Skocz do zawartości
Gość karol983

Jak podłączyć przednia szybę elektryczną??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karol983

W moim Passaciku mam pewien problem mam wszystkie szyby elektryczne i wszystko byłoby oki ale ktoś grzebał przy drzwiach kierowcy i cos źle podłączył. W dzrwiach kierowcy sa 2 przyciski jeden do szyby w tych drzwiach a drugi do szyby w przednich drzwiach pasażera. Jakis flet tak podłączył że jeden przycisk tylko opuszcza szybe a drugi tylko podnosi(oczywiście tylko szybe przy kierowczy). Jak podłączyc zeby jednym przyciskiem w tych drzwiach otwierac i zamykać szybę przednia lewą a drugim otwierać i zamykać szybę przednią prawą. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Jak nikt nie odpowie do jutra, to wydłubię u siebie ten przełącznik i Ci podam jakie kolory kabli idą na który styk przełącznika :D

Jest jeszcze opcja, że przełącznik jest nieco przykorodowany i stąd takie zachowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja radze dojść do tego zwierając kable - jeśli ktoś coś kombinował to kolory mogą się zgadzać przy kostce a gdzieś dalej juz nie....

 

sprawdź tez czy niemasz gdzieś jakiegoś łączenia - sprawdź czy tam ktoś nie pozamieniał kabli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Hmm... dopiero teraz zauważyłem, że koleba ma B4-kę. Tam sterowanie szybami jest nieco inne niż u mnie i styki na pewno się nie zgadzają (a przynajmniej nie pasują w przełączniku od tylnych szyb na środkowej konsoli)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol983

Jakby ktoś mógł mi podać kolory kabli dochodzących do przełącznika w przednich drzwiach lewych i prawych byłbym baaardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przednie lewe:

1 szaro-niebieski -zasilanie podświetlenia włącznika

2 biało-czerwony -

3 czerwono-biały -stały plus

4 brązowy -masa

5 czerwono-zielony

6 brązowy -masa podświetlenia łącznika

 

Ze schematu nie można się domyslić, ale w celu uzyskania ruchu można połączyć:

lewa szyba 2-3 oraz 2-4 (gora/dół lub odwrotnie)

prawa szyba 5-3 oraz 5-4 (gora/dół lub odwrotnie)

 

 

 

 

 

Przednie prawe:

1 szaro-niebieski -zasilanie podświetlenia włącznika

3 czerwono-biały -stały plus

4 brak

4 brązowy -masa

5 zielono-biały

 

prawa szyba 5-3 oraz 5-4 (gora/dół lub odwrotnie)

 

 

W prawym przełączniku napewno jest włączony w szereg rezystor 100Ω, jednak nie pamiętam, w jakiej konfiguracji. Najprawdopodobniej jest on również i w lewym.

 

 

Próby ruchu rób na włączonym zapłonie a następnie nie otwierając drzwi rób je tuż po wyłączeniu zapłonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KuHaSh

Witam.

Mam takie pytanie.

2 biało-czerwony -
/\Gdzie podłączyć ten kabel?

Wymieniałem podnośnik i zapomniałem ,gdzie był on podłączony.

Proszę o podpowiedź :)

Pozdrawiam !

Edytowane przez KuHaSh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biało czerwony wychodzący z pinu nr 2 przełącznika idzie bezpośrednio do silniczka, do pinu nr 11 jego złącza. Z pinu tego wychodzi napięcie zasilające styk otwierania/zamykania lewej szyby.

 

Tylko dlaczego to rozłączałeś?

Przecież tam są gotowe wiązki i wtyczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności