Skocz do zawartości
Gość Kermitass

MFD jaka różnica między wersjami?

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wyczytałem kiedyś na zagranicznych forach to TMC z Audio nie podejdzie ponieważ ma inna szynę CAN. Tylko i wyłącznie TMC z Passata 3B0 919 894A. Licznik masz z końcówką 849 A ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego mam ten licznik ... wtyczke od tmc Zastapilem szyna ze starego PC bo pasuje =]]] i wedlug schematu podpilem pod instacje . i NAVI TMC widzi ... ale fis i funkcje nie .... =//

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś jakie masz kodowanie VAGiem ?

 

System nawigacji[37]

Kodowanie [07]

0000?: dodatkowe wyposażenie

1 – brak TMC-tunera, brak Telefonu-GSM

2 – TMC-tuner zainstalowany, brak Telefonu-GSM

3 - Telefon-GSM zainstalowany, brak TMC-tunera

4 - Telefon-GSM zainstalowany, TMC-tuner zainstalowany

 

 

Tutaj jeszcze masz w razie co schemat prawidłowego podłączenia TMC z licznikiem i MFD

 

schematpodcznietmcmfdli.jpg

Edytowane przez sZuw4X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wie ktoś może w jaki sposób sprawdzić jaką wersje radia MFD posiadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wie ktoś może w jaki sposób sprawdzić jaką wersje radia MFD posiadam
Wyciągnij radio i na naklejce zobaczysz:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyciągnij radio i na naklejce zobaczysz:D
a innego sposobu nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a innego sposobu nie ma?
Można wejść VAG-IEM i odczytać nr radia i nr navi zgłosi się takim samym nr jak na nalepce albo http://www.sgaf.de/node/84130

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a innego sposobu nie ma?
wszystko już było tyle razy ...

jeśli masz płytkę z mapą w napędzie to w trybie "menu" naciśnij jednocześnie 3 i 6, odczytaj na wyświetlaczu wersje hardware:

NAV HW: 102 znaczy A lub B, 1001 to C, 1002 to D

jeśli masz na panelu przednim navi napisane RADIO NAVIGATION SYSTEM to masz wersję A lub B (nie czytają polskich map)

a jeśli masz RADIO NAVIGATION SYSTEM MFD to masz wersję C, D, G...

po roczniku auta z podpisu, to masz C (jeśli ori zamontowana)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko już było tyle razy ...

jeśli masz płytkę z mapą w napędzie to w trybie "menu" naciśnij jednocześnie 3 i 6, odczytaj na wyświetlaczu wersje hardware:

NAV HW: 102 znaczy A lub B, 1001 to C, 1002 to D

jeśli masz na panelu przednim navi napisane RADIO NAVIGATION SYSTEM to masz wersję A lub B (nie czytają polskich map)

a jeśli masz RADIO NAVIGATION SYSTEM MFD to masz wersję C, D, G...

po roczniku auta z podpisu, to masz C (jeśli ori zamontowana)

pozdr

dzięki bez ciebie to forum praktycznie by nie działało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Czy będzie wszystko działało (duży FIS) jak założę do Passata z 2005 (B5 FL) roku nawigację z Passata z 2000 roku? Oczywiście mowa o MFD. Mam u siebie MCD ale jest możliwość podmianki właśnie ze starszego passata. I czy w tym starszym będzie działać moje MCD (ten stary ma mały FIS). Oczywiście jeszcze tego starszego Passata nie mam bo już bym to sprawdził i dlatego pytam:) POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
założę do Passata z 2005 (B5 FL) roku nawigację z Passata z 2000 roku?

 

Zależy jaką. Przed FL były nawigacje A i B. Okazjonalnie C (choć tego nie wiem - wydaje mi się, że C było dopiero w FL). Więc jak A albo B, to nie zadziała (nie czyta map DX a tylko takie mapy na Polskę działają). Nawet jak D sobie zamontujesz bez przeróbek się nie obejdzie. I nie wiem, czy FIS zadziała. Do Ciebie niezbędna jest G i tuner TMC by to zadziałało. Sobol właśnie tak zamienił już i tuner TMC dokupił, ale znów jakiś dziwny i mu na fisie nic nie działa. Będziemy z tym walczyć. Ogólnie przepinka z MCD na MFD nie jest taka plug & play. W Mcd są zupełnie inne gniazda i wtyczki (czerwona wtyczka, którą trzeba rozszyć na złącze 26 PIN w MFD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Chyba dam sobie z tym spokój jak to tyle zachodu z tym, w sumie z MCD jestem zadowolony ale MFD ładniej wygląda:) Gwoli ścisłości w tym z 2000 roku pisało Już "RADIO NAVIGATION SYSTEM MFD" także raczej to już wersja C była. Jeszcze raz dzięki - POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżę kotleta: czy ma ktoś może oryginalny (najlepiej w angielskojęzycznej wersji) firmware w wersji z 2002 roku do MFD D?

jeśli tak to czy jest szansa na udostępnienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to odgrzewamy kotleta :lol

 

 

Witam wszystkich!Wiem, że temat był ruszony ale u mnie jest MCD i chce mieć pewność a do tego może ktoś poleci mo jakiegoś szpeca z okolic:luka

U mnie sytuacja ma się tak, że miałem MCD w pasku b5 fl kombi 2002r 1.9 AVF i chce teraz zakupić MFD ale ciężko dostać w normalnych pieniądzach ver D a mam na oku ładna ver G w idealnym stanie. Powiedzcie mi co po zakupie takiej G musiałbym zrobic aby wszystko zagrało jak trzeba ewentualnie do kogo w okolicach warmi i mazur lub kujawsko - pomorskiego województwa mogłbym się udać aby mi to wszystko zagrało jak trzeba i od razu podajcie przybliżone koszty. Z góry dzięki i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie sytuacja ma się tak, że miałem MCD w pasku b5 fl kombi 2002r 1.9 AVF i chce teraz zakupić MFD ale ciężko dostać w normalnych pieniądzach ver D a mam na oku ładna ver G w idealnym stanie.

 

mimo wszystko szukaj wersji D

co z tego, że kupisz wersję G jak zakup tunera TMC oraz zgranie wszystkiego wyjdzie drożej niż zakup MFD w wersji D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mimo wszystko szukaj wersji D

co z tego, że kupisz wersję G jak zakup tunera TMC oraz zgranie wszystkiego wyjdzie drożej niż zakup MFD w wersji D

 

 

no to skazałeś mnie na jazdę bez radia...:umm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale taka prawda :P długo myślałem o MFD ale odpuściłem ..... lepiej jakiegoś Pioneera albo JVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No niestety ale taka prawda :P długo myślałem o MFD ale odpuściłem ..... lepiej jakiegoś Pioneera albo JVC

 

tak tylko czy navi będzie hulac na takim pajonierze czy dzejwisie :ocochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki model upolujesz a jak upolujesz dobrze to AM i inne NEW bez problemu .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy jaki model upolujesz a jak upolujesz dobrze to AM i inne NEW bez problemu .....

 

podaj dla przykładu jakąś marke i modele które będą współpracować z ori kabelkologią i czy fis też będzie pokazywał przynajmniej RDS..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności