Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam MFD wersja C

wgrany polski soft takie auto kupiłem niestety nia mam polskiego lektora wiąc dorwałem mapkę wersje niby z polskim lektorem wersje 2007/2008 niestety wo włozenu płytki lektor jest angielski , gdzieś wyczytałem że aby zmienić lektora trzeba ustawić angielski metryczny ala ja w opcjach język mam angielski imperialny

co trzeba zrobić aby było ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z tego co wiem to wersja 2007/08 nie ma polskiego lektora, trzeba wgrać polskiego lektora z poprzednich wersji i następnie podmienić CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz polski soft to zamiast angielskiego metrycznego powinieneś mieć właśnie "polski".

Wejdź w niemiecki a potem w polski, powinno być :ok: ,wyznacz jakiśkolwiek cel, potwierdź i powinien odezwać się przemiłym głosem pan mówiąc -" obliczam drogę i czas jazdy" Żeby sprawdzić płytkę włóż ją do napędu PC i odczytaj plik info czy faktycznie jest tam ten polski lektor. Sprawdź też czy nie masz wyłączonego lektora w navi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, z tego co wiem to wersja 2007/08 nie ma polskiego lektora, trzeba wgrać polskiego lektora z poprzednich wersji i następnie podmienić CD.

 

wersja 2007/08 ma polskiego lektora :cisza: ale też się spotkałem z taką teorią że jak nie chce się język przestawić to trzeba wrzucić płytkę 05.06…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dementuje wersja 2007/2008 która jest w necie niby z lektorem jest bez lektora to jest jakaś sciema :krzeslem:

może się pojawi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy w necie jest tylko jedna wersja...

 

ja mam 07/08 i jest z polskim lektorem, na dniach będe miał najnowszą wersję 07/08 i też z polskim lektorem :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat...

 

Kumpel przyprowadził z niemcowni parę dni temu Golfa IV kombi TDI z navi MCD, podjechałem do niego bo mówił że ma problem z tą nawigacją. Nawigacja nie chciała czytać nawet płyt CD, więc wyczyściliśmy laser i navi zaczęła czytać płyty. Do golfa była dołączona płyta Niemiec 2002/03 DX, po włożeniu płytki z mojej navi (2007/08 z polskim lektorem) płyta się uruchomiła ale lektor mówił po angielsku, ustawialiśmy na angielski metryczny i na inne języki a lektor nie powiedział ani słowa po polsku… Po włożeniu z powrotem mojej płytki do mojej navi lektor mówi po polsku. W obu przypadkach jest ustawione na angielski metryczny. W nawigacji kumpla kiedyś śmigała płyta Niemiec, bo przy włożeniu mojej płyty z czytało z niej dane (dwa paski postępu). U mnie w navi też kiedyś śmigała płyta Niemiec, później polska 05/06, 06/07 i 07/08 i zawsze był polski lektor. Więc czy w tym przypadku potwierdziła by się teoria że jeśli polski lektor nie załaduje się samoczynnie po włożeniu płyty, a także jeśli po przestawienie na angielski metryczny też nic nie się nie dzieje to znaczy że należy włożyć płytę 05/06 z polskim lektorem i z tej płyty ma z czytać dane a dopiero następnie płytę 07/08 z polskim lektorem?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kombinowałem na różne sposoby z płytami z zeszłych lat. Mam mapy polski i czech 05/06, 06/07 i najnowszą 07/08 ... płyta z mapą 05/06 posiada polskiego lektora. Starałem się wykonać wszystko według wskazówek. Najpierw płyta 05/06 z polskim lektorem, język się ładuje i polski lektor jest. Jak tylko zmienie płyte na 06/07 to jezyk lektora zmienia się na angielski, tak samo w przypadku płyty 07/08. Co zrobić żeby polski lektor pozostał i był wykożystywany przez nowsze płyty ?? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, masz tylko lektora polskiego czy menu też ?? pytam tak bo zbieram fakty do "kupy" ;)

swoją drogą to ciekawe bo płytka 05/06 "ładuje się" po niej wkładając 06/07 też "się ładuje" a po włożeniu 07/08 chodzi od razu bez "ładowania" ...zastanawiające... może to tylko tak u mnie było ?? :583:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lektora polskiego mam tylko wtedy jak włoże płyte z mapą 05/06, menu posiadam standardowe (nie mam polskiego) - oczywiście w nawigacji jest ustawiony na angielski metryczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mbalce

Wykonywałem podobne działania i wydaje mi się, że dla płytek dostępnych w necie soft wchodził kolejno w wersjach:

2004/2005; 2005/2006; 2006/2007 (2007/2008 ma ten sam soft co poprzednia wersja, gdyż nie pojawiają się paski postępu). Dla pierwszego nie było polskiego lektora natomiast 5/6 takie tłumaczenie posiada. W kolejnych wersjach nie spotkałem się z polskim lektorem. Jeśli wkładamy 6/7 lub 7/8 system MDF wykrywa nową wersję oprogramowania i po załadowaniu znika polski lektor. Jeszcze nie przećwiczyłem jak można poziostawić polskiego lektora - o ile taka możliwość istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokończyłem dzieła...

 

tak jak przypuszczałem: trzeba było włożyć płytkę 05/06 - navi sczytała z niej oprogramowanie, następnie przestawić na angielski metryczny (jeśli już wcześniej było ustawione na angielski metryczny to ustawić na inny język, a następnie ustawić ponownie na angielski metryczny) włożyć wybraną przez nas płytkę, w tym przypadku PL/CZ 07/08 i śmiga :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja poprostu nagrałem wersje 07/08 z polskim lektorem ...

 

 

Zmoderowano.

Nie zamiewszczamy linków. Takich linków. /JAFO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marios ja mam właśnie tą wersje i niestety polskiego lektora brak

co robie żle?

o co chodzi z tymi plikami

 

padding_file_0_if you see this file, please update to BitComet 0.85 or above____ 254.44 KB

 

_____padding_file_1_if you see this file, please update to BitComet 0.85 or above____ 117.00 KB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Te pliki po ściągnięciu możesz skasować oni nic nie znaczą. U mnie polski lektor zaskoczyl dopiero jak pozmieniałem kilka razy jezyki na inne Niemiecki, Francuski ... i ostatecznie znowu na Angielski (metryczny) wtedy poszło i jest polski lektor :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany

po prostu płytka była nie odpowiednia

udało się zdobyć dobrą i teraz śmiga że aż miło :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość banan973

a tak ma pw skąd mozna zdobyć tą odpowiednią płytke podsuncie jakies linki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Franio

no właśnie gdzie można dostać plytkę do nav MCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pw napisz lub maila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności