Skocz do zawartości
Gość shark-uk

nie wyłacza się wzmacniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość shark-uk

Witam.

Wczoraj zamontowałem sobie aktywny subwoofer podłączyłem wszystko jak należy (chyba)

tzn czerwony od akumulatora do + na wzmacniaczu

brązowy masa do - na wzmacniaczy

niebieski do biało niebieskiego kabla (wyjście z radia) to POWER na wzmacniaczu

 

i niby wszystko działa jak należy tylko że wzmacniacz działa cały czas nie wyłącza się wcale a chyba powinien się wyłączać razem z radiem.

Prosze o pomoc co może być nie tak.

 

Passat 2001 rok a radio JVC kd-avx2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sobie ostatnio montowalem wzmacniacz i na szczescie u mnie jest ok, a podlaczone mam identycznie jak Ty wiec nie mam pojecia co jest przyczyna:(

 

pozdrawiam,

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shark-uk

no wąłsnie przeczytałem juz chyba wszystko co możliwe i wszędzie wychodzi że wszystko jest ok , już myślałem że może to tak powoli traci prąc z siebie po wyłączeniu no ale sprawdziłem po kilku godzinach i dalej świeci :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do wzmacniacza idą 3 kable zasilające

 

+ zasilanie na stałe

+ sterowanie przekaźnikiem (tu podłącz pod wyjście sterowania anteny)

0 do masy

 

jeśli nie działa wystarczy dać przekaźnik i jako sterowania uzyć sygnału z radia (zainwestuj w solidny przekaźnik 30-40A)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten cieniutki kabel zasilający idący z chinchami od wzmacniacza do radia musisz podłączyć do kabelka z napisem "out ant" lub "ATT" lub coś takiego, na różnych radiach różnie piszą .... przeważnie jest koloru pomarańczowego i idzie razem z kablami zasilającymi od radia... generalnie chodzi o to że podłącza w miejsce automatycznej anteny i kiedy radio jest włączane to idzie sygnał kabelkiem właśnie do wzmacniacza że radio zostało odpalone ..... kiedy mamy automatyczną antenę i idzie do niej sygnał to silniczek w tym momencie wyrzuca ją w górę ... akurat w domowym podłączeniu wzmacniacza ten kabelek służy właśnie do tego ..... ogólnie u siebie mam podłączone pod stałe napięcie i ciągle jest włączony i ciągle pali sie zielona dioda. prądu przy tym nie ubywa oczywiście bo jest w stanie spoczynku kiedy radio jest wyłączone ... nie wiem co masz napisane przy tych diodach ale u mnie czerwona włącza się wyłącznie podczas przegrzania się wzmacniacza i wtedy przestaje po prostu grać na kilka chwil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość David123

Ostatnio tez montowalem wzmaka i suba i mialem ten sam problem tylko ze go nie zauwazylem.Dopiero jak padl akumulator to sie zorientowalem.

u mnie problem polegal na tym iz wlasnie ten niebiesko bialy kabel byl polaczony na stale a powinien byc rozlaczony.

T.Z. u mnie kabel niebieski wychodzil od radia do kostki ale w polowie byl laczony,wystarczylo go rozpiac i po problemie.

Radio pioneer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz ten cieniutki kabelek co idzie razem z cinchami pod wyjscie sterowani anteną przy radiu.W pioneerkach jest to zazwyczaj niebieski kabelek.Dla pewności sprawdż kontrolką.daj znac jak bys nie dal rady to pomoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności