Skocz do zawartości
MrWho

Spadające (falujące) obroty - benzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Mechanik u którego od początku robię to auto mówił że sprawdzał czy nie łapie lewego powietrza i stwierdził że wszystko jest ok.

Jakby ktoś był z powiatu zduńskowolskiego i zna się na rzeczy to chętnie bym się z nim spotkał.

Edytowane przez Patryk.1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość resi

Rozpracowywałem temat bardzo długo, skrupulatnie przeczytałem wszystkie posty.

 

Wymieniłem przepływomierz na Magneti Marelli za 200 zł i śmiga aż miło.

 

Po wymianie przepływki ustały problemy:

Falowanie obrotów

Szarpanie po gwałtownym puszczeniu gazu

Brak zmuły

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba na próbę wsadzić go do mojego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość resi

dzisiaj mam jeszcze czas do 15, później wyjeżdżam i wracam w piątek, więc jak coś to dzwoń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niee - no dzis to się nie wyrobie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Jak auto jest na biegu jalowym to co jakis czas obroty spadna do 400 i sie podniosa dodam jeszcze ze jak jade i puszcze gaz to strasznie szarpie nie zawsze ale sie zdarza. Co moze byc przyczyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość resi

u mnie za te objawy odpowiadał przepływomierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taki problem. Jak auto jest na biegu jalowym to co jakis czas obroty spadna do 400 i sie podniosa dodam jeszcze ze jak jade i puszcze gaz to strasznie szarpie nie zawsze ale sie zdarza. Co moze byc przyczyna ?

 

Spróbuj przeczyścić przepustnicę, a na koniec VAG-iem ją zaadoptować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi jak wyczyscic przepustnice i krokowy bo szukam i nie ma nic konkretnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuje opis demontażu wraz ze zdjeciami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość resi

jakbyś przeczytał wszystko co wysłałem to byś nawet schematy znalazł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje przeczytalem wlasnie i mysle ze sobie poradze. dzieki zobaczymy czy czyszczenie pomoze.

Edytowane przez olo165

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiszę co się działo u mnie. 1,6 AHL, 150kkm, przepustnica czyszczona przy 146kkm. Jak był zimny i włączyłem ogrzewanie tylnej szyby, grzane siedzenia lub klimę potrafiło go przydusić do 0,5-0,6k RPM. Jak był ciepły to po prostu obroty idealnie spadały do 0,9k RPM.

 

Później padła mi sonda lamdba i od tego czasu mogę na zimnym silniku włączyć klimę, ogrzewanie szyby, światła i siedzenia - obroty spadają idealnie do 0,9k RPM. W sumie związku nie widzę, ale ewidentnie po wymianie sondy przestało silnik przyduszać poniżej 900 obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha,

za szybko napisałem, że działa.

Jak na dworze jest 30 stopni i włączę klimę/ obciążę układ elektryczny gwałtownie schodzi z obrotów, przydusza się, potrafi zgasnąć.

Jak wyłączę klimę nie ma tego problemu.

Narazie z pomysłów:

- wymienię regulator napięcia, bo ledwo 13,9 ładuje na wolnych, jak włączę cokolwiek to leci na łeb na szyję. Jak się nie uda to potem choćbym miał pół auta rozebrać znajdę przyczynę i ją wyeliminuję.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymienię regulator napięcia, bo ledwo 13,9 ładuje na wolnych

 

Nie wiem, czy jest sens, bo u mnie ładuje 13.7V i jest wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienilem przepustnice i przeplywke i z obrotami mam wreszcie spokoj a spadaly strasznie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, czy jest sens, bo u mnie ładuje 13.7V i jest wszystko OK.

tylko jak załączę klimę i lampy to nawet 13V nie ładuje, dwa że co jakiś czas muszę ładować aku, bo jak do 12V spada to już powoli może być problem z odpaleniem.

Trzy za każdym razem jak odpalam, pika mi ABS, że napięcie jest poniżej 12,5V. Nawet jak naładuję aku to po tygodniu piszczy znowu.

Cztery w sumie dawno nie ładowałem aku, a teraz właśnie jakby problem z falowaniem jest większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w twoim przypadku raczej wskazane będzie zainteresowanie sie regulatorem. Ewentualnie masz może też wyeksploatowany AKU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ponieważ nie mogę założyć nowego wątku postanowiłem napisać tutaj. Jestem posiadaczem passata 1.6 silnik ADP Problem jest w tym że po czyszczeniu przepustnicy pojawił się błąd którego nie można usunąć a w efekcie zaadoptować przepustnicy.Błąd 670 (czujnik zespołu nastawnika przepustnicy nieprawidłowy sygnał) znajomy mechanik powiedział że przepustnica padła . Wymieniona została na 100% sprawną a błędu w dalszym ciągu nie można usunąć .W czym może tkwić problem .Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności