polerskie bo mimo wszystko pasta pozostawia lekką mgiełkę

 

Polecam :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arek5, w jaki sposób dostarczyłeś wodę na szlifowaną powierzchnię reflektorów (nie demontując ich)?, pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arek5, w jaki sposób dostarczyłeś wodę na szlifowaną powierzchnię reflektorów (nie demontując ich)?, pzdr

 

Wystarczy wąż z wodą ;) Małe ciśnienie,wody nie trzeba dużo-musi poprostu na bieżąco zmywać pozostałości po szlifowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka butelka z wodą i jest wygodniej nie trzeba z wężem biegać ;)images?q=tbn:ANd9GcSP9dlcrAO1rNNb6F87TrxwTy8hB3FXh355-hMDXyPYCgc1N60&t=1&usg=__z2NLChfO4iwgxE5GVhHpXyf36_Q=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taka butelka z wodą i jest wygodniej nie trzeba z wężem biegać ;)images?q=tbn:ANd9GcSP9dlcrAO1rNNb6F87TrxwTy8hB3FXh355-hMDXyPYCgc1N60&t=1&usg=__z2NLChfO4iwgxE5GVhHpXyf36_Q=

 

A tam biegać,umiejętne usadowienie węża na masce i nawet machać paluchami nie trzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja renowację zrobiłem bez zdejmowania lamp, wokół kloszy obkleiłem zderzak i karoserię tasmą papierową i folią. Efekt tak jak się spodziewałem, klosze odświeżone dużo lepiej wyglądają, są bardziej przejrzyste i nie ma tych plam, które podobno robią się przez chemię na myjniach niemieckich jeśli ktoś sprowadzał stamtąd samochód. Zostało mi jeszcze pare rysek więc musze doszlifować. Nie bać się wiertarki i kawałka filcu lub gąbki do polerowania, na wolnych obrotach można elegancko wypolerować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam owy zabieg wszystkim ! a jest dużo takich lamp np we Wrocławiu ja zaczełem moja operacje od poczytania na forum wskazówek jaki papier jaka pasta i cały sprzęt kupilem na ulicy poznanskiej we wroclawiu

Pasta polerska Farcela G3 Compound (Regular Grade) 30 zl tuba

papier wodny po dwa arkusze 800 1000 1200 1500 2000 2500 od 1,5 zl do 2,5

 

calkowity koszt 50 zl

 

zostalo mi tego bardzo bardzo duzo conajmiej jeszcze na jakies 14 kloszy

 

Ja swoje klosze odrecilem dwie srobki u gory jedna z boku ale trzeba kierunek wyciagnac. 5 min roboty wycieczka na balkon i jazda od 800 do 2500 potem pasta na koncu az pot lecial z czola wszystko recznie. przy pracy z papierem caly czas płuczemy woda jak juz na pewno wszyscy wiedza. Samochod odzyskal blask :P z kierunkami sie tez pobawilem :P

 

dsc05949a.jpg

 

przed

 

dsc05946.jpg

 

 

po

 

dsc05950.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności