Skocz do zawartości
Gość seba71

Tuleje tylnej belki - ceny, firmy +opis wymiany.

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/tuleja-tuleje-belki-osi-tyl-tylnej-passat-b5-a6-i1206931245.html i ma lewe i prawe

 

nie ryzykuj, troche drożej ale firmowe :)

 

odnośnie wymiany sądzę iż nawet i 70 dyszek za strone mogą Ci krzyknąć dlatego plecam powrót do postu nr 8 tego tematu... i proponuje sobie samemu wymienić :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym sam to wymienic, ale ani nie mam kanalu, ani odpowiednich narzedzi, poza tym nie znam sie na tym :)

A jeszcze jedno pytanie,c zy poza komfortem jazda na wybitych tulejach czyms grozi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chcialbym sam to wymienic, ale ani nie mam kanalu, ani odpowiednich narzedzi, poza tym nie znam sie na tym

A jeszcze jedno pytanie,c zy poza komfortem jazda na wybitych tulejach czyms grozi ?

jakby nie było tył auta jest mniej stabilny. na zakrętach oraz chopkach buja tyłkiem (nie wspominając o drażniącym stukaniu)... więc sądzę że w poślizg nie trudno wpaść a do tego jest to część trzymająca tylną belke, pewnie wtedy i ona dosteje ostre bęcki. ale to tylko moje domysły :)

 

odnośnie wymiany- nie potrzebny jest kanał a podstawowe klucze oczkowe chyba posiadasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

czy koś z Was wymieniał samodzielnie same gumowe wkłady? dokładnie chodzi mi o ich usunięcie z samego "uchwytu" zakładam że dam sobie radę z "wprasowaniem" nowej gumy, nie bardzo jednak mogę sobie wyobrazić usuniecie starej. niestety nie dysponuję żadnymi specjalnymi ściągaczami. może podzielcie się własnymi doświadczaniami?

z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

wygląda na to że chyba nikt nie próbował jeszcze tej sztuczki?

tak sobie myślę że wspomnianej "łapy" nie potraktować palnikiem - być może podgrzane jej

okaże się pomocne w usunięciu starej gumy? zastanawiam się tylko czy takie grzanie nie wpłynie ujemnie na ja sama? w necie wyczytałem ze gumowa tuleje warto przed "wprasowaniem" potrzymać w zamrażarce, ażeby się minimalnie skurczyła?

tak czy inaczej za tydzień lub dwa zamierzam przeprowadzić ta operacje i dam znać jak się udało.

pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy te tuleje tylnej belki wymienia się parami (lewa i prawa strona) tak jak w wypadku amortyzatorów czy wahaczy??? U mnie jedna tuleja wygląda bardzo dobrze a druga jest zupełnie rozleciała:/ Zobaczcie na foto...

 

Strona PRAWA która wygląda na sprawną:

 

attachment.php?attachmentid=44899&stc=1&d=1296575036

attachment.php?attachmentid=44900&stc=1&d=1296575050

 

Strona LEWA która nie za ciekawie wygląda:/

 

attachment.php?attachmentid=44901&stc=1&d=1296575143

attachment.php?attachmentid=44902&stc=1&d=1296575155

http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=44903&stc=1&d=1296575168

tn_DSC01545.JPG

tn_DSC01543.JPG

tn_DSC01548.JPG

tn_DSC01550.JPG

tn_DSC01549.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy te tuleje tylnej belki wymienia się parami (lewa i prawa strona) tak jak w wypadku amortyzatorów czy wahaczy??? U mnie jedna tuleja wygląda bardzo dobrze a druga jest zupełnie rozleciała:/ Zobaczcie na foto...

 

Strona PRAWA która wygląda na sprawną:

 

attachment.php?attachmentid=44899&stc=1&d=1296575036

attachment.php?attachmentid=44900&stc=1&d=1296575050

 

Strona LEWA która nie za ciekawie wygląda:/

 

attachment.php?attachmentid=44901&stc=1&d=1296575143

attachment.php?attachmentid=44902&stc=1&d=1296575155

http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=44903&stc=1&d=1296575168

tak te tuleje powinno się wymieniać parami klucze to 2x 18 i 2x21

 

---------- Post added at 17:05 ---------- Previous post was at 17:03 ----------

 

witam!

czy koś z Was wymieniał samodzielnie same gumowe wkłady? dokładnie chodzi mi o ich usunięcie z samego "uchwytu" zakładam że dam sobie radę z "wprasowaniem" nowej gumy, nie bardzo jednak mogę sobie wyobrazić usuniecie starej. niestety nie dysponuję żadnymi specjalnymi ściągaczami. może podzielcie się własnymi doświadczaniami?

z góry dziękuję i pozdrawiam

wymienia się cały element metalowo-gumowy szybciej i pewniejsza operacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisał kornias

Witam. Czy te tuleje tylnej belki wymienia się parami (lewa i prawa strona) tak jak w wypadku amortyzatorów czy wahaczy??? U mnie jedna tuleja wygląda bardzo dobrze a druga jest zupełnie rozleciała:/ Zobaczcie na foto...

 

Strona PRAWA która wygląda na sprawną:

 

 

 

 

Strona LEWA która nie za ciekawie wygląda:/

 

 

 

http://forum.vw-passat.pl/attachment...1&d=1296575168

 

tak te tuleje powinno się wymieniać parami klucze to 2x 18 i 2x21

Popieram wymiane obu tulei. Jeśli siadła jedna to druga, mimo dobrego wygladu, też za chwilę siądzie gdyź zużywają sie tak samo. Po co więc za miesiąc wracać do tematu? Zrób raz a porządnie. Wymiana bardzo prosta (patrz post nr 8). Można je wyrwać za około 170 PLN za sztukę.

Edytowane przez czarny110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Popieram wymiane obu tulei. Jeśli siadła jedna to druga, mimo dobrego wygladu, też za chwilę siądzie gdyź zużywają sie tak samo. Po co więc za miesiąc wracać do tematu? Zrób raz a porządnie. Wymiana bardzo prosta (patrz post nr 8).
prosta ale kosztowna u mnie wyszło 300zł za obie nie liczę swojej pracy i kluczy które się mi przy tym uszkodziły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prosta ale kosztowna u mnie wyszło 300zł za obie nie liczę swojej pracy i kluczy które się mi przy tym uszkodziły

Fakt że kosztowna:dolamam. Mnie wyszło 320, ale moje klucze dały radę. W sumie to śrubki puściły bez większych problemów. Zastanawiam sie tylko czy nie zrobić geometri tyłu jak będę przód robił bo te dziury mają regulację i mogło się przestawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakt że kosztowna:dolamam. Mnie wyszło 320, ale moje klucze dały radę. W sumie to śrubki puściły bez większych problemów. Zastanawiam sie tylko czy nie zrobić geometri tyłu jak będę przód robił bo te dziury mają regulację i mogło się przestawić?
a ściąga ci tył na zakrętach lub przy przyspieszaniu jeśli nie to wszystko ok jest skręcone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź:) no w sumie jest to oczywiste, że zużywają się w miarę tak samo. Wymienię obie strony na raz ale zamówię tylko same tuleję, znalazłem za 68zl szt. bez tych metalowych "łap" tak jak chce to zrobić "peresada". Mam nadzieję, że poardze sobie w "wprasowaniem" ich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ściąga ci tył na zakrętach lub przy przyspieszaniu jeśli nie to wszystko ok jest skręcone

No niby nic takiego się nie dzieje ale pewności nie mam.

Dzięki za szybką odpowiedź no w sumie jest to oczywiste, że zużywają się w miarę tak samo. Wymienię obie strony na raz ale zamówię tylko same tuleję, znalazłem za 68zl szt. bez tych metalowych "łap" tak jak chce to zrobić "peresada". Mam nadzieję, że poardze sobie w "wprasowaniem" ich...

Tuleja pewnie ta http://allegro.pl/tuleja-belki-tylnej-tyl-a6-superb-vw-passat-b5-i1432681164.html jakaś no name więc niewiadomo ile pochodzi. Wprasować może sie da, ale wyciągnąć starą to już problem. Ja wstawiłbym jekiegoś lema, lub jeśli chcesz taniej to taką http://allegro.pl/tuleja-tylnej-belki-vw-passat-b5-b6-audi-a6-german-i1431144543.html bez kombinacji a jakość taka sama i maasz pewność, źe sam sobie poradzisz z wymianą, a nie wywalisz kase w błoto.

Edytowane przez czarny110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo że najłatwiej/najlepiej użyć całych nowych elementów,

ale dla mnie koszta mają znaczenie - nie widzę sensu pakowania eksta pieniędzy w starego złoma. popróbuje z tymi gumami jednak. jak się nie da kupię gotowe elementy.

pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiadomo że najłatwiej/najlepiej użyć całych nowych elementów,

ale dla mnie koszta mają znaczenie - nie widzę sensu pakowania eksta pieniędzy w starego złoma. popróbuje z tymi gumami jednak. jak się nie da kupię gotowe elementy.

pozdrówka

Twój wybór. Jak dasz rade to opisz jak to zrobiłeś. Może komuś jeszcze się przyda. A jak nie dasz rady to też napisz, żeby inni wiedzieli czy warto próbować czy nie. Pozdravwiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak też zamawiam same gumy 2szt już z kosztami przesyłki 150zł tyle co za jedną stronę z łapami...myślę, że da się to zrobić bez większych kłopotów. O wynikach na pewno napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy będą pasowały wkłady od audi A6, A4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O wynikach na pewno napiszę.

Napisz, być może będzie alternatywa... Choć wiadomo że "guma" jest "gumie" nie równa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, czy będą pasowały wkłady od audi A6, A4?

chodzi ci o same gumy ?? Wg etki nie ma nr części do tego ale jest zaznaczone jako oddzielna część

A jeśli chodzi o całość to pasuje od Audi A6 http://zapodaj.net/9109a3f66572.jpg.html

Edytowane przez mielke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności