Skocz do zawartości
Gość bilu

Wentylator Klimy Passat b5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bilu

Witam.

Chodzi mi o wentylator klimy.Bylem na przegladzie i gostek powiedzial ze mam spolony wentylator oczywiscie sprawdzil osobno podlaczyl pod aku i nic.Powiedzial ze nowy z wymiana to koszt ok.600 zl.``SHEEL AUTOSERV``wiec wsztrzymalem sie od zakupu.

Pojechalem wiec do innego serwisu ktory zajmuje sie klimatyzacja i mowie o co chodzi a tam na to ze za 30 zl.mi to zrobi i bedzie sie krecil.Gosciu wzial dwa szpeje i od gory uderzyl w silnik went.kilka razy i chodzi bez przeszkod zalancza sie i wylancza normalnie.

Pisze o tym bo moze nie trzeba od razu wymieniac na nowy bo na allegro taki zamiennik to kosz ok.180zl.Powiedzial tez ze te typy tak maja czasem po zimie i ma duzo takich klientow ja nie pierwszy.Dziwi mnie tylko ze tamten typ w SERWISIE SHEELA stwierdzil ze jest spalony.PELNA RADOCHA W KIESZENI 180ZL.PLUS WYMIANA OK.80 ZL.

:hurra::hurra::hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafaello666

Witam,

 

Też mi gość stukał ale pomogło na kilka dni. W końcu i tak musiałem wymienić szczotki, bo prawie ich nie było.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bilu

Dzieki za wiadomosc ale chodzi prawie tydzien bez problemu zobaczymy jak dlugo jak cos to wymienie .A stary po dzialaniach coperfilda bo tak mówia o tym specu co mi wiatrak ożywil,moze pochodzi jeszcze,moze szczotki sa ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.forum.vw-passat.pl/topics16/naprawa-wentylatora-chlodnicy-elektrycznego-19-tdi-ajm-vt18566.htm

wczoraj sam rozbierałem to cudo, to jest dziecinnie proste, trzeba trochę chęci. U mnie zawiesiły się 2 szczotki, przetarłem papierkiem i hula jak nowy. Wiatrak jest z rocznika mojego auta, wychodził 215kkm a szczotki zuzyły sie ok 5mm, zostało jeszcze około 2cm, także myśle ze kolejne 250kkm można śmiało zrobić. Nawet jak uzwojenie się przepaliło to przewinięcie to koszt w granicach 50zł a nie nowego wiatraka- mikrzyknęli we Wrocku 1000zł za nowy- śmiech na sali. Także nie kupować nowych tylko śmiało rozbierać. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mandek

chciałem sie spytac czy wentylator z inego passata bedzie działał do Passat 1.8 16V turbo rok produkcji 2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innego Passata będzie działać pod warunkiem, że będzie to Passat 1.8 16V turbo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego mandek, generalnie są zdaje się dwa typy tego wentylatora- Valeo i chyba Geates (nie wiem czy poprawnie napisałem nazwę tego drugiego). Różnią się wtyczką- w tym G-coś tam jest okrągła, ja miałem taki u siebie, u brata w Audi A4 1.8T też taki jest ale obydwa auta z 98 R. Musisz poszukać na forum lub poproś niech ktoś sprawdzi Ci w ETCE, bo chyba różnią się też średnicą i mocą a to już większy problem niż wtyczka.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość optyklub

Dziękuję bilu, jesteś genialny.

Ponieważ miałem problemy z wentylatorem klimatyzacji, zgodnie z Twoją instrukcją uderzyłem w silnik wentylatora i działa bez problemu. 100zł w kieszeni. Dziękuję za poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję bilu, jesteś genialny.

Ponieważ miałem problemy z wentylatorem klimatyzacji, zgodnie z Twoją instrukcją uderzyłem w silnik wentylatora i działa bez problemu. 100zł w kieszeni. Dziękuję za poradę.

 

1. bilu już chyba tego nie przeczyta ;)

2. Twoja radość jest nieco przedwczesna - szczotki wentylatora są na wykończeniu. Ten temat poczytaj: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=28164&highlight=uzdrowienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dorzucę parę słów od siebie.

 

Po przeczytaniu postów, odkręciłem wentylator, stuknąłem kilka razy w jego silnik, posypał się popiół, przedmuchałem i ożył. Póki co działa raptem kilka dni, ale działa. Dodam iż wymontowanie wentylatora sprowadza się do odkręcenia jednej śrubki (oczywiście uprzednio trzeba wyjąc elementy nad wentylatorem - dwie zaślepki, dwie śrubki i ściągamy plastiki) po czym ruchem okrężnym należy wyjąć wentylator z zaczepów. Przewód wentylatora poprowadzony jest pod drugim wiatrakiem w plastikowych zaczepach.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie podobny problem z wentylem, wymontowałem go i rozebrałem i okazało się że szczotki się skończyły, i stąd moje pytanie gdzie można kupić takie szczotki w Katowicach lub okolicach.

 

 

 

dzięki i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

keta

a w nomie2 na rozdzienskiego byles ?

a w intercarsie w sosnowcu pytales ?

 

w auchanie raczej nie znajdziesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Sosnowcu na Braci Mieroszewskich jest fajny sklep nie znam dokladnie adresu ale ci napisze jak dojechać ;) najlepiej jechać starą drogą na Kraków dolatujesz do makro w Sosnowcu i na tych światłach skręcasz w prawo potem do głównej drogi i znowu w prawo i jakieś 700 metrów po lewej masz sklep BILLA obok niego małe pawilony i tam sklep alternatory rozruszniki a po drugiej stronie tego samego budynku naprawa silników elektrycznych nie przeoczysz bo jest wielka reklama tam dostałem odpowiednie szczotki komplet za 16 zeta i dostałem jeszcze cyne ze srebrem aby to fajnie wlutować i po sprawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wymieniał ktoś łożysko wentylatora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da sie - pewne, probowalem

 

chyba ze to ten sam silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tolian, szczotki kupione i założone wentylator hula jak ta lala, koszt 5 zł./szt.

sklep jest w Sosnowcu ul.Braci Mieroszewskich 4a

Edytowane przez keta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj byłem u mechanika, ponieważ przestał mi chodzić wentylator od klimatyzacji. Oczywiście za samo wjechanie i postawienie diagnozy, że wentylator jest spalony zapłaciłem 50 zł. Pan mechanik poinformował mnie, o cenach wentylatorów(od 200 zł w wzwyż + do tego robocizna ok 200 pln).Po powrocie do domu wszedłem na forum i przeczytałem, że wiele innych osób miało ten sam problem. Z formu wyczytałem, że można samemu spróbować naprawy wentylatora a mianowicie sprawdzić szczotki i "walnąć" kilka razy w obudowę. Zastosowałem tę metodę, a mianowicie zszedłem do samochodu wziąłem mały przecinak i młotek popukałem kilka razy troszeczkę, wysypał się pyłek włączyłem klime i wiatrak chodzi.

Morał taki: Panowie przed pojechaniem do tych ściemniaczy weźcie sprawy w swoje ręce .....Jestem bardzo zadowolony kasa została a w piątek ruszam na urlop.

Jednak jak stare przysłowie mówi, że dobry mechanik musi mieć zawsze pod ręką młotek -święta prawda.

P.S Teraz przesyłam pozdrowienia dla mechaników od wentylatorów jesteście NIEUCZCIWI!!!!!!! , Nie pomagacie tylko kasujecie! WSTYD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robocizna 200zł ale za co - przecież demontaż i potem montaż wentylatora klimy to robota na 10min. dzisiaj go wymieniałem ? Takich mechaników to tylko "pałą " pogonić !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drzewko takie pukanie młotkiem jest na chwile, w moim przypadku na climatroniku jakiś czas temu wyskakiwał błąd 4f9 (zużyte szczotki wentylatora klimatyzacji) po miesiącu wentylator stanął , a po wymianie szczotek tego błędu nie ma. Mam nadzieje że wiesz co się stanie jak wentylator stanie i nie będziesz wiedział o tym a ciśnienie w układzie wzrośnie za bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
drzewko takie pukanie młotkiem jest na chwile, w moim przypadku na climatroniku jakiś czas temu wyskakiwał błąd 4f9 (zużyte szczotki wentylatora klimatyzacji) po miesiącu wentylator stanął , a po wymianie szczotek tego błędu nie ma. Mam nadzieje że wiesz co się stanie jak wentylator stanie i nie będziesz wiedział o tym a ciśnienie w układzie wzrośnie za bardzo
główny czujnik klimy upuści czynnik by nie rozwalić sprężarki co spowoduje wyłączenie klimy i miganie wyświetlacza klimatronika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności