Skocz do zawartości
sergiusz-

Służby mundurowe - w naszym klubie....

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 1wolly

No to i ja się dopiszę...

8 lat w mundurze, z tego 2 w EO-Dzie. :cwaniak: Pirotechnik-nie mylić z piromanem. :krzeslem: Warszawa :krzeslem::krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jakoś wcześniej umknął i mi ten wątek ale z zainteresowaniem przeczytałem wszystkie posty i z satysfakcją wpiszę się na listę jako pierwszy MARYNARZ :D

od '91 w AMW (ale nie agencji)

od '96 w linii na okrętach (niestety pewnie już niedługo :kwasny: )

 

POZDRO dla wszystkich mundurowców :hurra::hurra::hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z satysfakcją wpiszę się na listę jako pierwszy MARYNARZ

no niestety ale pierwszy marynarz na liście już jest tak więc DRUGI :P

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale pierwszy marynarz na liście już jest

Ale okretowiec na tej liście P_I_E_R_W_S_Z_Y :P

:cwaniak::cwaniak::cwaniak::hurra::hurra::hurra::hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze panowie nie dość że robotę macie ciekawą to jeszcze wam jednego zazdroszczę....... wczesnej emerytury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale okretowiec na tej liście P_I_E_R_W_S_Z_Y

no zgadza się ale marynarz to marynarz tak więc jesteś DRUGI marymarz na liście lecz pierwszy marynarz pływający tak? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zulu. Gliniarz. Warszawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylu już nas jest, to może jakieś SPEC COMMANDO stworzymy :hyhy: Wszechstronne wyszkolenie - prawie w każdej dziedzinie, mnogość resortów..... Niezły byłby gang :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek75, nie zapominaj że niektórzy mają po kilka fachów/specjalności :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko ! Nie zapominam. Wszak sam mam trzy specjalizacje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość heinz

Od 1980r Państwowa Straż Pożarna kierowca-ratownik do dzisiaj i chyba jeszcze z dwa lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

saper od 1990r do 2003 obecnie rencista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od 1980r Państwowa Straż Pożarna kierowca-ratownik do dzisiaj i chyba jeszcze z dwa lata

Pozdrawiam. Jeden z moich sąsiadów robi to samo w Puławach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jam_jam!

Witam, a może ktoś z szanownego grona zwiedzał Kosovo w latach IX 2000 do II 2002 ( 2 i 3 zmiana KFOR)? Przytrafiło mi się tam zaplątać, ale nie z Orbisem :cwaniak: pozdrowionka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za offtopic ale nie bede zakladac nastepnego tematu o wojsku...

 

Wczoraj rozmawialem z kolega, ktorego dobry znajomy sluzyl w pewnej (jesli dobrze slyszalem - to elitarnej) jednostce w Stargardzie szczecinskim. Przegladal on faktury i raporty zwiazane z wydatkami jednostki na rozne rzeczy, od papieru toaletowego po rope do czolgu, i z tego co mowil ceny sa wywindowane tak kosmicznie ze zwykly podatnik nie uwierzylby w te ceny. Nie bede ich narazie pisac, ale zapytam Was (mundurowych) czy wiecie kto przeprowadza jakies kontrole i inspekcje w wojsku (w tej jednostce)? Czy jest to panstwo w panstwie i nikt tam sprawdzac nie moze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał - tak już NIESTETY jest, ze zwykłe rzeczy są w wojsku o niebo droższę niż normalnie w sklepie. Co do części do sprzętu, czyli samoloty, śmigłowce, samochody....itp, to rozumiem - musiały przejść jakieś testy i stad taka cena.Ale jeśli chodzi o środki czystosci czy inne pierdoły, to nie mam zielonego pojęcia. Oto dwa przykłady:

-> latarka wodoszczelna PHILIPS, na dwie baterie R20 - 49 zł (w normalnym sklepie - 13 zł

-> pompka (takie jak kiedyś w "maluchach" były), ze staje się obiema nogami i DYMA, koszt.....UWAGA :!: 8300 zł - a dlaczego :?: Bo ma ruską tabliczkę na obudowie i słuzy do pompowania łopat wirnika nosnego. I co wy na to :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I co wy na to

A ja na to, ze robia nas w ciula na kazdym kroku, bo pieniedzy na nic nie ma a w wojsku takie numery odchodza. Rolka papieru toaletowego, zwykla - 20 pln :przestraszony: Na cwiczenia na poligonie wpisuje sie zuzycie 5 ton ropy, gdzie faktycznie idzie polowa mniej... Troche przegiecie ale przyzwyczailem sie do takich paranoi w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie potem sprzedawanie w AMW kurtek wojskowych nieużywanych po 20 gr/szt

telewizorów za 15 zł

itd...

a co do paliwa, to słyszałem o podobnych wałkach w pogotowiu ratunkowym, duża część paliwka idzie "na lewo"... to tyle, bo mały OT się zrobił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I co wy na to

A ja na to, ze robia nas w ciula na kazdym kroku, bo pieniedzy na nic nie ma a w wojsku takie numery odchodza. Rolka papieru toaletowego, zwykla - 20 pln :przestraszony: Na cwiczenia na poligonie wpisuje sie zuzycie 5 ton ropy, gdzie faktycznie idzie polowa mniej... Troche przegiecie ale przyzwyczailem sie do takich paranoi w Polsce.

 

 

5 ton to ja potrafie zużyć jednym pojazdem na takim poligonie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 ton to ja potrafie zużyć jednym pojazdem na takim poligonie

A ja mam na (mniej/więcej) godzinę "jazdy" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności