Skocz do zawartości
Gość nikador

Katalizator

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nikador

Witam.Pytanko,jakie są objawy padniętego katalizatora?Pewnie nie jednego z forumowiczów rozśmieszy to pytanie ale zrozumcie,moja wiedza odnośnie mechaniki jest delikatnie mówiąc skromna.Dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Pasku zdechł katalizator a objawiło się to bardzo mocnym spadkiem mocy. Nie można było go rozpędzić powyżej 70 km/h. Spaliny zamiast wydobywać się tłumikami chciały uciec przez filtr powietrza.

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkład katalizatora może też się, jak by to nazwać, wytłuc? W puszce katalizatora z wkładu robi się taka ceramiczna kula i telepiąc się hałasuje (dzwoni). Najprościej można to zbadać na kanale stukając czymś w puszkę - objawy są charakterystyczne.

Miałem osobiście dwa takie przypadki w B5 AJM - 1.9 TDI.

Ostatnio spotkałem się z taką chorobą w s-klasie W220, 400 CDI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka choroba często się zdarza, ja ją mam w pasku a teściu miał w golfie (miał - bo mu wytłukliśmy wkład i została puszka), wystarczy pięścią mocniej walnąć po wydechu w okolicy kata albo po samym kacie i słychac jak brzęczy, poza tym przy nadtłuczonym wkładzie może wpadać w rezonans w określonym zakresie obrotów (przeważnie 2-2,2 tys obr/min)

no a innym czestym niedomaganiem starych katów jest zapchanie, przytkanie się szczególnie wtedy gdy silnik buierze olej, którego resztki niedopalone osiadają na ceramice kata pogarszając przy tym jego działanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nikador

Witam.Dziękuje wszystkim za opinie.Moje pytanie wzięło sie z faktu ze moje autko zaraz po odpaleniu,na zimnym silniku, coś jakby "pryka" sobie z wydechu.Wszystko wraca do normy gdy autko się rozgrzeje.Wygląda na to ze przyczyny tego faktu muszę poszukać gdzie indziej.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności