Skocz do zawartości
Gość Zoom

Wytyczenie drogi innej niż chce nawigacja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zoom

Witam.

Właśnie zacząłem się bawić MFD.

I od razu jest problem. Czy oprócz punktu startu, który określa się sam i punktu docelowego, można określić dodatkowe punkty przez które ma przebiegać trasa?

Np. trasę z Gdyni do Olsztyna nawigacja wyznaczyła mi przez centrum Gdańska. Bym musiał być wariatem żeby tak pojechać. (Oczywiście uczę się nawigacji na trasach, które dobrze znam). Chciałbym np. wprowadzić jako punkt pośredni Pruszcz Gdański i nie potrafię.

Jeszcze mam problem z przeglądem trasy. Czy po wyznaczeniu trasy jest dostępna funkcja "move"? Oglądanie całej trasy na ekranie przy użyciu funkcji "zoom" jest trochę bez sensu.

 

Instrukcję czytałem, prześledziłem też cały rozdział o nawigacji i nic na ten temat nie znalazłem. Jeżeli coś jednak opuściłem, to proszę o linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zoom

Dzięki za link.

Jednak nadal nie wiem jak ustalić trasę wg swojego "widzi mi się". Nawigacja MFD ustala trasę sama na podstawie 2 punktów: aktualne położenie-zadany cel. Możliwość naszej ingerencji w przebieg trasy jest praktycznie żadna, ot możemy sobie pozmieniać kilka opcji.

Mnie chodzi o to, żeby jadąc z Gdyni do Olsztyna nawigacja nie prowadziła mnie przez centrum Gdańska, ale żebym mógł narzucić trasę - do końca obwodnicy, potem przez Pruszcz do Przejazdowa (mieszkający w trójmieście wiedzą o co chodzi).

Czy takie coś jest możliwe do wykonania w MFD?

 

EDIT

 

A dlaczego tak drążę ten temat?

Każdemu z nas pewno się zdarzyło, że gdzieś jadąc uzyskał informacje, że warto zmienić trasę i że jadąc przez takie i takie miejscowości dojedzie szybciej lub łatwiej, lub w mniejszym tłoku TIR-ów, lub jest lepsza droga, zależy co to kto preferuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co przychodzi mi do głowy to tour list, czy jakoś tak się to nazywa, czyli po kolei ustalasz listę punktów docelowych i kolejno do nich dojeżdżasz.

 

Jest jeszcze inne pytanie: Załóżmy, że mam mapy Polski, Niemiec, Francji i Hiszpanii. Jak dojechać do celu w Hiszpanii najszybszą trasą nie znając przejść granicznych.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misepwa, Dodam do Twojego posta i jeszcze jedno. Jak ustalic trase do Hiszpanii z Polski bedac w Polsce i majac wlozona polska nawigacje. Polska CD raczej nie widzi Hiszpanii i po drodze kolejnych panstw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Niemiec , potem cała europa i po zabawie. Jesli nie bedziesz na mapie to nie wyliczy ci drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam świadomość faktów wymienionych w powyzszych mailach. Mapę z głównymi drogami Europy wypróbowałem i działa OK.

Naiwnie (proszę się nie naśmiewać) liczyłem, że po włożeniu mapy Hiszpanii i zaprogramowaniu celu wyliczy w linni prostej odległość (tak jak to podaje w Polsce gdy się wyjedzie poza mapę), a następnie, wkładając kolejne mapy poprowadzi nas jak najbliżej tej linii. Takie rozwiazanie wydaje się możliwe do zaprogramowania, oczywiście w urządzeniach o większej mocy obliczeniowej (następnej generacji). Chociaż tendencja jest taka żeby zaszywać mapy całych kontynentów w pamięci (lub na płytach), więc cały problem jest zapewne wydumany.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta, ale również interesuje mnie możliwość wyznaczenia trasy w sposób dowolny (inny niż sugeruje nawigacja) np. z Poznania do Warszawy przez Kraków :) Czy w MFD jest to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności