Skocz do zawartości
Gość radek.z

Vw Passat - Brak Polskiego Menu

Rekomendowane odpowiedzi

sama wgraj sobie menu do navi, po co warsztat ma zarabiać, no chyba ze masz za free

 

Gdybym tylko potrafiła... ;P a niestety nie mam za free... Ale navi nie jest mi taka potrzebna wolałabym język polski w komputerze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No forum znajdzie się dużo chętnych, żeby Ci to wgrać... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wolałabym język polski w komputerze....

 

to tylko poprzez wymianę licznika na najnowszy np premium się osiągnie. w inny sposób na razie nie można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahaaaa, dzięki za info :D cały czas miałam nadzieję, że jednak da się to zrobić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cza umic jezyki obce:-)

A tak serio, to robi to komuś różnice te parę komend po angielsku czy niemiecku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w dziale dla B6 po migracji na ciut nowszy model.

 

Podbijam temat i mam pytanie w kwestii ewentualnego wzbogacenia mojego FIS-a o PL menu. Mam białe zegary, z wyświetlaczem "nie premium" (czarno biały), niestety nie wiem jaki symbol. W/g filmiku podlinkowanego przez kolegę zaba-30 powinno być to możliwe. Troszkę czasu upłynęło od ostatniego posta w tym wątku, coś się ruszyło w temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dalej cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I dalej cisza.

 

cisza bo chyba nic się nie zmieniło, łatwiej kupić licznik już z PL menu (bodajże od 2011 mają) i podmienić niż bawić się we flaschowanie starszego.... ja tak zrobiłem, mam z 2012 już z PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. I jak jest jakaś szansa z tym polskim menu. Ogarnął ktoś ten temat czy dalej lipa. A może kolega zaba-30 coś wie?

Potrzebne spolszczenie oczywiście do B7 tylko z początki 2011roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również dołączam się do pytania kolegi. Passat B7 z pierwszej połowy 2011 roku czyli komputer MFA Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło mnie zastanawiać, dlaczego dodanie plików językowych do oprogramowania to taka skomplikowana sprawa. Skoro można było dodać czeski czy chiński i chyba nawet węgierski to dlaczego nie można dodać polskiego? Przecież Polska to chyba największy rynek VW w Europie. Fałszywy soft silnika potrafili zrobić, ale polskiego już nie potrafią? Gdybym wiedział gdzie to siedzi, to sam bym napisał kilka polskich wyrazów. Zawsze to przyjemniej w rodzimym języku gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlaczego nie można dodać polskiego? przyjemniej w rodzimym języku gadać.

 

Bogdan zgadzam się z Tobą,sam chciałbym to zrobić ,ale brak sprzętu i wiedzy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaczęło mnie zastanawiać, dlaczego dodanie plików językowych do oprogramowania to taka skomplikowana sprawa. Skoro można było dodać czeski czy chiński i chyba nawet węgierski to dlaczego nie można dodać polskiego? Przecież Polska to chyba największy rynek VW w Europie. Fałszywy soft silnika potrafili zrobić, ale polskiego już nie potrafią? Gdybym wiedział gdzie to siedzi, to sam bym napisał kilka polskich wyrazów. Zawsze to przyjemniej w rodzimym języku gadać.

 

bo to nie jest rozwojowe, od któregoś 2011 liczniki mają PL więc nikt nie chce się bawić w starsze czyli wymierający gatunek, jak to mówią skórka niewarta wyprawki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt z głową nie zrobi Flasha licznika bo do tego dochodzi adaptacja. Łatwiej i taniej kupić drugi licznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikt z głową nie zrobi Flasha licznika bo do tego dochodzi adaptacja. Łatwiej i taniej kupić drugi licznik.

 

dokładnie, tym bardziej że 99,9% chętnych uzna, że należy im się to za przysłowiowe "friko", dlatego nikt nie chce się w to bawić, gdyby chodziło o sam wsad to może i by co ruszyło, ale tak się nie da ale ludzie się przyzwyczaili, jak jest soft do np. Rns-a, aktualizujący po drodze gateway i parę innych to jaki problem z softem do licznika, .. "daj link to sobie sam zainstaluje..." a jak nie zadziała to autor będzie winny, niestety pokutuje tu pokolenie pseudo komputerowców, którzy jak przeinstalowali z sukcesem "winde" (na sformatowanym dysku..) to uważają, że potrafią wszystko.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety pokutuje tu pokolenie pseudo komputerowców, którzy jak przeinstalowali z sukcesem "winde" (na sformatowanym dysku..) to uważają, że potrafią wszystko....
Tu chyba nie chodzi o to. I nie sądzę, żeby soft w liczniku był bardziej skomplikowany od Windowsa(mogę się mylić nie jestem specjalistą). Tu bardziej idzie o to, że producenci aut mają polski rynek w dupie i nie zawracają sobie głowy takimi pierdołami jak polskie menu. I bardziej widzę tu winę polskich władz czy innych instytucji konsumenckich, które powinny zadbać o prawa polskiego klienta i produkt(nie tylko samochody), który nie ma polskiej instrukcji czy opisu nie powinien być dopuszczony do sprzedaży. Wtedy w VW by się znalazł mądry i dużo wcześniej by pomyśleli n.in. o polskim menu w liczniku. Przecież w fabryce nie siedzi facet i na piechotę wpisuje oprogramowanie. Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bbbb nie masz pojęcia a gadasz głupoty. Soft licznika to nie tylko sam wsad jak to było kiedyś. Teraz to kilka plików do których trzeba mieć dostęp. Wsad Ci dam i co z tym zrobisz. Wygrasz ok ale jak Ci licznik padnie to trudno i tak kupisz drugi. Liczniki potrafią się różnić HW (hardware) nawet o tej samej literce. Mamy tu speca od liczników i z tego co wiem nawet on się w pewnych licznikach w to nie bawi. A co jak co wiedzę ma człowiek ogromną. Licznik to adaptacja wskazówek spalania krzywych spalania i obrotów. Co Ci po wsadzie. To nie czasy passata B5. Sorry tu trzeba trochę więcej niż przeczytanie opisu na forum i kilka torxow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i piszę głupoty bo faktycznie nie znam się na licznikach tak jak i paru innych rzeczach. I wcale mi nie chodzi o to, że podłączę licznik przez USB do PC'eta i zmienię sobie kilka wyrazów i będę miał po polsku. Ale jak dla mnie to co najmniej irytujące, że taki gigant jak VW ma w nosie jeden z większych rynków zbytu. I nie wmówisz mi, że dla producenta aut aktualizacja oprogramowania to taka skomplikowana rzecz. Ale jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi. Dla VW jak każdej firmy liczy się zysk i prościej sprzedać nowe auto i części do niego niż bawić się w zmienianie menu w liczniku. Tym bardziej, że w Polsce jeszcze pokutuje mniemanie, że jak auto to tylko ze znaczkiem VW i może dlatego takie jest podejście koncernu do polskiego rynku. Zresztą chyba wszyscy producenci sprzętu(nie tylko samochodów) robią wszystko i są bardziej skupieni na tym abyś nie mógł sobie sam nawet żarówki wymienić. Czekam tylko kiedy nadejdzie taki czas gdy spalony bezpiecznik trzeba będzie wymieniać w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bbbb jedz do ASO może Ci to zrobią. Od b7 wszystko jest w naszym języku. Czerwone zegary tego nie miały. Zresztą wiekszosc zegarów 3c8 itp jest z rynku niemieckiego lub innego więc co się dziwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności