Skocz do zawartości
Gość taurus

B3 - klamki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość remix

A u mnie narazie klamki spoko tylko te plastiki są beznadziejne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koko

u mnie bylo tak samo, poluzowalem klamki, spryskalem wszystko porzadnie WD40 i pomoglo :) a robilem to przed zima, czyli sposob calkiem skuteczy i przy okazji bajecznie prosty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do klamek proponuje wykręcić tuleje wyczyścić klamke lubi byc zapieczona potem penetrant a na koniec smar. Użycie samego penetranta na dłuższą mete da małe efekty warto przesmarować:) i będzie super :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzenio

Powiedzcie prosze jak wyciągnąc przenia klamke. Jest taki problemik że mam central pneumatyczny i jak wyciągam klamke na zewnątrz to chyba za nią ciągnie się jakiś wężyk. Jak to rozmontować, a potem poskładać, żeby działało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz drugi post w tym temacie (na pierwszej stronie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj odświeżałem swoje klamki i porobiłem zdjęcia dla potomnych :)

kilka uwag:

- od strony kierowcy ta plastikowa tulejka jest blokowana na klin, od strony pasażera była tylko na wcisk (nie ma możliwości nawet wbicia klina)

- żeby odłączyć wtyczki nie trzeba rozbierać całych drzwi, wystarczy odkręcić uchwyty + śrubki po bokach i odchylić tapicerkę. Ostatecznie można ich w ogóle nie odpinać - kabla jest na tyle że da się wyciągnąć klamkę na zewnątrz i przeprowadzić operację

 

na czerwono zaznaczony klin

IM000178.JPG

 

wypchnąć klin

IM000180.JPG

 

do środka wrzucić kawałek twardego plastiku lub zalać kleju do wysokości ok. 3 mm

IM000181.JPG

 

gotowe

IM000182.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tatko

ormowiec

Spróbowałem na szybko ze stroną kierowcy,u mnie był plastik tylko na wcisk bez klina.Wcisnołem do tego białego badziewia kawałek plastiku skręciłem i klamka działa jak nowa!!!!:cwaniak:

Jutro rozkręce wszystkie zrobie podobnie i przesmaruje.Mam nadzieje że wystarczy to na jakis czas

Dzięki dla Ciebie za info.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też miałem problem z klamkami, dokładnie to samo,biały plastik przesuwał się ku górze i nie naciskało dzyngla w drzwiach. Jest to najczęstszy problem z otwieraniem się drzwi

Najprościej to wyjąć klamkę, i nasadzić na ten biały plastik kawałek wężyka.(sprawdzone robiłem w 3 drzwiach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej będzie to odkopie wszystkie stare tematy :>

 

Ale tym razem pytanie proste. Czy jest możliwość zmiany bebechów z klamki do klamki?? Z pierwszej klamki do drugiej:

gdj27sg6aeqq_t.jpg

 

Jak tak, to proszę o wskazówki. Bo w golfie mkII to wiedziałem i miałem mieć kluczyk w zamku w trakcie przeszczepów a tutaj???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) więc działamy nad dniach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności