Skocz do zawartości
Gość krzys__69

Problem z odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzys__69

Witam. Od kilku dni mam problem z odpalaniem mojego passata. Rano bardzo długo kręci zanim odpali, po odpaleniu wszystko działa bez zarzutu. Gdy wyłączę silnik i odpalę od razu jest ok. ale po 10 minutach musi długo kręcić zanim znowu odpali. Wymieniłem filtr paliwa, komp nie pokazuje żadnych błędów. Szczególnie trudno odpala jak stoi przechylony na lewą stronę(śmieszne, ale prawdziwe).Czy może to być wina słabego akumulatora? Może mi ktoś coś podpowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke dziwne, ale stawialbym bardziej na jakis problem z zasilaniem silnika w paliwo

Pozdro :vw:

 

//Edit//

 

Podaj jakies info o silniku w opisie, moze to byc pomocne w odgadnieciu tej zagadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zawór zwrotny paliwa nie trzyma i paliwo cofa się do baku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzys__69

Niestety, jak na razie bez zmian. Dalej nie zapala tak jak powinien. Zakładaliśmy zawór zwrotny przed sama pompą paliwa, na przewodzie zasilającym przed filtrem paliwa i nic. Zawór odcięcia paliwa działa, zawór startowy również. Komp nie pokazuje żadnych błędów. Może być inna przyczyna niż źle działająca pompa? POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze pompa paliwowa ?? Miałem tak kiedys ale w A3 i długo krecił zanim zapalił po wymianie pompy było :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzys__69

Usterka usunięta!!! Okazało się, że źle odpalał z powodu nieszczelnego układu paliwowego. Zawór zwrotny zakładaliśmy przed samą pompą i przed filtrem paliwa na przewodzie zasilającym, a przewód powrotny był przetarty przez pokrywę filtra powietrza i tam tkwił problem złego odpalania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Jeżeli przewód powrotny był przetarty to czy nie sączyło się paliwo? Było coś czuć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzys__69

Nie było nic czuć. Samochód stoi zawsze w jednym miejscu, nie było widać plamy bo ostatnio padał deszcz. Dopiero dziś, gdy był pełen zbiornik paliwa, zauważyłem plamę pod samochodem. Prawie wszyscy mechanicy chcieli wymieniać pompę paliwa, tylko jeden upierał się, że musi być nieszczelny układ paliwowy i dostaje się powietrze. Miał rację więc radzę dobrze sprawdzić szczelność wszystkich wężyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM. u mnie objawy są takie same jak u wielu czyli po nocy nie chce zapalić a jak już zapali to potem pali na dotyk świece spawdzone filtry powymieniane czyjnik temperatury wymieniony a efekt jaki był taki jest . mechanik obstawia ze jest to " pompa wysokiego ciśnienia " szanowne grono formułowiczów co wy o tym sądzicie ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WITAM. u mnie objawy są takie same jak u wielu czyli po nocy nie chce zapalić a jak już zapali to potem pali na dotyk świece spawdzone filtry powymieniane czyjnik temperatury wymieniony a efekt jaki był taki jest . mechanik obstawia ze jest to " pompa wysokiego ciśnienia " szanowne grono formułowiczów co wy o tym sądzicie ????????

Jeśli jeździsz na paliwie typu Vi power verwa ultimate itp. to je zmień na zwykłą ropę.

Pompowtryski nie lubią chemii a to jest właśnie chemia zwykła ropa wzbogacona chemią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak inni mam problem z odpalaniem tylko tyle że za karzdym razem bez względu czy jest zimny czy ciepły nawet jak zgaszę i odrazu chce odpalić to muszę kręcić ok 20 sekund, 1.8 20V adr . Prosze o jakąś rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z odpaleniem mojego Paska 2.5 TDI, Tiptronic, 1999r. Silnik AFB. Przedwczoraj nie było najmniejszego problemu z odpaleniem, wiadomo jak to na mrozie - załapał po chwili. Dziś nie reaguje wcale. Przy dłuższym kręceniu resetuje się MFA, mrugają kontrolki lub zapala się kontrolka oleju i piszczy.

Załapał na chwilę jednak odpuścił. Już dałem sobie spokój - szkoda akumulatora. Później kolega przyjedzie z kablami - może pomoże.

 

Jaka może być przyczyna? Parafina w układzie czy tylko akumulator...

Edytowane przez guitarplay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aku swiece kat wtrysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzić co dokładanie? Jak do tej pory wszystko było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy dłuższym kręceniu resetuje się MFA, mrugają kontrolki lub zapala się kontrolka oleju i piszczy.

Już dałem sobie spokój - szkoda akumulatora.

No to skoro gaśnie ci licznik to chyba oczywiste że zarżnąłeś akumulator. No i nie masz juz co go załowac, bo już go zapiłowałes :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuck... Zobaczymy czy da się go jeszcze naładować. Był kupiony na początku tego roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy masz dobre ladowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na ultimate, rano odpalił bez problemu ale zobaczymy w niedziele bo podono ma być -20 C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mały problem z odpaleniem benzyniaka na mrozie. Może macie jakieś sugestie? filtr paliwa wymieniony, świece też, iskra jest pompe po włączeniu zapłonu słychać. Tylko na mrozie nie odpala ale normalnie kręci jakby chciał odpalić.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności