Skocz do zawartości
Gość omnibus

"Chiptuning - tortura dla silnika"

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Słonik
Polecam! Szczegóły na priv.

Może opisz to w dziale 'Polecam'?

Dobry pomysł!

Dzisiaj najpozniej jutro postaram sie opisac. Nazbieralo sie tego co polecac co odradzać :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość galen

Słonik, a ile cie to kosztowalo tak apropo?? Moge co prawda zadzwonic do nich, ale nigdy ni euwazalem handlowcow za dobre zrodlo informacji o cenie. ;-)

Tez bym swojemu tak zrobil, ale boje sie o trwalosc automata bo na razie jezdzi fajnie ;-)

 

Galen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez bym swojemu tak zrobil, ale boje sie o trwalosc automata bo na razie jezdzi fajnie ;-)

 

 

nie boj, nie boj. Rogal to fachowiec i automat bedzie smigal jak teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik
Słonik, a ile cie to kosztowalo tak apropo?? Moge co prawda zadzwonic do nich, ale nigdy ni euwazalem handlowcow za dobre zrodlo informacji o cenie. ;-)

Tez bym swojemu tak zrobil, ale boje sie o trwalosc automata bo na razie jezdzi fajnie ;-)

 

Galen

 

Koszt dla forum 1000 zł (normalnie 1500 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

Ja teraz sprawdzałem (po chipowaniu auta) - mialem cichutką nadzieje, ze bedzie mniej palił. Starałem się jeździć oszczędnie(moze przesadnie?).

 

50/50 trasa/miasto ( z tym ze trasa hmmm odcinki 10-12 km i swiatła potem 5-6 itp)

30% włączona klima

Zawsze : włączona dmuchawa(cos mi musi wiać.), światła,radia ze wzmakiem i tubą

 

Dzisiaj zatankowałem (na wszelki wypadek po 1028 km) - wynik 6,2 litra

 

Dodam, ze :

fitra paliwa ma : 25 tys km

filtr powietrza ma : 6 tys km i tak samo olej

 

Wczesniej dolewałem (2000 km) STP do czyszczenia wtrysków. Zbieżność w aucie niedawno ustawiana i zmieniana końcówka drążka (miala cholerne luzy).

Hmm co moge powiedzieć....mam opony 195/65/R15 a powinienem mieć 205/55/R15.

 

Z tego co forumowicze pisali :

- przekłamuje mi prędkość (sprawdzałem mniej pokazuje o 6 KM - porównywałem z gps)

- mniej nabija KM na liczniku (hmm czyli pomiar moze byc niedokladny, chyba ze z gps mierzyc odległości)

- więcej przez ten rozmiar pali.....

 

Pozdrawiam

 

P.s. Indetnyczny post puscilem w wątku o spalaniu tdi, ale majac na uwadze chipa stwierdzam, ze poki co spalanie u mnie ani sie nie zwiększyło, ani zmniejszyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yarcio

Wszystko to jest kwestia jazdy,

Też przeczyściłem sobie wtryski płynem STP, spalania to nie poprawiło, ale znacznie zmniejszyło dymienie :)

Powiem szczerze że mój silnik 1,9 TDI 115 KM zchipowany do 142 KM nie zaczął mniej palić po chipie :( wszytko to kwestia sposobu jazdy, mi średnio pali 6,8 l/100km, ale dzisiaj mi spalił 5,6l/100 km. ( musielibyście widzieć moją twarz jak to zobaczyłem hi hi hi ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

Yarcio - jaki to plyn STP - przeczyscilbym wtryski ale wole cos pewnego a nie w ciemno ...

Podajecie dokladna nazwe cobym wlal to co potrzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik
Yarcio - jaki to plyn STP - przeczyscilbym wtryski ale wole cos pewnego a nie w ciemno ...

Podajecie dokladna nazwe cobym wlal to co potrzeba ;)

 

STP czarny do diesla - czysci wtryski- bo jest jeszcze do żel wytrącający wode z ropy itp do benzyny.

Czerwony do benzyny czarny do diesla.

Pozdrawiam

P.S. Jak chcesz to moge kupic w selgrosie chyba 14 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yarcio

Są dwa dodatki do Diesla firmy STP czyszczące wtryski, jeden z żelem a drugi bez i są w granicach 14 zł tak jak napisał Słonik, ale jest jeszcze w czarnej butelce taki za niecałe 20 zł i ten jest typowo do przeczyszczenia wtryskiwaczy.

Oczywiście nie mówię o cenach na stacjach benzynowych.

Teraz nie pamiętam, ale wiem że pisze na etykiecie że do czyszczenia wtryskiwaczy.

Jak zobaczę w sklepie to napisze dokładnie jak sie nazywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krugoo

Zrobiłem chiptuning w swoim pasku B6 2,0 TDI jakis miesiąc temu i różnica w przyspieszeniu jest naprawdę znaczna. Mam wykres z hamowni a dane przedstawiają się nastepująco:

przed tuningiem: 141 km, 316 Nm

po tuningu: 161 km, 392 Nm

Zaczął też mniej palić o jakieś 0,3-0,4 l/100 km.

Koszt to 2000 PLN ale moim zdaniem warto.

 

Poprzednio miałem boxa w Octawii 1.9 TDI: fabrycznie 90 km, po boxie nie wiem ale zbierała sie bardzo ładnie i po 100 000 km nie było żadnych problemów z silnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krugoo, gratulujemy. 20 koni nie jest jakimś rekordem, ale ponad 70 Nm to się już czuje pod butem... pokaż wykres :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytalem ten artykul o niszczacym dzialaniu MODOW, to o malo sie nie udlawilem ze smiechu, jedzac obiad. :D

 

Ja mam troszke zmodyfikowany silnik hamulce i tam kilak rzeczy i efekt jest taki ze:

1. auto mniej pali nawet na wolnych obrotach;

2. mniej go dusze zeby wyprzedzic bo silnik lepiej sie zbiera;

3. mam nakrecone 200tys i silnik nie paliu oleju ALE sprezarka ma juz lekki luz na wirniku ALE tylko dlatego ze juz ma 200tys a sam VW daje swoim TURBOSPREZARKOM max 250tys wiec wydaje mi sie ze MODy nie maja wplywu zadnego na zywotnosc.

 

Jest natomiast inny problem !! dosc istotny. W artykule tym opisano MODy ogolno dostepne, typu P&P.

Kazdy kto ma choc odrobinke zmyslu technicznego i zdrowego rozsadku wie ze jak cos jest uniwersalne to jest do D...Y :krzeslem: Samochod jest jak czlowiek niby jeden wyglada tak jak drugi a jednak jeden ma seryjnie 125KM a drugi 135KM mimo ze, producent mowi ze kazdy ma 130KM.

Kazdy pozadny TUNER DOPASOWUJE INDYWIDUALNIE MODy do samochodu i TAKIE wynalazki nie maja prawa szkodzic. Zreszta kazdy kto sie bawi w TUNING wie jak nalezy przeniesc moc i moment zeby nie ukrecic sprzegla.

 

ZGODZE sie ze, nieprawidlowo przeprowadzony TUNING skroci widocznie zywotnosc silnika !!

 

KOLEJNA wazna sprawa ktora najczesciej ludzie pomijaja !!

MASZ zwiekszona moc?? zadbaj o lepsze HAMULCE bo okaze sie ze do 200km/h elegancko sie rozpedzasz ale z tych 200km/h do 0....zaczyna sie TRAGEDIA :zdziwko:

 

..no i na koniec...NIE OSZUKUJMY SIE SAMOCHOD SERYJNY MOZNA TEZ ZAKATOWAC :wstyd:

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na razie przejechałem na chipie 5 tys km. samochód oleju nie bierze dalej nic, spalanie przy normalnej jezdzie takie samo, jak sie zacznie szalęć to ok 2-3 litów więcej.

Padł zawór DV , ale to typowa przypadłość i koszt niewielki bo 109 zł w serwisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie rozsmieszaja takie madrosci, gdyby to takie szkodliwe bylo to przy odsetku chipsowanych aut (w tdi jest tego naprawde sporo) te silniki by padaly jak muchy i raczej opini bezawaryjnych by nie mialy.

zuse madrze prawi: gowniana robota moze zalatwic motor, albo osprzet. Dlatego trzeba z wyczuciem. Praktycznie mocnego TDI to nie problem zrobic. Podlewasz paliwa dmuchasz powietrza i musi generowac moc. Pytanie jak dlugo. Sztuka jest zrobic mocne i trwale TDI.

Jestem przeciwnikiem BOXow, Rezystorkow itp bo nie ma kontroli nad tym ile sie wlewa do cylindra. A to pierwsza droga do upalenia np koncowki wtrysku. Pozatym takie magiczne pudełka zmieniaja max kilka parametrow pracy a nie jak w przypadku chipsa kilkanascie.

 

Soft zrobiony nieumiejetnie i na max jest o wiele gorszy bo mozliwosci zlego ustawienia paramertow sa znacznie wieksze. Ale na szczescie coraz mniej widze "tjuningow" w okolicy po ktorych musialem poprawiac. Albo sie chlopaki nauczyli ;) albo po prostu ludzie jezdza do sprawdzonych firm ktore moze wiecej kasuja ale przynajmniej nie zdejma limiterow na pałe:)

 

Jedno trzeba zaznaczyc ze po wirusie trzeba bardziej dbac o motor. Lepszy olej, nie katowac na zimnym i chlodzic po palowaniu. Jak sie tego przestrzega to przebiegi 200tys lekko leca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaszs131

Ja tez postanowilem dolozyc troche kucykow do mojego paska.

Po pierwszym przegladzie zabralem go na hamownie i okazalo sie ze ma 136 KM i 333 NM. 4 KM mniej niz powinno byc. Poinformowano mnie ,ze to kwestia dotarcia silnika :|

Po nastepnej wizycie w serwisie(33500 km) wymienili mi oprogramowanie pracy silnika. Wrazenia- mniej palil, mial wieksza moc. Mial bo wlasnie wtedy postanowilem dorzucic troche wiecej kucykow. Na hamowni (po przestrojeniu programu) wyszlo 144.5 KM i 354 NM. Nie wiem czy kolesie z poprzedniej hamowni mieli racje z tym dotarciem, czy przestrojenie programy wyszlo mu na dobre?

Po zamontowaniu chipa moc wzrosla tylko o 13.6 Km i 35 NM :[

Nie stety jestem tym nieszczesliwym posiadaczem simensowskiego procesora- boshowskie sa bardziej podatne na tuning,( ciezko z niego cos wiecej wydusic) teraz mam 158.1 Km i 389 Nm. troche wiecej pali na trasie Krakow - Londyn 7.9 l(wiecej o 0.7) moze to z czasem sie zmieni? Jak cisnalem w Niemczech dochodzilo do8.3 Roznica w przyspieszeniu autka jest znaczna :ok: Wracalem dzis z pracy z kumplami( 5 osob na pokladzie ) to w siedzenia wgniatalo :padam:

Przesylam wykres z hamowni. vtechql0.jpg[/url

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja miałem w 3bg 1.9 TDI 131km ok 290NM po programie a właściwie wybraniu 3 najlepszego wyszło ok 402Nm i 168.5 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba mamy rekordziste w odgrzewaniu kotletow.

03-08-07 ostatni post.

gratuluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się ciągle zastanawiam nad programem czy po modernizacji nie zacznie mi padać pokolei co nie co lub przyspieszy to zużycie silnika. Chętnie bym wysłuchał jakie mogą skutki pozytywne i negatywne takiej modernizacji. Napewno nie robił bym tego u laika tylko albo COMPSPORT BIELSKO lub DYNOSOFT Aligator TYCHY. Pomocy w podjęciu decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent zawsze zostawia zapas mocy Dlatego można to wykorzystać.Niby można pomyśleć, że silnik się będzie szybciej żużywał ale przecież silnik jest "docierany" na początku kupna auta . Ważne jest żeby to zrobić w dobrej firmie mieć z hamowane przed i po. Po samym chipie warto zwrócić uwagę czy nie kopci na postoju lub temperatura nie wzrasta powyżej 90. Co do Tego passka wyżej 140km to kolega bardzo dobry ma też identycznego b6 z Tym że w automacie (o automatach nie mam pojęcia) i Też się napalił na chipa bo odczuł wyraźną róznicę między jego 140 a moim niecałe 170.

Pamiętaj Też żeby samemu Sobie przetestować autko na każdym biegu od końca a także prędkoś c maksymalną.

MI prędkość wzrosła z 208km/h na 218km/h.(chociaż do 220bym może dobił) Ale pamiętaj że to disel a nie benzyna:D

Pozdrawiam

Na Tych Twoich firmach się nie znam ale z okolic Świętokrzyskiego mogę polecić DV-T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomocy w podjęciu decyzji.

Cały dział do twojej dyspozycji. Miłej lektury.

 

_zamkniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności