Skocz do zawartości
Gość Kermitass

MFD jaka różnica między wersjami?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kermitass

Ukradli mi MFD wersja D. Kupiłem nowsze w wersji G (piękniutkie jak nówka) lecz mam problem. Nie wyswietla na FIS-ie komunikatów z radia i NAVI. Podobno jakiś interfejs jest potrzebny aby w pełni się cieszyć urządzeniem. Jak była navi w wersji D wyswietlało jak trzeba. "Znawcy tematu" z Wolumenu (bazar elektryczno-elektroniczny w Wawie) powiedzieli że nawet polskiego menu nie mozna wgrać (choć jeden stwierdził że da radę). Jeśli łaska niech się wypowie jakiś fachowiec bo nie wiem co mam zrobić z tym problemem. A jeszcze jedno: po zamontowaniu MFD (G) w miejscu gdzie na FIS-ie były wyświetlane dane z radia, po otwarciu drzwi zaczęła się pokazywać ikona auta z otwartymi drzwiami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem juz na forum o tym kilka razy.

Jezeli miałeś ver D to ver G nie bedzie działac z zegarami, musisz kupic tuner TMC i zadaptowac do tego zegary. Koszt z kablami myslę ,ze jakies 700 zł plus ktos kto umie to przekodować bo to nie jest wcale taka łatwa sprawa.

wersja G wcale nie jest lesza od D a rózni sie głównie sposobem komunikacji z zegarami, ver D idzie przez połaczenie 3 kablowe, a G musi miec tuner TMC jako "tłumacza" dla zegarów, a funkcja TMC w PL i tak nie działa.

Opcje masz trzy:

1. albo zamienisz sobie navi na wrsję C lub D i bedzie działąć od razu

2. wgrasz do navi soft z ver D lub C i też bedzie działać , ale to trzeba umieć zrobic bo mozna uszkodzić navi, wtedy od razu mozna wgrac pl menu.

3. kupisz tuner TMC z kablami i sie troche pobawisz

 

Patrząc po adresie najbliżej masz do naviserwisu w Józefowie, ale oni tam Ci powiedza ,że nie da sie zrobic ver D z G, a gwarantuje ze się da :rotfl:, no chyba ze przez rok czasu już zmienili zdanie :krzeslem:

Jak cos to napisz na PW to dam Ci namiary na chłopaków z myslenic, oni robias takie rzezcy, mozna im tez wysłąć navi. Za zmianę softu i pl menu wyjdzie z połowa tego co za TMC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koszt z kablami myslę ,ze jakies 700 zł

Po tyle to sprzedam każdą ilość.

 

A teraz poważnie. Sądzę, że to wyniesie góra 400 zł. Poszukaj np. na allegro.

Zostawiając sobie wersje G zyskasz słownik przy wpisywaniu nazw i pamięć ostatnich celów.

Polskie menu można wgrać. Dużo trudniej niż do wersji D, ale się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tuner tmc sam zgoda 400 zł,tylko wcale nie jest łatwo znależć odpowiedni, nie kazdy pasuje, np te z audi nie pasują , tuner musi mieć na końcu literę A , plus kable 150 zł , plus kodowanie liczika i montaz tego wszystkiego ze 150 zł razem daje 700 zł. A przestawić licznik z połączenia 3 kablowego na CAN wcale nie jest łatwo , trzeba wiedzieć gdzie zrobić adaptację,jest szansa że sie przestawi sam , ale zazwyczaj tak nie jest. U mnie zrobili to dopiero w myślenicach , ale nie powiedzieli niestety jak i od razu mówie ,że nie jest to kwestia kodowania licznik czyli navi + 16 itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kermitass

No to się zmartwiłem. Zaraz mnie szlag trafi. Nie zamierzam babrać się i inwestować. Jeśli znajdę kogoś kto wgra mi starszy soft w dobrej cenie i da gwarancję że będzie działało to będzie git. Jak nikt się tego nie podejmie to może znajdę kogoś kto zamieni się na wersję D w stanie "igła", bo moja jest "jak z fabryki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszt softu z PL menu bedzie koło 200 - 300 zł., samego softu z połowe tego. Zadzwon tam 605 641 746 , albo 501 637 705 , powinni Ci to zrobić , z tego co wiem mozna im też wysłać navi ,żeby nie jechać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kermitass

kriss555, wielkie dzięki! Jestem już wstępnie umówiony na wgranie softu i polskiego menu. Prawdopodobnie już w piątek zrobię sobie wycieczkę do chłopaków, a w sobotę będzie już sprzęcik śmigał. Dziwi mnie, że większość "majstrów" od navi mówi że się nic nie da zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwi mnie, że większość "majstrów" od navi mówi że się nic nie da zrobić.

Bo to takie "majstry".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kermitass

No i po kłopocie ! Sprzęcik działa jak fabryka przykazała. Za pare zeta i kilkadziesiąt minut w pięknym plenerze, zawitał uśmiech na mym ryju. Na FIS-ie wyświetla jak kiedyś, a portwel nie zmizerniał znacząco. Wszyscy "fachowcy" z okolic Warszawy i Płocka, powinni udać się na szkolenie w góry (może tam powietrze lepiej robi na mózg). Ci którzy wmawiali mi że się nie da nic zrobić powinni się walnąc w łeb! Chyba że wszyscy chcieli mnie w ciula zrobić i przytulić pare zeta za wymianę sprzęta na starszą wersję. Raz jeszce dziękuję krissowi555 za namiar na PRAWDZIWEGO FACHOWCA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj w magiczny sposób pozbyłem się swojej Navi, nacieszyłem się całe 2 tygodnie (bo tyle mam auto) i rano już nie było - nie ważne - mówi się trudno

 

Mam passata bez CAN, ale nie wiem jakie miałem navi, znaczy którą wersję. Współpracowała ze zmieniarką (taką samą jak lutują do podłokietnika do 3BG) i teraz chce kupić taką jak miałem, żebym nie musiał nic zmieniać tylko plug und play (bo oczywiście widać że mojego to sobie upolowali bo nic nie zniszczyli i mieli narzędzia by wyjąc co chcieli)

 

Pytanie brzmi - jaką miałem wersję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie brzmi - jaką miałem wersję?

 

dobre pytanie...

 

w 98 roku chyba nie montowali jeszcze MFD, więc ktoś ją dołożył... pamiętasz może co pisało na panelu navi? RADIO NAVIGATION SYSTEM czy RADIO NAVIGATION SYSTEM MFD? Navi czytała mapy polski? masz na nią jakieś papiery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RADIO NAVIGATION SYSTEM MFD

Czytała mapę polski wraz z polskim lektorem

 

Czy mam papiery to nie wiem, bo okaże się w domu - kod miałem zapisany na instrukcji od samochodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak wersja bez CAN-u to C lub D

 

podmienia się je bez żadnych dodatkowych kostek itp, więc obie będą pasowały ale szukaj D bo jest troszkę lepsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w 98 roku chyba nie montowali jeszcze MFD, więc ktoś ją dołożył... pamiętasz może co pisało na panelu navi? RADIO NAVIGATION SYSTEM czy RADIO NAVIGATION SYSTEM MFD? Navi czytała mapy polski? masz na nią jakieś papiery?

Napisz jakie wersje sa pod tymi napisami jak możesz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio navigation system = a, b

radio navigation system mfd = c, d, g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam licznik z canem, to ktora nawi przypasi... włąsnie zakupilem licznik z duzym fisem tez z can... czy beda potrzebne jakies dodatkowe kombinacje modyfikacje, zeby to wszystko zgrać (1.9tdi pd 2000 rok B5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Takie pytanie mam paska 03 rok ( pelen fis ) kupilem mfd wer g i teraz pytanie o tuner czy z numerem 4b1 919 894 A , bedzie z nim gadac ? hmm ... ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Takie pytanie mam paska 03 rok ( pelen fis ) kupilem mfd wer g i teraz pytanie o tuner czy z numerem 4b1 919 894 A , bedzie z nim gadac ? hmm ... ??

 

wg wujka google tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm . koledzy mam mfd wersja "G" dokupiłem ja bo wczesniej byla delta 6 ... Ciezko bylo dostac tuner tmc i jak juz wczesniej pisalem mam tmc z audi 4b1 919 894 A dzisiaj sobie to podlaczylem i podpilem tuner pod instalace radia i tak ... nawi TMC widzi . Problem w tym ze licznik i reszta cisza .... ? moze zle podpiolem nie ten schemat tuna no nie wiem podpowiedzcie cos ... =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpowie ktoś może na to co wyżej pisałem ? Bo bardzo mnie meczy ten problem ... pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności