Skocz do zawartości
adams

Porównanie mapy BLAUPUNKT 06/07 do mapy 07/08 DX

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam dwie mapki 07/08 (obie z całkowicie innych źródeł, nawet różnią się rozmiarem jaki zajmują na CD) i jak zobaczyłem co zrobione jest z Rzeszowem to się przeraziłem!!! :przestraszony:

 

Załączam fotki, jedna fotka jest 06/07 (ta co na niej są drogi) i jedna z mapy 07/08, a także dodaje zdjęcie głównego ronda w Rzeszowie…

 

Co wy na to? Jak jest u was? Słyszałem że Rzeszów i kilka innych miast jest pogorszonych… Więc co teraz? Śmigamy na 07/08 a jak wjeżdżamy do Rzeszowa to wkładamy 06/07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Adams masz rację.

NORMALNA PADLINA

Wyglada to mi na to, ze ktoś nie skończył zaczętej roboty. Z tego co zauważyłem właśnie w Rzeszowie i w Stalowej Woli na nowej mapce 2007/8 to są nie pozaczynane nawet te ulice które wcześniej były, jakoś poznikały, albo zaznaczone tylko punktem, lub krótką krótka kreską, z którego miejsca powinny odchodzić, ale nie są juz pociągnięte dalej.

 

Wyglada to tak, że ktoś z Blaupunkt'a, albo wziął kasę za wcześnie i nie chciało mu się objechał tych wszystkich ulic i nanieść ich jak należy, albo zmęczył sie biedak naszymi wybojami i odpuścił to sobie miejmy nadzieję, do następnej nowej edycji mapy 2008/9 .

:rotfl:

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oni zbierają dane jakims dostawczakiem ... nie oszukujmy się żeby wszędzie dojechać będą musieli kupić sobie auto terenowe ...

 

ja odnośnie swojego regionu zauważyłem poprawe co do ilości ulic i ich aktualizacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oni zbierają dane jakims dostawczakiem ... nie oszukujmy się żeby wszędzie dojechać będą musieli kupić sobie auto terenowe ...

 

Tja, a od kiedy oni jeżdzą samochodem przy projektowaniu mapy :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba nie lataja ze im chmury przyslaniaja polowe dróg. jak kazde update - ma plusy i minusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie - rewelka. Było ok 30 ulic a teraz są wszystkie!!! I to ponumerowane. Ponad 600 ulic, szok!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wersji 2007/2008 dołożyli kilkanaście miast z ulicami i numerami domów. Rzeszowa niestety tak nie zrobili.

Dołożyli po kilka ulic w niektórych innych miastach.

Zaktualizowali niektóre drogi, np. południowa obwodnica Torunia, od trasy 1 z kierunku Łodzi do 10 w stronę Bydgoszczy. Mnie to najbardziej ucieszyło.

Można tu jeszcze dodać, że tę obwodnicę budowano ok. 10 miesięcy, a na mapie DX umieszczono ją po 18 miesiącach od oddania do użytku. Czwarta prędkość kosmiczna !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jachu

Włocławek też ma wszystkie ulice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oni zbierają dane jakims dostawczakiem ... nie oszukujmy się żeby wszędzie dojechać będą musieli kupić sobie auto terenowe ...

 

Tja, a od kiedy oni jeżdzą samochodem przy projektowaniu mapy :rotfl:

 

Jakoś to muszą robić, aby precyzyjnie wyznaczyć położenie na mapie muszą sie chyba znaleść w danym miejscu, chyba ze wierzą innym mapom...

Jak coś ci wiadomo jak to nanoszą, to się napisz.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to nanoszą

 

Teraz projektanci map posługują się zdjęciami satelitarnymi, nanoszą i obrabiaja je w komputerze podpierając się też przy tym mapami papierowymi/elektronicznymi udostępnianymi przez wojsko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to nanoszą

 

Teraz projektanci map posługują się zdjęciami satelitarnymi, nanoszą i obrabiaja je w komputerze podpierając się też przy tym mapami papierowymi/elektronicznymi udostępnianymi przez wojsko

 

wszystko to prawda, ale nic nie zastapi weryfikacji w terenie. I tak wlasnie te mapy pochodzace z roznych zrodel sa sprawdzane; np za pomoca takich samochodow: (tu akurat dla baz 3D (nie mylic z 2,5D))

 

PS: TeleatlasPolska ma siedzibe w Lodzi wiec do Rzeszowa maja daleko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS: TeleatlasPolska ma siedzibe w Lodzi wiec do Rzeszowa maja daleko ;)

 

Mam nadzieję, że maja polskich pracowników, którzy czytaja nasze forum i w końcu doczekamy sie porządnego opracowania map Polski.

Jak by nie było, to dajemy sasiadom z zachodu b. dużo zarobić kupująć ich autach, w których sa fabryczne nawigacje i niejako jesteśmy skazani aby je ekspoatować, a tu tak cienko nas traktują, dużo gorzej od Pepików.

Czakam na ten Rzeszów i Stalową Wolę, moze jakoś dotrą, bo sprzęt maja chyba fest....

A kampobus do pracy muszę przyznać, to maja ładny i 'uzbrojony bojowo' - tzn. zaopatrzony w sprzęt, jak widać na fotce co wkleił navik.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jechał już autostradą A2 z nową mapką? Czy nadal od wysokości Konina jedzie się na off road? Czy może jż pojawiła się na mapce owa autostrada? Widzę, że wzięli się bardzo ostro za okolice ościenne woj Łódzkiego. Wszystkie większe miasta powyżej 150 000 zostały dość ładnie zrobione...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość modern

Niestety koncerny motoryzacyjne traktują nas jak śmierdzące gacie lub ubogich krewnych :krzeslem:. Jeszcze pare lat temu nie było wcale map polski do fabrycznych nawi. gdy na zachodzie są już od kilkunastu lat. Oglądałem niedawno program motoryzacyjny w którym testowali NOWE LUKSUSOWE fury wyposażone w nawi. i co :rotfl: za nawi trzeba w nich zapłacić kilkanaście tysięcy a map Polski nie ma w ofercie :wstyd: z tego co zapamiętałem taka sytuacja jest w BMW, LEXUSIE I VOLVO. :dobani: Najgorsze jest to, że mają nas gdzieś ale nasze pieniążki im nie śmierdzą ponieważ te firmy mają swoje przedstawicielstwa na naszym rynku :mur: "POLAK GłUPI I TAK KUPI" Uważam, że powinno się bojkotować firmy które nas tak traktują na naszym własnym podwórku :krzeslem: Odbiegając od tematu nawi ta sama sytuacja dotyczy sprzętu elektro, instrukcja jest we wszystkich językach świata ruskim arabskim i republiki bananowej a polskiej nie ma. Od kiedy weszła ustawa o zakazie sprzedaży sprzętu bez polskiej instrukcji to nas OBRAŻAJĄ !!! doklejając do 80 stronnej instrukcji kartkę z napisem po Polsku, że jak się zepsuje to należy wyciągnąć wtyczkę z gniazdka :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość modern

A żeby jeszcze dolać oliwy do ognia to trzeba się zastanowić dlaczego w drogich autach (passatach też), w komputerach pokładowych MFA nie można ustawić języka na polski skoro w telefonach komórkowych które kosztują tyle co kołpaki do tych samochodów od kilkunastu lat w menu jest język polski. :rotfl: Koncerny nas olewają wiedząc, że i tak kupimy ich wyroby :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekają aż jakiś polak sam zrobi polskie menu do MFA :P tak samo jak mapy DX, polski lektor jest, nawigacje mają polskie menu ... szczerze mówiąć to się nie dziwie że tak słabo im idzie okiełznanie polskich dróg ... bo niby jaki dochód z tego będą mieli, ilu z nas posiada oryginalną wersje map na teren polski, ilu z nas zapłaci 800zł za taką płytkę ?? zarobki nie są adekwatne do cen z jakimi wchodzą na nasz rynek z zachodu, gdyby cena była na poziomie procentowego pokrycia danego kraju to więcej osób by kupowało oryginalne mapy. Nie oszukujmy się - płacimy za czechy z niemal 100% pokryciem ... tylko po co mi mapa czech ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość modern

Pomijam pirackie płytki ale jak by to w nowej wersji mapy Niemiec były takie niedoróby to na pewno Blaupunkt by wprowadził poprawki i wszystkim użytkownikom oryginału wymienił na nowe poprawione. Jakby nie patrzeć z punktu konsumenta to ta nowa mapa jest towarem wadliwym skoro ma błędy których nie było w poprzedniej :dobani: więc powinna podlegać reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szczerze mówiąć to się nie dziwie że tak słabo im idzie okiełznanie polskich dróg ...

 

Czekają do 2012 roku ( euro ) jak wybudują drogi i dopiero zaczną robić porządne mapy, teraz im się nie opłaca tak często aktualizować :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość modern

Wydłużać na mapie nowe drogi o pięć kilometrów rocznie :rotfl: Tu się zgodzę ale mogliby rozbudowywać mapy o kolejne aglomeracje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz im się nie opłaca tak często aktualizować
Właśnie to im się opłaca. Gdyby zrobili raz porządną mapę z pokryciem 100% dróg i numerów domów, to kto by kupił następne wydanie mapy? Co nowego by na niej umieścili, aby zachęcić do kupna nowej?

Dzisiaj każdy wyrób jest opracowywany przez marketingowców, a nie przez inżynierów.

Skutki tego mamy na co dzień. Wyroby towaropodobne podobnie, jak za komuny były wyroby czekoladopodobne. Takim też towarem jest mapa Polski DX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności