Skocz do zawartości
Iwan1985

Pytanie o przepływomierz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukałem tego na forum ale bez rezultatu.

Chciałem sie dowiedzieć na czym polega czyszczenie przepływomierza i jak to sie robi??

Mam wrażenie ze moj pasek na 1 i 2 biegu jest taki przymulony a cos mi sie obiło o uszy ze jak wyczyszcze przepływomierz to bedzie ok. (samochód jedzi i wszystko ok tylko 1 i 2 bieg do 2, 5obr/min jest słaby albo tylko mi sie zdaje)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmujesz go z auta i myjesz delikatnie pędzelkiem w benzynie ekstrakcyjnej. A o sposobach czyszczenia jest na forum napewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stempel72 miałes racje jest na forum o czyszczeniu zagłebilem sie bardziej teraz i znalazlem, ale jak szukalem to znalazlem jeszcze taka informacje ze jak pasek przydusza sie ok 120km/h to trzeba wymienic czujnik N75, co to za czujnik, gdzie on sie znjaduje i ile kosztuje??? Bo u mnie wlasnie sie tak dzieje od samego poczatku jak mam paska probowalem to keidys rozwiazac ale bez rezultatu.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.forum.vw-passat.pl/topics14/passat-b4-problem-z-moca-vt16613.htm .

Powyzszy temat zawiera duzo informacji na ten temat.

Zawór N75 odpowiedzialny jest za cisnienie doladowania, znajduje sie za zbiornikiem plynu chlodniczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opisywałem wszystko już w podanym ciut wyżej linku ale jedna rada zanim zaczniesz wymieniać N75 najpierw wyczyść przepływomierz i sprawdź miernikiem czy przy włączonym zapłonie na stykach od kostki N75 masz napięcie zbliżone do napięcia akumulatora zdarza się bowiem zaniżenie napięcia w tym właśnie miejscu ale tylko w sporadycznych przypadkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie

po przeczytaniu linku podanego przez was juz wiem ze napewno do wymiany zawor N75 i musze przeczyscic przeplywke, jak ktos moze to niech mi powie ile kosztuje ten zawor N75??

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam panowie

po przeczytaniu linku podanego przez was juz wiem ze napewno do wymiany zawor N75 i musze przeczyscic przeplywke, jak ktos moze to niech mi powie ile kosztuje ten zawor N75??

pozdrawiam

 

witam

w serwisie na grochowskiej kosztuje 168PLN. Nie kupuj podrubek bo sa niewiele tansze a z jakoscia wiadomo jak jest :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzeki za odpowiedz a czy gdzies taniej mozna kupic orginal czy to jzu jest cena standardowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myśle że ta cena za oryginał to nieduża jast, jakiś rok temu szwagier kupował "na szybkiego" i znalazł na miejscu, bez zamawiania tylko nieoryginał za jakieś 220zł :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem też Pierburg. Jest to orginalny zamiennik, fabrycznie stosowany w wyższych modelach ale pasujący do b4 z uwagi na te same parametry i gniazdo kostki zasilającej. Ten co kupiłem ma numer 7.21895.55.0 Pierburg oryginał i kosztował 123zł w sklepie.Poprzedni miał symbol 028906283F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności