Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam w swoim passacie komputer z wyswietlaczem na srodku - między predkosciomierzem a obrotomierzem - 1/2 FIS.

Na wyświetlaczu - wiadomo pokazywane sa komunikaty średnie spalanie - temperatura powietrza itp.

W moim passacie komputer nie ma funkcji takiej jak:

ILE ZOSTALO DO PRZEJECHANIA KILOMETROW NA PALIWIE W ZBIORNIKU.

Moj kolega posiada passata co prawda o rok mlodszego ale u niego jest ta funkcja.

Na wyswietlaczu pojawia sie ksztalt dystrybutora i ilosc kilometrow do przejechania na paliwie w zbiorniku.

W zalaczonych plikach pokazuje jakie funkcje mam.

Wiec pytam Was forumowicze czy wie ktos z Was czy mozna uruchomic np.VAG-iem taka funkcje jesli tak jak?? Z tego co zauwazylem to mozna sprawdzic VAG-iem ile zostalo litrow paliwa w zbiorniku.

Z gory dzieki za odpowiedzi

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie nawet zmieniajac eeprom niec nie zmienisz pozostaje wymiana licznika ale to zapewne poza sesem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh

Api13 no to mnie nie pocieszyles, oczywiscie ze wymiana licznika niema sensu za duzo zabawy i kombinowania ehhhh.... Juz mysallem ze wystarczy wejsc VAG-iem i przeprowadzic operacje na otwartym sercu pstryk pstryk i poszlo ale jestli nie to szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v

W moim passacie komputer nie ma funkcji takiej jak:

ILE ZOSTALO DO PRZEJECHANIA KILOMETROW NA PALIWIE W ZBIORNIKU.

 

Ja bym sie nie przejmowal i tak wskazania tej funkcji sa malo miarodajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby przerobic 1/2fis na fis wystarczy zmienic zegary czy jest z tym wiecej zabawy? Ciezko jest to zrobic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zeby przerobic 1/2fis na fis wystarczy zmienic zegary czy jest z tym wiecej zabawy? Ciezko jest to zrobic??

 

Jeśli pytasz o paska B6 to przejrzyj dział passat B6. Jest o tym na 100%, czytałem, ale nie pamiętam w jakim temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienialem z 1/2 na Full fis ... roboty nie ma duzo .. przekladasz liczniki ..kodujesz kluczyki i smigasz :):D z drugiej strony jezeli nie masz ori radia nie wiem czy jest sens zakladac full fis ..poniewaz gorna czesc fisa wspol gra z ori radiem(wyswietla rds itp)no i pokazuje ikonki kolorowe braku plynu spryskow, paliwa itp ... a na dolnej czesci jest wiecej to ze pokazuje obrazek auta i otwartych drzwi nic pozatym, reszta to samo co w 1/2 fis . Kto co lubi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KACZA, a z którego roku masz Paska, jamam z 1998i zmieniłem zegar na pełny FISale nie pokazuje mi ikonek jakotwarte sa drzwi lub tylna klapa. :( czy może wiecie czy w tym roczniku powinny byc ikonki, jak nie to czy da się to jakoś zrobic?

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KACZA, a z którego roku masz Paska, jamam z 1998i zmieniłem zegar na pełny FISale nie pokazuje mi ikonek jakotwarte sa drzwi lub tylna klapa. czy może wiecie czy w tym roczniku powinny byc ikonki, jak nie to czy da się to jakoś zrobic?

POZDRAWIAM

Informacji o otwarciu drzwi nie powinno być i nie da się tego aktywować. Auto za stare modelowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jamam z 1998i zmieniłem zegar na pełny FISale nie pokazuje mi ikonek jakotwarte sa drzwi lub tylna klapa. czy może wiecie czy w tym roczniku powinny byc ikonki, jak nie to czy da się to jakoś zrobic?

POZDRAWIAM

Takie bajery to w Passacie B5FL.. Pozdrawiam Cie Zbyszku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPOKO, Dzięki za informację.

Szkoda, bo fajnie by to wyglądało, ale to nic :) i tak mi się to podoba

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sorki że odkopuję, ale jak w info o mnie mam:

Passata B5 FL, 2004 rok (modelowo 2005), 1,9 TDI, 131KM, wyświetlacz 1/2 FIS.

 

Pasior po otworzeniu drzwi pokazuje ten mały czerwony samochodzik, ale nie wyświetla komunikatu tekstowego które drzwi są otwarte, tylko jak otworzę bagażnik (sedan) wyświetla HECKKLAPPE OFFEN.

Czy da się to jakoś aktywować?

Wszystkie lampki drzwi się świecą przy otwarciu, nic nie wskazuje na problemy z modułem komfortu, tylko mam pierdyknięty zamek w prawych tylnich drzwiach (przy zakluczaniu pilotem wszystkie drzwi się zamykają, a przy użyciu zakluczania od wewnątrz odskakuje w tych prawych tylnich bolec po 1s).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ruszyć z niedomkniętymi którymiś drzwiami, powinien pojawić się komunikat tekstowy i dźwięk ostrzegawczy. U mnie jest tak samo.

Kiedyś poruszałem już ten temat na forum i nie wiem dlaczego ale u niektórych osób komunikat pojawia się od razu po otwarciu drzwi. Mówimy tu o sytuacji kiedy mamy włączony zapłon. Albo to zależy od modułu komfortu albo jest jakaś funkcja, którą należy aktywować VAGiem.

Może ktoś wie jak to zrobić?

Edytowane przez mac30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha? W sumie mogłem wpaść na to, jutro to sprawdzę i dam znać ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj ruszyć z niedomkniętymi którymiś drzwiami, powinien pojawić się komunikat tekstowy i dźwięk ostrzegawczy. U mnie jest tak samo.

 

Dopiero dzisiaj miałem okazję to sprawdzić, miałeś rację, dopiero jak ruszyłem i chwilę wolno jechałem to się pojawił komunikat ;)

 

Dzięki ;)

 

// Kurde, dałem post pod postem, jak by mod wrzucił to w ten wyżej to bym był wdzięczny ;]

Edytowane przez Jaack
;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Problem polega na tym, że posiadam wyświetlacz 1/2 fis z dwoma rzędami ikonek nad wyświetlaczem komputer wskazuje wszystko co ma wskazywać oprócz informacji tekstowych typu "SERVIS, OTWARTE DRZWI, NISKI POZIOM PŁYNU" itd.

 

Sharan jest z 2001r. 1.9 TDI PD silnik ANU

 

Może ktoś już miał coś takiego i wie jak włączyć komunikaty tekstowe na wyświetlaczu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta.

Czy mozna przekodowac maly fis zeby pokazal temperature oleju? Potrzebuje tej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności