Skocz do zawartości
nakonr

RENOWACJA Kloszy Reflektorów Przednich

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fasola1983

Rewelacja w następnym tygodniu również zajmę się czyszczeniem reflektorów. dzięki za foto od razu widać różnice. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pytanko do tych co polerkę reflektorów robili ok.1 roku wstecz ,czy te pozytywne efekty nie przepadły po 1 sezonie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość razan

Witam, ja mam pytanie, czy w piekarniku w ten sam sposób można odkleić klosz tylnego reflektora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja troche z innej bajki ale mam pytanie. Mam od 3 miesięcy B5 z 1999 roku i nie ma halogenów przeciwmgielnych a w sumie bardzo by mi się przydały, wiem ze są zintegrowane z reflektorami. Moje pytanie to jak założyć te halogeny? Czy wystarczy kupić nowe reflektory i przełącznik, czy wiązka elektryczna już jest, czy trzeba ją przerabiać, a może wogóle się w to nie bawić tylko zamontować jakieś inne np. w zderzaku?

Bardzo dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mike

Cze wlasnie dzsi zrobilem renowacje moich reflektorow i napiszem wynik plusowy naprawde kolega mial racje:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy te pozytywne efekty nie przepadły po 1 sezonie ?
Bardzoo trafne pytanie, bo ja swoje reflektory też muszę czyścić i tak się zastanawiam jaki jest efekt po dłuższym czasie.... czy faktycznie efekt utrzymuje się??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzoo trafne pytanie, bo ja swoje reflektory też muszę czyścić i tak się zastanawiam jaki jest efekt po dłuższym czasie.... czy faktycznie efekt utrzymuje się??

 

ja jestem już 9 miesięcy po czyszczeniu i efekt wciąż super (tak jak na początku)

 

Ostatnio porównywaliśmy z kumplem jak świecą ksenony 4300 w jego audi z 2000r i w moim pasku z 2000r i wyszło że moje zdecydowanie więcej światła dają ;) Polecam czyszczenie lampek z zewnątrz i wewnątrz + czyszczenie soczewki (jeśli ktoś ma ksenony) + wymiana wszystkich żarówek = efekt suuuper ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymiana wszystkich żarówek
ale na nowe czy jak?? Pytam dlatego,że ja mam wsadzone nowe żarówki, bo ostatnio mi się popaliły....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
ale na nowe czy jak?? Pytam dlatego,że ja mam wsadzone nowe żarówki, bo ostatnio mi się popaliły....

NO to jak masz nowe, to po co masz znow wymieniac :?: Poza tym post adamsa dotyczyl raczej palnikow xenonowych, ktore z czasem sie wypalaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejrzalem caly temat.. do konca nigdzie nie znalazlem informacji odnosnie rozklejania bizenków z 3BG ... ktos robil i ma patent sprawdzony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przejrzalem caly temat.. do konca nigdzie nie znalazlem informacji odnosnie rozklejania bizenków z 3BG ... ktos robil i ma patent sprawdzony?

 

Rozkleić bixenony jest ciężej ,jedynie co można zrobić i co zrobiłem to poprostu odkrecenie soczewki ,zamacowana jest za pomocą 3 śrub - torksów ,i trzyma się jeszcze na takiej zaokrąglonej ,,kulce,, która wchodzi jeszcze w jedno plastiwkowe mocowanie -ciężko to wychaczyć z tamtąd trzeba użyć odpowiedniej siły żeby niepołamać mocownia i także przy wkladaniu trzeba raz a dobrze puknąć w soczewke żeby znów tam kuleczka weszła :) , no i teraz zostaje gąbeczka jakiś cwancyk troche pomysłowości i naturalnie cierpliwości .uwaga na odblyśnik bardzo czuły na tarcie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem właśnie w trakcie renowacji lamp przednich zgodnie z opisem nakonr - a . Ładnie rozkleiłem je w piekarniku tylko teraz pytanko - jak pozbyć się fabrycznego silikonu/uszczelniacza - pozbycie się go z jednej lampy i klosza zajęło mi 2 godziny - usuwałem mechanicznie, śrubokrętem :) Może ktoś zna szybszy sposób ... aha i odbłyśnik w sektorze świateł mijania jest w fatalnym stanie. Da się coś z nim zrobić - bez jego wymiany, czy po prostu go zostawić ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł ten dzień - 6 grudnia 2008r. w którym to zrobiłem prezent i poddałem regeneracji lewe oko mojego passata :) prawe oko miał zdrowe :)

 

Efekt lepszy od spodziewanego :)

 

Poniżej kilka fotek uwieczniających tą pracę :)

 

1. Lampa przed regeneracją - brudna i brzydka :633:

 

lampa_brudna.jpg

 

2. Wygrzewanie lampy w piekarniku :) A co jej bede żałował... :)

 

lampa_piekarnik.jpg

 

3. Efekt końcowy :) Przerósł moje oczekiwania :)

 

lampa_czysta.jpg

 

Polecam każdemu, kto ma problem z "oczami" w passacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a plastikowe klosze jak sie demontuje tak samo jak szklane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie a plastikowe klosze jak sie demontuje tak samo jak szklane

Moje są platiskowe - i w piekarniu demontujesz tak jak opisane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie a plastikowe klosze jak sie demontuje tak samo jak szklane

 

chyba wszystkie są plastikowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pozbycie się go z jednej lampy i klosza zajęło mi 2 godziny - usuwałem mechanicznie, śrubokrętem Może ktoś zna szybszy sposób

 

raczej wielkich szans nie masz, ten "silikon" to klej poliuretanowy termotopliwy,tzw. hotmelt, dlatego też podgrzewacie , bo łatwiej rozkleić.

do czyszczenia zaleca się : octan etylu , lub metyloetyloketon (można wymieniać jeszcze inne , ale to już bardziej specjalistyczne)- zalecane testy czy powierzchnia nie jest wrażliwa na keton.

 

co mogę polecić...lekko podgrzewać i stosować wyżej wymienione produkty.

 

do sklejania plecam MS polimer bezbarwny

Edytowane przez martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was czyścił szkła reflektorów w B4 ? W B4 klosze są szklane i w moim przypadku bardzo ,,wypiaskowane,,. Czy podaną metodą papieru ściernego i pasty Tempo da radę doprowadzić je do porządku ? Pozdrawiam i Życzę wszystkim Wesołych Świąt :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności