Skocz do zawartości
Gość kensei

Chip Tuning Warszawa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kensei

Witam,

Na poczatek sie przywitam :) bom nowy. I pytanko od razu na poczatek:

Czy mozecie mi polecic jakas firme w Warszawie, gdzie moglbym zrobic chiptuning 1.8T z 2001 roku? Dodam, ze bardzo zalezy mi na czyms takim jak robi Godula w Krakowie (program indywidualny): http://www.godula.cc.pl/chip/vw/strony/passat_18t150.htm

Chodzi mi o to, zeby ktos wzial mojego Paska na hamownie i na prawde zrobil mi program rozsadny. Nie zalezy mi na wysrubowaniu osiagow na maksa tylko chcialbym otrzymac poprawe dynamiki i elastycznosci w calym zakresie obrotow (moc maksymalna mnie nie interesuje), bez uszczerbku na trwalosci.

 

Z gory dzieki za sugestie. Pozdr. Marcin

 

P.S. O VTG niestety slyszalem ostatnio kiepskie opinie, ze wlasnie nie traktuja indywidualnie klientow tylko potrafia wreczyc wykres z hamowni innego samochodu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie chcialem ci polecic VTG, ja sie nie spotkalem z zadnymi negatywnymi opiniami. Co do wreczania zlych wykresow - wystarczy byc podczas hamowania i tyle. Jest to na tyle latwe do udowodnienia klamstwo, ze nie wierze by GS zdecydowal sie tak postepowac.

Co do indywidualnych programow to nie wszystkie firmy ci to oferuja, czesc po prostu wgrywa program, ktory ma metke kogos innego. Jest sobie firma Unitronic , w ktorej p.Poniedzialek podobno jest dobry w te klocki ale nie bede sie wypowiadal, nie mialem okazji korzystac z uslug. Fakt, ze wyczytalem wiele na pewnym forum ale trudno jest mi sie odniesc do tego obiektywnie, wiec przemilcze. Jest tez Master`s ale nie wiem, czy sie jeszcze tyka benzyniakow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam, jak Master`s z 2 lata temu na forum sr.pl orzekl, ze do jego zakladu wstep maja tylko ropniaki. Nie drazylem jednak tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc kości poszły na stół :607:

Od razu czuć pod pedałem autko, zupełnie inaczej się wkręca w obroty. Brakowało mi właśnie tej mocy w mieście przeważnie po skręcie na trzecim biegu trzeba było nieźle depnąć aby rozbujać kloca, a teraz wystarczy lekko oprzeć nogę nie czuć tego mulenia. To samo jest na prostej autko samo jedzie nie ma efektu "Poloneza" trzeba depnąć i czekać aż dojdzie.

 

Wymaz z rolek:

Passat Variant - Trendline 3BG 18T 20V AWT /2001/

 

passat18t3bgawt2ow.th.jpg

 

Test 1 .................................. Seryjne: ........................ Tuning:

Moc [KM/kW]: ...................... 165,5/121,7 .................... 194,3/142,9

obroty [Obr/min]: ................ 6093 ............................... 5650

 

Max moment [Nm]: .............. 235 ................................. 279

przy obroty [Obr/min]: ......... 4119 ............................... 3481

 

Max prędkość [km/h]: .......... 214 ................................. 259

Max obroty [1/min]: ............. 6980 ............................... 6987

 

img76765vn.th.jpg img76191km.th.jpg img76449is.th.jpg

 

img76102yr.th.jpg img76263ph.th.jpg img76166cb.th.jpg

 

img76291kn.th.jpg img77012ur.th.jpg img77253zi.th.jpg

 

img76464rh.th.jpg img76570au.th.jpg img76423iu.th.jpg

 

img76765vn.th.jpg img76657tf.th.jpg img77218pw.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:622: :622: :622:

takim autem już można pojeździć :) Gratuluje i sam odkładam... moje stado 177kucy też by chciało więcej towarzystwa mieć :)

 

 

btw. gdzieś czytałem, że jazda zaczyna się dopiero powyżej setki... koni z litra :]

 

...a dla porównania moje biedne, zdezelowane instalacją gazową maleństwo z prawdopodobnie uszkodzonym przepływomierzem (opinia oglądającego wykres)

 

Moc [KM/kW]: ...................... 177,4/ 130,4

obroty [Obr/min]: ................ 6221

 

Max moment [Nm]: .............. 254

przy obroty [Obr/min]: ......... 3322

 

Max prędkość [km/h]: .......... 206

Max obroty [1/min]: ............. 7089

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze coraz bardziej zaczyna mi się to podobać :614: :614:

Jednak trochę brakuje mocy mojej Niuni :647: ale myślę że wkrótce to się zmieni (niestety trzeba będzie fure prowadzić do Wawy u mnie nie ma takich cudów :641: )

P.S.Marku możesz polecić jakieś firmy co mogą to zrobić profesjonalnie

 

POZDROWIONKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukasiasty

Marek,czy zauważyłeś już jakieś zmiany na kompie w zużyciu paliwa?Jak sie rozpędza autko ciągnie już tak od 2000rpm czy zaczyna sie coś dziać tak dopiero od 3-3,5 tyś.obr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autko rozpędza się ładnie - ładnie, jest odczuwalna różnica pod pedałem gazu.

Ciągnie już od 1500-1700 rpm idalej jak na wykresie - i to prosiłem.

Co prawda można by było wyciągnąć więcej ale kosztem silnika więc jest to tylko lekka modyfikacja programowa

 

Mam nowe tarcze i klocki więc hamulce są jeszcze nie dotarte, w tym przypadku nie bardzo można szaleć na maxa.

 

Co do zużycia paliwa to teoretycznie powinien mniej palić jak będzie w praktyce to zobaczymy za jakiś czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoria nie zawsze schodzi sie z praktyka :)

Teoretycznie u mnie tez powinien palic mniej i w sumie nawet tak moze byc ale przy zalozeniu, ze nie przekrocze 3000RPM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek a takie pytanko ;) ze skromneto 1.8 bez turbo by coś osiagneli dokładajac jakieś cacka?? I jak by co to za ile ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:610: Napewno można coś zrobić ?? najlepsze efekty są jak jest turbinka. Natomiast ile można wycisnąć wszystko zależy od nakładów finansowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rapix

kubotek polecam Masteresa albo diagtronik co do TDI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dadun

Test 1 .................................. Seryjne: ........................ Tuning:

Moc [KM/kW]: ...................... 165,5/121,7 .................... 194,3/142,9

obroty [Obr/min]: ................ 6093 ............................... 5650

 

Max moment [Nm]: .............. 235 ................................. 279

przy obroty [Obr/min]: ......... 4119 ............................... 3481

 

Max prędkość [km/h]: .......... 214 ................................. 259

Max obroty [1/min]: ............. 6980 ............................... 6987

 

wyglada extra, tylko czy te dane z serii nie sa przesadzone :628:

 

jeszcze niewidzialem i nieslyszalem aby VW dal komus w prezencie kilka koni czy troszke wiecej momentu, zatem trzeba wyliczyc tolerancje bledu i przeliczyc jeszcze raz, lub pojechac na jedynie sluszna i pokazujaca prawde hamownie w CHMS i juz, po potwierdzeniu owych parametrow stawiam Mereczkowi piwo :629: :627:

 

(o ile moment jest bardzo realny mialem prawie taki sam) to moc wydaje sie grubo powyzej oczekiwanej, a i krzywa momentu jest w zasadzie perfekcyjna co powoduje, ze auto to jezdzi jak seryjny melex (od kazdych obrotow) tylko dwa razy mocniej i szybciej ;-)

 

jesli te dane pokrywaja sie ze stanem faktycznym - choc mam mieszane uczucia, ale ja to niedowiarek jestem - to jestem pod glebokim wrazeniem :613:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rapix
wyglada extra, tylko czy te dane z serii nie sa przesadzone :628:

 

jeszcze niewidzialem i nieslyszalem aby VW dal komus w prezencie kilka koni czy troszke wiecej momentu, zatem trzeba wyliczyc tolerancje bledu i przeliczyc jeszcze raz, lub pojechac na jedynie sluszna i pokazujaca prawde hamownie w CHMS i juz, po potwierdzeniu owych parametrow stawiam Mereczkowi piwo :629: :627:

Poszukaj troche chocby na tym forum:

http://www.streetracing.pl/forum/index.php a zobaczysz ze własnie silniki VW czesto maja wiecej koników i momentu niz podaje producent...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dadun

 

No właśnie też się zastanawiałem czy wogóle dłubnąć bo seryjne 165,5 to nie jest mało. Autko przed modyfikacją miało takiego buta, że sam się zastanawiałem czy ktoś tu coś nie dłubał. Hamowaliśmy 2 razy dla pewności i pierwsze dwa pomiary (165,5 - 164,2) były właściwie porównywalne. Też właśnie się dowiedziałem, że ten standard nie jest wcale taki standardowy i często jest trochę więcej.

 

Właściwie to nie zależało mi aby ten pojazd startował w wyścigach tylko aby dodać mu trochę lepsze parametry w dolnych zakresach obrotów. Dlatego prosiłem o "Ładny konkretny program". Nie chodzi mi tu aby komuś udowadniać lub konkurować kto ma więcej mocy itp. - nic z tych rzeczy.

 

Po prostu chcem mieć ładnie jeżdżący samochodzik. Właściwie to można by go zhamować jeszcze gdzieś ze dwa razy i zrobić porównanie ale nie wiem czy to coś zmieni. Jeśli by się nawet okazało mniej tych koni lub więcej to czy to będzie miało jakieś większe zanczenia - Dla mnie była ważniejsza charakterystyka tgo wykresu a nie maksymalne osiągi mocy.

 

:564:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PawełB6 miał w TDI 130KM - 144KM wiec to chyba norma że VW daje jakiś zapas mocy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dadun

http://www.streetracing.pl/forum/index.php a zobaczysz ze własnie silniki VW czesto maja wiecej koników i momentu niz podaje producent...

 

nieczytam "fanatycznych foroof" ;-) sciganie sie na 400 m jest nakrecaniem koniunktury przez zaklady z tego zyjace, ale one nawet potrafia same wpasc w swoje sidla - sztandarowy przyklad Supry przeinwestowanej i wcale nienajlepszej ;-D, mam czasem taka chec by sprowadzic na jeden sezon jakiegos potworka z USA i przytrzec "naszym" nosa, zalozyc grube okulary i walic scieme przed kamerami TVN Turbo, ze poczytalem kilka gazet typu GT, "podlubalem" troszke w garazu no i tak wyszlo co wyszlo ;-) przy okazji niewiedzialem jak sprawdzic moc to sobie zbudowalem hamonie ;-P w garazu itd oczywiscie caly czas twarz blacha ;-),a niemcy jada na rowerach :618:

 

wogole mnie nieinteresuja jakies wyscigi, ja lubie szybko wyprzedzac na trasie ;-) ot tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dadun
[No właśnie też się zastanawiałem czy wogóle dłubnąć bo seryjne 165,5 to nie jest mało

 

czyli miales tyle co ja po chipie (tylko moj stary byl, a i wiadomo, ze technika poszla na przod ;-)

 

ale wracajac, nietwierdze, ze oszukujesz, czy oni oszukuja, tylko 10% przyrost - i to gratis - to raczej niemozliwe jako, ze VW kaze sobie placic za najmniejszy bibelot slona kase, pokazuje to moze, jaki rozrzut ma na tasmie produkcyjnej ;-) bo wszystkie znane mi auta z lat 96-99 maja albo 150/210 albo 150/225 (zaleznie od rocznika) naprawde nie wiecej ;-)

 

wydaje mi sie, ze hamownia hamowni nierowna, i ich liniowosc - pomimo, tego co pisza wszyscy na swych stronach WWW, bo zawsze pisza najladniej i najlepiej ;-) - jednak moze troszke oszukiwac i jak ktos tam mial, 144 to tez to wina hamowni i pomiaru. Konczac moj wywod napisze "i grunt, aby karabion niezardzewial" musisz tylko, teraz dwa razy bardziej uwazac, na turbinke oraz na filtr powietrza ;-) i bedziesz smigal... tylko kiedy Ci Marku znowu zabraknie mocy ;-) ta choroba wciaga ;-) i niestety aby wejsc w nastpeny stopien zaawansowania to raczje inna furka bo w tej malo miejsca pod maska ;-(

 

a moze miales juz jakos dlubniete tylko slabo ;-) bo w stosunku do obecnego stanu rzeczy bardzo lajtowo ;-) albo jak ktos woli nieudolnie

 

gratuluje, wykres naprawde fantastyczny! jestem pod wrazeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:564:

 

:614: Nastęne autko, to będzie chyba A6 (C6) kombi - jeszcze się zastanawiam co do silnika. Ale z tego co widzę na rynku motoryzacyjnym to chyba nie za wiele jest do wyboru - jeśli chodzi o dobry samochód średniej klasy wyższej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dadun
:564:

 

:614: Nastęne autko, to będzie chyba A6 (C6) kombi - jeszcze się zastanawiam co do silnika. Ale z tego co widzę na rynku motoryzacyjnym to chyba nie za wiele jest do wyboru - jeśli chodzi o dobry samochód średniej klasy wyższej.

 

 

baa audi ;-), jak audi to tylko S8 Avant... :615:

 

wiem nie robia kombi, ale pomimo tego podoba mi sie :629:

 

:629: :629:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności