Skocz do zawartości
Gość a_r_t_i

Climatronic - błąd 4F9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Bardzo prosze o pomoc w rozwiazaniu mojego problemu a mianowicie także mam błąd 4F9 02. Podczas pracy bez klimatyzacji jest wszystko oki działa dmuchawa mozna ustawiac sile nawiewu itp. natomiast po załączeniu klimy po 1-2 sek przepala się od razu bezpiecznik pod nr 25 - 30A. Zaoważyłem ze nawet bez włączonej klimy grzeje się ten bezpiecznik. Sprawdziłem przekaźnik 267 i jest wporządku, dostałem się tez do dmuchawy za schowkiem i po jej odłączeniu a nastepnie zalaczeniu ten bezpiecznik takze sie przepala. Wentylator klimy podczas autotestu climatronica działa. 2 tyg temu wymieniłem sprężarkę na regenerowaną i przez 2 tyg chodziło wszystko bez zarzutu. Prosze o pomoc co może byc nie tak... ;)

 

---------- Dodano o 08:23 ---------- Poprzednia wiadomość o 08:21 ----------

 

Zapomniałem dodac ze po podlaczeniu pod komputer wyswietla problem z dmuchawa swiezego powietrza :/ ale ona działa... tylko bez zalaczonej klimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsun

no jak dobrze się spytać, juz zamówiełm, oby więcej takich ludzi jak puciek na forum to naprawa pewnych dupereli będzie łatwa i przyjemna, czekam na przesyłkę i dam znać jak poszło

kapsun Ja bym brał te http://allegro.pl/szczotka-szczotki-dmuchawy-wentylatora-8x9x22-mm-i3368151212.html ale w sklepie dostałem za 3złł/sztuka Więc na allegro wychodzi drogo. Szczotki są dwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje panowie za "szczere" zainteresowanie moim problemem;) mimo wszystko napisze dla potomnych iz problemem w moim autku byla cewka a mianowicie jej oderwanie od mocowanie w skutek czego przycieła kabel sprężarki i zwierał się do masy co ciężko mi było zauważyć ale już po problemie;) a chłopakom jeszcze raz dziekuje za "pomoc" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a błąd 4fA ? wie ktos co to za błąd

 

 

juz wiem obieg zamkniety nie dziala natomiast mam tez blad 4f9 wiec szczotki podobno .......

 

 

eh pasata mam od kilku dni czytam tutaj i czytam szukam bezpiecznikow od tego wentylatora ale tutaj sie przeplataja paski b6 i b5 , ktore bezpieczniki odpowiadaja za dmuchawe za schowkiem , najlepiej tez jak by ktos napsial gdzie one sa

Edytowane przez sikorPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat.... u mnie problem jest taki, że klima działa poprawnie tylko podczas jazdy - każde zatrzymanie się np. na światłach, czy postój w korku skutkuje wyłączeniem się klimatyzacji. Podpinałem kompa i jedyny błąd jaki się pojawił w klimatyzacji to czujnik czystości powietrza... po diagnozie na samym klimatroniku pojawia się błąd 4f9. Czytając posty w tym temacie wnioskuję, że problem może być w wentylatorze nadmuchu klimatyzacji - czy jednak takie objawy jak u mnie są typowe dla uszkodzonego wentylatora nadmuchu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, od tygodnia szwankował mi nawiew, wczoraj całkiem przestał działać więc zrobiłem diagnozę i wyskakiwał błąd 4F9, dzisiaj wymontowałem wentylator i go podpiąłem pod kostkę w samochodzie i się uruchamiał jak zwiększyłem lub zmniejszyłem obroty wentylatora na panelu klimatronika.

Odpiąłem wentylator i miałem jechać po nowy ale samochód nie odpalił "padł akumalator" :( jeszcze go nie reanimowałem.

Od tygodnia robię krótkie trasy max 6km z 4 razy dziennie, czy możliwe, że wentylator się nie włączał bo był za słaby akumalator i jest jakieś zabezpieczenie, które odłącza część elektroniki aby pozwolić akumulatorowi się doładować?

 

EDIT:///

Reanimowałem akumulator, spadł śnieg i miałem bardzo zaparowane szyby więc włożyłem wentylator i na razie działa, nie wiem czemu ale działa zauważalnie ciszej i bez problemu się uruchamia. Wcześniej jak się uruchamiał to był taki dźwięk jakby o coś lekko tarł. Błąd już się nie wyświetla, mam nadzieję, że jeszcze posłuży.

 

EDIT 6.12.2015:

Minął rok a wentylator nadal działa, pół roku temu miałem problem bo znów przestał działać ale wystarczyło go uderzyć ręką i działa.

Edytowane przez Mat3usz08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a powiedzcie panowie jak skasować te błedy ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Bo ja tak miałem że wentylator od klimy pracował tylko wtedy gdy go ptraktowalwlem mlotkiem więc wymieniłem go na nowy nie pamietam ale ok stu paru zlotych polskich dałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dostaje spazmy z klimatyzacja climatronik w pasacie wyswietla mi blad 4f9 00 

444 00 

313 00 

Najlepsze jest to ze klimatyzacja i klapy smigaja normalnie , ale nie trybi nawiew tzn trybil rano ale popoludniu juz nie dmuchal 

Czasem tez temp na zewnatrz pokazywana jest absurdalnie -39? W Łódzkiem??? Dziwne.. 

Ktos mial jakis problem z tym? Nie pisac ze padly szczotki bo nie uwierze w to bo dzialal rano bez problemu a teraz nagle nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mi również wyskakuje błąd 4f9 ale diagnoza typu zużyte szczotki wentylatora klimatyzacji u mnie nie wchodzą w rachubę, ponieważ w tamtym roku zakupiłem i zamontowałem całkowicie nowy wentylator klimy dobrej renomowanej marki. Teraz mamy zimę i klima się nie załącza w ogóle więc podejrzewanie went.klimy jest bezzasadne w moim przypadku. W przypadku włączenia w tryb econ i auto wiatrak dmuchawy wewnątrz raz wieje mocniej a raz lżej i tak w kółko bez względu na ustawienie siły nadmuchu. Czy mogę podejrzewać, że w moim przypadku padają szczotki dmuchawy wewnętrznej?. Mam tu na myśli dmuchawę, która znajduje się tuż za schowkiem pasażera??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyskakuje błąd 4F9 02 ...diagnosta stwierdził że do wymiany jest rezystor. Czy ma rację ze to rezystor? Dmuchawa klimy raz działa raz nie działa...takie ma kaprysy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności