Skocz do zawartości
sergiusz-

[B5] Rozmiar felg do B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

A jeszcze jedno pytanko odnośnie felg 6,5x17 ET:39. Ustaliliśmy, że do 3bg będą pasowały opony 205/50 które chciałbym mieć jako zimowe, a czy do tych samych felg podpasuja opony 215/50 na lato??? Rozmawiamy o 17 calach, czy nie bedzie nic obcierać?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze jedno pytanko odnośnie felg 6,5x17 ET:39. Ustaliliśmy, że do 3bg będą pasowały opony 205/50 które chciałbym mieć jako zimowe, a czy do tych samych felg podpasuja opony 215/50 na lato??? Rozmawiamy o 17 calach, czy nie bedzie nic obcierać?

Pozdrawiam.

 

Możesz spokojnie zakładać,nic złego nie będzie się działo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szerokość - OK

Średnica - OK

Rozstaw śrub - OK

ET - będą schowane po 4mm na stronę

Otwór centrujący - brak info.

Mercedes standardowo ma 66,5mm, a VW 57,1mm.

 

Odpowiedź - na 99% nie będą pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek.m

Witam, jeśli ktoś będzie tak uprzejmy i odpowie na pytanie laika to będe wdzięczny. Jeki parametry felg (standardowo) są odpowiednie dla Passata 1.9 tdi z 1998roku i czy te parametry są wytłaczane na felgach żeby upewnić się czy kupuje się odpowiednie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz nabite na felgach.

Może być 6x15 et 45 - stalówka, alu były też 7 szerokie.

7x16 et 45

Otwór centrujący 57,1mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o info w jakim przedziale powinno być ET dla felg 17x7,5J z przodu i z tyłu. Dla innych rozmiarów już sobie policzę, ale interesuje mnie margines bezpieczeństwa, tzn, żeby nie tarło o amory przy zbyt wysokim ET, ani żeby nie wystawały poza obrys przy zbyt niskim offsecie. Zawieszenia standardowe, planowane opony 225/45/17 lub 215/50/17 (no to już zależnie od szerokości felgi sobie dobiorę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosiłbym o info w jakim przedziale powinno być ET dla felg 17x7,5J z przodu i z tyłu. Dla innych rozmiarów już sobie policzę, ale interesuje mnie margines bezpieczeństwa, tzn, żeby nie tarło o amory przy zbyt wysokim ET, ani żeby nie wystawały poza obrys przy zbyt niskim offsecie. Zawieszenia standardowe, planowane opony 225/45/17 lub 215/50/17 (no to już zależnie od szerokości felgi sobie dobiorę).

 

Od ET45 do ET35 to jest mniej więcej taki zakres.Dla przykładu-u mnie siedzie 17" o szerokości 7.5" z oponami 235/45 i jest dużo za szeroka (opona)ale nic nie ociera,wręcz z tyłu możnaby dać dystans około 10mm... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,kupilem felgi 19 et 45 8 cali opona 225/40/19 no i niestety gdy zalozylem opona zachacza o wachacz, auto obizone na gwincie mts,

moglibyscie mi doradzic jakie dystanse kupic ? czy z tylu tez potrzebuje? 20mm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 8 calach optymalne et to 35.

Tak więc potrzebujesz dystanse 10mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przód i tył? 10 starczy ? Do tego dłuższe śruby potrzeba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na przód i tył? 10 starczy ? Do tego dłuższe śruby potrzeba?

 

Śruby odpowiednio dłuższe o tyle ile szerokości ma dystans.Daj na przód i na tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyślij PW do Wrobelsona bo on na takich jeździł ET40,może się wypowie czy jest miejsce z przodu na 5mm,chociaz wydaje mi się że może być kwas
będzie kwas :P

9" na 19" przy ET 40 - tyL - nie ma problemu (ja mam et41) ale przód u mnie przy sktęcie na 9" i ET41 potrzebował kilku mili dystansa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy ma ktos w swoim pasku opony 225/45R16 ?? wie ktos moze czy bedzie to dobrze wygladac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ET pomiędzy 35 a 45

 

A może mi ktoś powiedzieć, czym może skończyć się założenie felg 15" 6,5Jx15H2, z ET 50 do 3BG ? Oryginały bodajże z Golfa V - mam takie na oku i nie wiem czy będą pasowały do mojego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadurze et max 45 ,a masz racje z golfa V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zadurze et max 45

 

To, że jest większe niż powinno to wiem - ale czym to będzie się objawiało - za dużo będą wystawać czy co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
będzie kwas

9" na 19" przy ET 40 - tyL - nie ma problemu (ja mam et41) ale przód u mnie przy sktęcie na 9" i ET41 potrzebował kilku mili dystansa.

 

no to wlasnie te pare mm zyskuje mniejszym ET.

felgi kupione, juz przymiarka byla. generalnie wystaja :D

ale przy duzej glebie powinno byc git. mam tylko dylemat co do opony. czy 225/35 czy naciagac 215/35...

jakies tam foto pogladowe:

 

P1010246.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To, że jest większe niż powinno to wiem - ale czym to będzie się objawiało - za dużo będą wystawać czy co ?

 

Jak dasz do tego dystans to nic się nie będzie działo...ET45 a ET50 to zaledwie 0.5 cm także tragedii żadnej nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dasz do tego dystans to nic się nie będzie działo

 

Aha, czyli to będzie w druga stronę - nie będzie wystawać, tylko felga będzie za bardzo "schowana" ? Czy zakładanie dystansów to "druciarstwo" czy raczej normalna i bezpieczna forma dopasowywania felg ? I jakie ewentualnie te dystanse kupić ( jeśli są jakieś różne ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności