Skocz do zawartości
sergiusz-

[B5] Rozmiar felg do B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Aha, czyli to będzie w druga stronę - nie będzie wystawać, tylko felga będzie za bardzo "schowana" ? Czy zakładanie dystansów to "druciarstwo" czy raczej normalna i bezpieczna forma dopasowywania felg ? I jakie ewentualnie te dystanse kupić ( jeśli są jakieś różne ) ?

 

Im większe ET tym felga bardziej schowana.Przy ET50 dałbym dystans 15mm żeby nie była fela tak schowana :)

Dodam jeszcze że najlepiej dać dystans z kołnierzem żeby felga się na nim opierała,wtedy zawsze równo koło przykręcisz.Oczywiści odpowiednio dłuższe śruby do kół musisz dać-tyle dłuższe ile grubości ma dystans.

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie opony do seata ibizy zalozyc?

 

Kumpel ma w domu felgi o takim oznaczeniu (6J x 14H2 ET 38), i nie wie co kupic.

175/65/R14 <- będą dobre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
naciagac 215/35
ja mam tyle na 9" 19" i jest :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, jakie opony do seata ibizy zalozyc?

 

Kumpel ma w domu felgi o takim oznaczeniu (6J x 14H2 ET 38), i nie wie co kupic.

175/65/R14 <- będą dobre?

Mogą być,choć pokusiłbym się o nieco niższy profil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. również chcę zakupić felgi stalowe z zimówkami i nie do końca jestem pewny jakie będą pasować...

Znalazłem takie na allegro:

http://allegro.pl/kola-zimowe-opony-felgi-stalowe-passat-audi-i1252268351.html

 

Doradzi mi ktoś ??

 

Z góry dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu doradzać...?!?

Nie podał parametrów felg, stanu opon, daty produkcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór ;) właśnie odebrałem z renowacji s line 18''

Dużo tu piszą/szecie mogę się tym poprzeć ale... felga 18" 8J H2 ET 35 no niby pasuje bez problemu "niby" i teraz pytanie jakich oponek mam szukać żeby nie było cudów z obcieraniem, wystawaniem...itp jakieś sugestie

thx :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym założył 225 lub nawet 215 na profilu 45 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie mam podobne myślenie ale ja myslaęłm o 40 :) tylko czy nie bedzie strata komfortu ...

To by była w zasadzie nieodczuwalna różnica.Według uznania zatem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 18" założyłbym 225/40

poszukaj gdzieś w tuningu optycznym temat był wałkowany wielokrotnie

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinno być 225/40/18.

Ja miałem przez 4 lata 235/40/18 na 8x18 et35.

Szersza opona wychodzi wtedy trochę wyższa.

Zero problemów na ori zawiasie oraz na eibachu -30mm.

Nic nie wystawało, a wyglądało zacnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a czy stalówki 16" od audi a6 et42 z oponami 205/55 podejdą do passata b5 98r. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy a czy stalówki 16" od audi a6 et42 z oponami 205/55 podejdą do passata b5 98r. ??

 

A6 ma także 5*112 a także ET spokojnie podejdzie.Z tym że te opony będą nieco za szerokie jak na zimę moim zdaniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A6 ma także 5*112 a także ET spokojnie podejdzie.Z tym że te opony będą nieco za szerokie jak na zimę moim zdaniem...

 

zeszłą zimę na nich przejeździłem i nie narzekam, przyznam się że to nalewki co dla niektórych jest niedopuszczalne:) w zeszłą zimę kupiłem je nowe za 85zł szt. guma bardzo miękka a wiec i dobrze się jeździło, dużym minusem jest to że przy większych prędkościach trochę koła drżą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dużym minusem jest to że przy większych prędkościach trochę koła drżą...

 

A nie powinny...Ale to już OT ;) Może to poprostu kwestia przyzwyczajenia,ja mam taką zasadę-im więce śniegu tym węższa opona i wyższy profil,oczywiście w granicach rozsądku.

 

EOT

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanie bo jestem zielony w tych tematach . posiadam alufelgi 15 i chciał bum zmienić opony na zimówki . letnie mam w rozmiarze 205/60/15 czy zimówki muszą być takie same czy mogą być 195/60/15 lub 195/65/15 no i jaki rozmiar był by najlepszy na zimę do tych felg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy mam pytanie bo jestem zielony w tych tematach . posiadam alufelgi 15 i chciał bum zmienić opony na zimówki . letnie mam w rozmiarze 205/60/15 czy zimówki muszą być takie same czy mogą być 195/60/15 lub 195/65/15 no i jaki rozmiar był by najlepszy na zimę do tych felg.

 

Najlepsza i przeważnie stosowana opcja to 195/65 przy 15'stkach.Nieco wyższy profil lepiej sie sprawuje na śniegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja mam opony 205/60/15 czy 195/65/15 będą pasować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności