Skocz do zawartości
sergiusz-

[B5] Rozmiar felg do B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko jaki jest dokładny rozmiar felg w passatach 3B 5x122 chyba z tego co sie orientuje ale jakie jest ET seryjne ?? Pytam bo chciałem kupic alumy ale na idealne ET.

Kupił kolega feli z mniejszym ET i po jednym sezonie pół zawieszenia do wymiany razem z kolumna kierownicza - fachowiec stwierdzajac usterki zwalił cała wine na złe dobrane ET i wielkosc felg co wy na to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marco

Tu masz dokładne dane do passata 3B i 3BG

6.0x15

5x112 x57 ET 45

 

pasują też od audi A4

 

Pozdrawiam 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do takich felg aluminiowych od A4 pasują oryginalne seryjne sruby ze stalówek z B5 czy jakie trzeba kupić?? Pozdrawiam

 

Ps. Przepraszam ze taki stary temat odświeżam ale szukałem wszędzie i nie moge znaleźć jakie sruby mocujące aluminiowe felgi potrzebuję :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz oryginalne śruby VW to do felg VW Audi będą pasować. A rozmiar śrub jest 5x112... ET pasuje od 38 do 45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupilem okazyjnie felgi. Przed zalozeniem chcialbym dowiedziec sie czy z punktu czysto technicznego beda pasowaly, to znaczy czy nie beda ocieraly o jakiekolwiek czesci zawieszenia badz pojazdu.

Rozmiar felg:

7.5Jx17H2 ET 45 , opony 225/45

 

Czy ktos moze udzielic jednoznacznej odpowiedzi popartej czyms wiecej niz tylko przypuszczeniem?

 

Dziekuje

 

Serdecznie pozdrawiam

 

 

(Do zobaczenia w Spale :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Czy ktos moze udzielic jednoznacznej odpowiedzi popartej czyms wiecej niz tylko przypuszczeniem

 

Felgi jak najbardziej OK, ale opony...

Do Passata byly zalecane rozmiary:

-195/65/15

-205/55/16

-215/45/17

 

Boje sie, ze te Twoje moga byc odrobine za duze, bo szersze i troche wyzsze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Passata byly zalecane rozmiary:

 

-215/45/17

 

Moze zle sprawdzam, ale mnie wychodzi ze przy tym rozmiarze blad wskazania predkosciomierza wynosi -1.5% a przy rozmiarze 225/45/17 blad jest rzedu 0.2%. No chyba ze zle licze, a to jak najbardziej mozliwe :)

A rozmiar jaki mam/mialem na tych felgach 235/45/17 generuje blad rzedu 1.4%.

 

Czyli rozumiem ze w przypadku felgi 7.5Jx17 ET45 zalozenie i eksploatowanie nie powinno sprawic najmniejszych problemow :)

Opony i tak musze wymienic, wiec jesli tylko na rozmiar fegli 7.5J mozna zalozyc opone o szerokosci 215, wezme pod uwage ten rozmiar.

 

Pytanie dodatkowe: jakie rozmiary opon mozna zalozyc na felge 7.5J, mam na mysli szerokosc, bo profil to niejako rzecz nabyta ;)

 

Pozdrawiam poteznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec

Do Passata były zalecane rozmiary:
-215/45/17

Troche to dziwne ponieważ poszukiwałem ostatnio opon do swojej furki i wszystkie wyszukiwarki podawały mi rozmiar 225/45/17 i to jest jedyny właściwy rozmiar opony jeśli chodzi o 17-nasto calowe felgi.Na poparcie tego co pisze podaje link do stronki Michelin można sobie to sprawdzić samemu.

http://www.michelin.pl/pl/auto/auto_TS_resultCar.jsp?tyreSelectorType=car&marquePreSelected=VOLKSWAGEN&marque=VOLKSWAGEN&gamme=Passat&modele=Passat&cylindree=1.9+TDI+130&annee=10%2F2002-0%2F0&saison=S

225/45/17 ja smigam na takich i wszystko jest :ok:

 

EDIT

Do Krawcol.Te oponki 215/xx/17 ludziska zakładają tylko dlatego Ze sa troszkę tańsze no a wiadomo w Polsce niestety trzeba ciac koszta gdzie sie da . Mam kolegę ,smiga sobie audikiem A6 2,5 TDI i zamiast 215/xx/16 zalozyl 205/xx/16 bo były troszkę tańsze,tak wiec myśle ze na to co sie widzi trzeba brać poprawkę i najpierw sprawdzić to w pewnym miejscu.

Pozdrawiam :vw:

I jeszcze oryginalne rozmiary felg jakie przewiduje VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
wszystkie wyszukiwarki podawały mi rozmiar 225/45/17

 

Bardzo mozliwe...

Spotkalem sie juz wiele razy z Passatami na 17-calowych felgach i mialy one opony 215/45/17.

Sam juz nie mam pewnosci... :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bgumis

Witam ..osobiscie mam zalozone 18 ....a oponki 225/40 ..i nie ma zadnego problemu ...(poparte wlasnym doswiadczeniem )..;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

225/45/17 to jest prawidłowy rozmiar ET 45 też jest ok.Zakładać i śmigać :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a 235/35/19 wejda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście ale podaj jakie mają ET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Et 35 a i dodam ze Pasio jest na gwintowanym zawieszeniu... nie bedzie obcierac o nadkola ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki to model felgi?bo powinno bez problemu wejść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item429213790_audi_vw_s_line_19_5x100_5x112_z_oponami.html

dokladnie te

 

EDIT. JAKĄ najwieksza szerokosc i wys moze miec opona do tej feli ktora wejdzie do passata ?

Edytowane przez Kacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam na 8x17'' ET 35, przód 215/45, tył 225/45 i jest wszystko ok. Zawieszenie lekko obniżone i nic nie obciera. Jeżeli nie masz napędu na dwie osie to możesz założyć różne szerokości.

Edytowane przez marcin_B5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę sie pod temat: felgi przód 8x18", tył 10x18". ET40. Oponki 225, 235/40 lub inny rozmiar (jaki?) Nie będzie obcierać? Mam na myśli elementy zawieszenia, amortyzatory itp. Nie pytam o nadkola bo auto na gwincie.

Edytowane przez andreas2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności