Skocz do zawartości
Gość Kokkonen

Luzy w mocowaniu foteli!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kokkonen

Witam!

Nie wiem, jak w Waszych paskach, ale w moim B4 pojawiły się lekkie luzy w szynach prowadnic mocujących przednie fotele. Zwłaszcza na zakrętach wyczuwalny jest lekki luz. Z tego co widzałem to w szynach, przy mocowaniu fotela są takie plastikowe podkładki, które prawdopodobnie się wyrobiły. Mam w zw. z tym pytanie, czy można gdzieś kupić te plstiki, a może jest jakiś inny sposób na ten luz... :647: :609:

POZDRAWIAM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze znalazłeś, za luzy prowadnic odpowiedzialne są właśnie te plastiki.

Są one dostępne w sklepach. Tylko jest ważne, by poprawnie je założyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to bez problemu kupic sa to "ślizgi foteli"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kokonen - jak bedziesz wymieniał to napisz pare słów, na pewno sie przyda innym wymieniającym :521:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kokkonen

kupiłem całe komplety w ASO, wymieniłem i co? ...luz jest nadal. Wydaje mi się, że to szyny metalowe się wyrobiły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kokonen - jak bedziesz wymieniał to napisz pare słów, na pewno sie przyda innym wymieniającym :521:

 

Ślizgi foteli, tak się to faktycznie nazywa na Allegro, kosztują grosze, a luzy znikają. Montaż nie jest trudny - wystarczy wyciągnąć fotel z auta, zsunąć wytarte ślizgi z z mocowań foteli, wsunąć nowe i tyle ;)

Przed zakładaniem swoich posmarowałem je lekko smarem, bo kumpel w Golfie 3 kilka dni wcześniej jeden ślizg połamał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też pomogła wymiana tych ślizgów (w sklepie 1,50 szt.) luz na boki ustał, ale mam jeszcze niewielki luz przód-tył, a na allegro widziałem komplet ślizgów i oprócz tych dwóch, które wymieniłem był jeszcze jakiś trzeci, podejrzewam, że montowany gdzieś w okolicach przodu fotela ale nie wiem gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten trzeci montuje się z przodu fotela. W okolicy miejsca w którym się przykręca śrubeczke(blokade żeby Ci fotel nie wyjechał za daleko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Dokładnie jak pisze Krzysiek - najlepiej wymienić oprócz tych dwóch bocznych i środkowy "ślizg" - problemy z luzem foteli znikają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też jakoś w sierpniu kupiłem ślizgi na allego za kilka złotych . Wymiana 10 minut na fotel i luzów nie mam . Na fotelu kierowcy były straszne, a fotel pasażera praktycznie zastał się w jednym miejscu. Teraz minimalny luz u kierowcy na przód i tył, u pasażera jak z fabryki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem kompletne ślizgi (boki i przód) i jak było tak jest nadal. Wyszło że szyna jedna jest szersza na całej długości prawie i co z tym zrobić? Ślizg chodzi góra dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nikt tego nie naprawiał? bo czuję się jak w fotelu na biegunach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie podepne, tez wymienilem wszystki slizgi i fotele dalej sie lekko bujają na boki, nie jest tak jak bylo, że na rondzie walczyłem z grawitacją, ale jednak czuć jak sie fotel rusza, a mnie to troszke irytuje, tak jak wyzej kolega pisze slizg w szynie jest luźny, niewiem co mozna z tym jeszcze zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki sam problem, wymienilem wszystkie 3 slizgi a fotel pasazera nadal ma luz na prowadnicy od strony hamulca recznego, wyrobila sie prowadnica i poki co zostawilem w spokoju ale podejrzewam ze pomoze tylko podgiecie owej prowadnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he:D, no u kowala to jeszcze mój pasek nie był. Może jest jakiś bardziej czuły sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze mowa tu o fotelach to chciałbym poruszyć inny watek.. mam problem z ustawieniem fotela tzn. czesci oparcia nie moge jej zmieniac bo cos sie stalo chyba z tym pokrętłem od tej regulacji.. kręcę i kręcę i nic.. jak mozna to sciagnac..? czy mozna to jakos wymienic bo nie widze tam zadnych srubek ani nic.. czy miał ktos tai problem.. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fazol

co do luzów fotela o ile sie nie mylę to są dwie różne szerokości ślizgów tylko w sklepie trzeba powiedzieć że chce sie to szerszą i powinien być spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest bo strona zewnętrzna mi lata a wewnętrzna jest oki. Na każdą stronę inny wymiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fazol

ja tak miałem dlatego w sklepie wziąłem troszeczkę większą i jest luzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luzik w szynie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności