Skocz do zawartości
MrWho

Spadające (falujące) obroty - benzyna

Rekomendowane odpowiedzi

jest cos podobnego do plytki potencjometru... czsem jest to uwalone juz niexle... i tez trzeba wyczyscic plynem do czyszczenia potencjometrow... ja co prawda zdjelem dekielek zeby zobaczyc co i jak... ale nie czyscilem tego bo nie chcialem tam zalac czegos... a w takiej pozycji jak sie tam przepustka trzymala nie dalemrady zrobic taki delikatnej rzeczy wiec sobie puki co darowałem

 

i właśnie tu jest (To Coś) - (w mojej przepustce również od czasu do czasu brudek się zbiera)

jak tam się dostaniesz to weĽ te delikatne blaszki podegnij tak aby lepiej ditykały ścieżek potencjometu - Ale delikatnie jakieś 1,5 mm

ścieżki można przemyć delikatnym spirytusikiem albo jak ja "paluchem" - bezpieczniej

(chyba że są tak zaśniedziałe to najdrobniejszym papierkiem ale to "prawie mgłą"!

 

:roll: Z tego co pokazałeś to w mojej przepustnicy mógłbyś rowerem jeĽdzić ;) Jest tylko elektronika - a sterujesz tylko z laptopa, linki gazu nie ma wogóle - pedał elektroniczny.

wyjęcie - czyszczenie - złożenie razem 3 miuty

:shock: zrobie kiedyś fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie to masakra :| Pieprzyłem sie z tym od 17 do 21:30... wiec ponad 4H! Ciezko bylo tam wogle podejśc jakimkolwiek kluczem :/ Bo ida akurat kable od gazu itd :( Gaz bede musiał na własna reke przerobić wtedy by było cipke wiecej miejsca...

 

Co do tego sterowania obrotów to u mnie wydawało się to czyste... jest tam uszczelka w koło na około dekla wiec nie wiem jak tam coś sie moze dostąc... przemyć to najlepiej nie spirytusem lecz płynem do potencjometrów... ja miałem tam za mało miejsca... zeby to dobrze z kazdej strony sprawdzić dlatego to zostawiłem :) przy najstepnym czyszczeniu wyjme ją zupełnie i przeczyszcze już kompletnie :)

 

U ciebie jest pedał elektroniczny ;) Ale masz ten plus że łątwiej tempomat zrobić ;P U mnie żeby tempomat zrobić trzeba bardzo duzo rzeczy przerabiac :( Ale badz co badz to ja bym sie troszke bał takiego wynalazku elektronicznego :) Bo jak sie zpier... ;) To potem co ?? Na zakrecie doda ci na max'a gazu i bieda :) Im mniej elektroniki tym lepiej ;)

 

POZDRO i dziex za pomoc :)

 

[ Dodano: Pią Lis 11, 2005 1:06 pm ]

UPDATE :

 

jak by ktoś z podlaskiego był ;) I miał czyścić przepustke ;) To zapraszam do siebie :) na pewno pomogę :) A po podlasiu jeĽdzi bardzo bardzo duzo takich aut ;) ciekawe gdzie oni je beda prawić :D hihi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę że mogłem Ci pomóc :D

:!: jeśli moje wcześniejsze spostrzeżenia dały ci wskazówkę do

rozwiązania problemu - Co prawda szkoda że nie mogłem zajżeć

pod maskę - Może zaoszczędziło by to nie przespanych nocy.

Choć nie ty jeden musisz poprawiać po fachocach - ja to robię niestety prawie zawsze - "to taki standard".

 

... ja bym sie troszke bał takiego wynalazku...

 

;) W naszych autkach mamy takich wynalazków około 90kg

Z tego co widze to wiele z nich jest poprawionych i uproszczonych.

Między innymi po to abyś nie nusiał się mordować 4h w garażu.

Ja osobiście traktuje te wynalazki jako "Seryjny Tuning" :D

- czy jak tam nazwano "Lifting" :shock:

 

POZDRO i proszę bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to w wolnej chwili musze poprawić po gazwonikach... musze kupic nowy kolektor dolotowy.. nawiercić gdzie indziej te wtryskiwacze gazu... i wsadzić cała listwe od gazu pod kolektor... bo tak jak teraz mam to normalnie porazka... silnik wyglada jak ... :/ to straszne :( do tego kompa mi zamontowali do góry wtyczkami aż sie prosi żeby go zalać woda i żeby sie zjarał :D hehe ;)

 

PS... zapomniałem dopisać... do wszystkich posiadaczy pasków z silnikiem 1,8 :) ADR :) uwazajcie na przewód podciśnienia który jest koło wtryskiwaczy... ociera on o ta rure od chłodzenia która idzie rownolegle do wtryskiwaczy.... :) u mnie juz sie siatka przetarła :) bede musiał to troszke podreperowac izolka ;)

 

POZDRO!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uwazajcie na przewód podciśnienia który jest koło wtryskiwaczy... ociera on o ta rure od

 

ten przewód raczej wymień na nowy (podciśnienie) jak sama nazwa wsk..

- izolacja to raczej na wiele się nie zda. - tam jest ciepełko i tą izolkę

wywali pierwszego dnia.

:!: Przewód najlepiej umocuj opaskami elastycznymi na dystansach metalowych (tak jak jest podpięta instalacja elektrychna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm tylko skad ja w takiej dziorze jak moje miasto dostane taki przewod :/

 

[ Dodano: Nie Lis 13, 2005 2:06 pm ]

UPDATE :

 

Panowie chyba rzeczywiście pomoglo obrotki nie spadaja :) JUPI :) wczoraj wymieniłem olejek:) na benzynie po czyszczeniu zrobila sie rakietka :) az sie boje co bedzie jak chipcia wstawil bym :) te 20nm na nizszych by sie przydaly :)

 

[ Dodano: Sro Lis 16, 2005 4:38 pm ]

UPDATE :

 

no i panowie było wszystko ok ;) zdecydowanie lepiej chodzi praktycznie wogle nie schodzi :) praktycznie bo mi 2x zszedl nie tak nisko ale troszke ponad norme zszedl... czyzby cos jeszcze mu dolegalo ?? Czy sie nie przejmować... chyba ze jestem wybredny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Trinity

a ja wymieniłam przepustnicę. dostałam na próbę i pare dni jest OK!!

pojeżdże jeszcze pare dni i jak nadal będzie w porzo to jade wycałowac mojego mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile dałaś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i panowie chyba to jednak jest przepływka :( zaczynaja mi sie jaja dziać :/ bo o tyle ze obroty juz "chyba" nie spadaja... bo tylko raz na jakis czas... ale wczoraj w trasie na 150km średnio jechałem 90-120 ( bo ślisko ) spalil mi 24l/150km... + jeszcze benzyny.. bo 2x go odpalałem w tych km....

 

 

POMOCY:(

 

[ Dodano: Sob Gru 31, 2005 12:51 am ]

Aaa jeszcze jedna sprawa... wymieniałem jakieś 2-3tys km temu olej na nowiutki miałem zalana miarke na max'a praktycznie dzisiaj wyciagnelem... olej jest czarny :/ a miarka w polowie... zastanawiam sie czy na wiosne nie rozkrecić calego silnika i go dobrze wyczyścić ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MrWho -

:P Na temat przepływki to masz już nie jeden wykład - właściwie po to właśnie one są. Jedynie tylko możesz mieć problem z "pakupką" ale raczej sobie poradzisz.

 

:cry: Jesli chodzi o olej to jestem trochę zaniepokojony? mój ma też jakieś 2,7tysi, ale jest koloru ciemno-złotawego, tylko minimalnie zmienił się kolor.

 

:!: dla świętego spokoju przy okazji sprawdź ciśnienie oleju ciśnieniomierzem przy 10 tysiakach, no i uważaj na kontrolkę oleju - w razie czego to Halt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i panowie chyba to jednak jest przepływka zaczynaja mi sie jaja dziać bo o tyle ze obroty juz "chyba" nie spadaja... bo tylko raz na jakis czas... ale wczoraj w trasie na 150km średnio jechałem 90-120 ( bo ślisko ) spalil mi 24l/150km... + jeszcze benzyny.. bo 2x go odpalałem w tych km....

 

 

Lambdę masz dobrą?

Jak padła będzie palił jak smok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MrWho - czy walisz na spocik do Wafki - bo jak by co to byśmy :583:

- wezmę ze sobą COM-binerki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadne do wawy na feriach zimowych :) czyli koło 25... stycznia :) Wcześniej sie nie wybieram raczej ;) narazie kontrolka oleju mi nigdy nie migała :/ po weekendzie porobie fotki jaki ten olej jest :)

 

Co do przepływki to ma ktoś moze pozyczyć ?? Bo qrde nie chcem wymieniać czegoś co jest być moze dobre :(

 

Lambda wydaje sie OK ... normalnie czyta i działą :)

 

[ Dodano: Sob Gru 31, 2005 8:25 pm ]

tak jeszcze apropo spotu... to chyba Marek musimy sie umowić pod koniec stycznia i nawet specjalenie bym wpadł tylko po to żebyś mi auto zobaczył/naprawił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MrWho-najlepiej podlacz kompa i zobaczysz czy przeplywka do wymiany.

Moj palil 14,5l/100km.Podpiolem sie a tu 16486....to wymienilem przeplywomierz

i teraz to juz 8,5-9,5l/100km.I jak juz Ci wczesniej pisalem falujace obroty zrobione

i adaptacja tez :) Narka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eehhh, no i wykrakali :)

U mnie zaczely spadac obroty. Stawiam na przepustnice, ta w koncu nie byla czyszczona od... hmm, z 60 tys km bedzie. Wczesniej bedac brudna dawala takie same objawy jak teraz u mnie znowu zaczely wystepowac. Marek, wez COM-binerki dzisiaj to sie zobaczy czy czegos komp nie mowi przypadkiem :)

 

[ Dodano: Czw Lut 23, 2006 08:31 ]

Ciag dalszy, nie jest rozowo :-(

Przepustnica wyczyszczona, silnik krokowy wyczyszczony, przeplywomierz sprawdzony. Samochod sprawdzony na hamowni z moim jak i rowniez innym przeplywomierzem, wszystko w porzadku, parametry trzyma. Wymieniony czujnik temp plynu chlodniczego gdyz ten zglaszal blad (wiedzialem o tym wczesniej, marek wykryl to COMbinerkami). Sprawdzona elektryka, swiece.

A obroty wciaz spadaja :-( 3-krotna wizyta w warsztacie nie pomogla :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Trinity

i jak masz z tymi obrotami...wiesz już co?

u mnie od pół roku z tym walcze. przepustnica i przepływka były wkładane nowe na podmianke, lambda nowa, swiece i przewody wymieniane, czujnik temperatury, dolot, jak mi sie jeszcze przypomni to napisze

i nic...

a obroty jak spadały tak spadają. nasila sie to po włączeniu ogrzewania tylnej szyby

no i jak jest ciepło tak jak teraz to spadają od odpalenia do czasu jak sie zagrzeje, jak było zimno to od pierwszych 3 kresek do nagrzania czyli cos wspólnego z temperaturą powietrza

myslałam jeszcze o alternatorze albo cos z prądem

 

jestem załamana oj mąż mi go sprzeda, oj sprzeda...

 

podmiana przepustnicy pomogła na 4 dni.

błędów nie pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trinity dla mnie kolo powiedział ze moze to byc wina komputera... po prostu sie pier... i najlepiej by bylo wymienic komputer na jakis inny i zobaczyc jak bedzie chodzic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rollo

A może cos z pedałem gazu jeśli jest sterowany elektronicznie

 

______________________________________________

Passat kombi 1,6 74 kM 2000r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Trinity

no nie wiem czy znajde komputer na podmianke. :625: ale mój mąz od początku tak mówił.

a orientuje sie ktos ile taki komp moze kosztowac? Do 1.6 AHL

cięzko wzdycham...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywka mało.. tylko ciekawe czy po zakupie sie coś zmieni.. albo czy nie rombnie tak samo po xxx km... ja to chyba pojade do ASO zobacze co oni powiedza.. a ciekawe jak Kubelt - majster chodzi u Ciebie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności