Skocz do zawartości
sergiusz-

[B5] Rozmiar felg do B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka!

Mam pytanko, zastanawiam się nad takimi felgami http://olx.pl/oferta/rh-17-5x112-audi-vw-skoda-seat-CID5-IDb5Gx1.html#6709764b1d

Czy jeśli do 8' felg 17" założę 225/45 nie będzie obcierać przód?

Prosiłbym o szybką odpowiedź, dzięki z góry!

POZDRO !:kciuczki

 

Mam identyczne u sibie w przedlifcie i sa super et 35 super zgrywaja sie z nadkolem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obniżony 8cm (sprężyny eibach)

8 cm na sprężynach? jak?:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 cm na sprężynach? jak?:hmm

 

normalnie:cool poprzedni właściciel dał mi w prezencie cały komplet sprężyn eibach-a bo i tak nie miał co z tym zrobić....(zmienił na serie bo haczył wszędzie podwoziem.)

Skusiłem się i je założyłem ( zmierzyłem wysokość auta przed i po wymianie) różnica to 7-8cm w dół, czasami też zahaczę podwoziem ale u mnie w mieście są raczej dobre drogi, gorzej z bocznymi.

Amorki zostały seryjne, komfort jazdy nie porównywalnie lepszy jeśli chodzi o przyczepność i stabilność na łukach i zakrętach, trochę gorzej z "twardością" :kwasny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny że 8 cm w dół? 3-4 to maks na seryjnych amorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po to mierzyłem przed i po....chyba że mam inne amorki a tego nie wiem, nie przyglądałem im się specjalnie-zdemontowałem a na wymianę sprężyn zawiozłem do mechaniora bo nie miałem dobrego ściągacza, tak więc może i nie są seryjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem zaskoczony, a pamietasz moze wysokosc od nadkoli po podłoża przed i po?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marecki, Ty zdjęcie auta po prostu wrzuć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem od nadkola do rantu felgi.....zrobię jakąś fotkę to wrzucę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam założone w moim b5 przed liftowym alu 16" , J 6.5 , et 35 i (opony 205/55/16)własciwie koła nie wystają poza obręb nadkola mimo niskiego et i wygląda to extra. Chce zmienić na alu 17 " z oponami 205/50/17 -.I teraz moje pytanie brzmi Ponieważ felgi w tym rozmiarze z regóły są sersze do tych opon ponoć max J 7.5 to czy przy feldze o szerokosci np J7 zeby zachowac ten sam wyglad wartosc liczbowa odsadzenia musi byc adekwatnie wieksza? I jak to liczyć? pół cala róznicy na szerokości felgi to ok 12 mm i co o tyle powinna byc wieksza wartosc odsadzenia? czyli 35 +ok 12 mm = et47?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz stare i nowe parametry tu http://www.willtheyfit.com/index.php?width=205&aspect=55&diameter=16&wheelwidth=6.5&offset=35&width2=205&aspect2=50&diameter2=17&wheelwidth2=7.5&offset2=35&Submit=Calculate#content

Zobaczysz co jak.

Ale jesli szerokosc opony sie nie zmieni to niebalbym sie szerszej felgi i mniejszego et

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wpisz stare i nowe parametry tu http://www.willtheyfit.com/index.php?width=205&aspect=55&diameter=16&wheelwidth=6.5&offset=35&width2=205&aspect2=50&diameter2=17&wheelwidth2=7.5&offset2=35&Submit=Calculate#content

Zobaczysz co jak.

Ale jesli szerokosc opony sie nie zmieni to niebalbym sie szerszej felgi i mniejszego et

 

dzieki super kalkulator :) własnie kupiłem felgi 17 " J 7.5 et 57!! ale weszły :) i nie obcierają o wahacz. Jutro opuszczam go trochę na glebę i zobacze z jakimi dystansami będzie wyglądał najlepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - mam na oku ladne felgi 9J ET50 16". Zawias mam (jeszcze) seryjny - beda fitowac czy za szerokie?

9f7dfb237dd7f7730c3731b35a3e50cb.jpg

d45089d09d91d5e1bbd0adb8e380f5f7.jpg

 

OwKkhdY.jpg

Edytowane przez tomekdja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem sobie felgi z VW Golfa GTI Detroit R18 z gumą 225/40. W tej feldze jest ET51.

Jakie muszę założyć dystanse aby zgrywało się to z karoserią? 24mm?

Jakie macie wrażenie z jazdy na 18 i czy części bardziej się zużywają?

 

2010-volkswagen-gti-5-door-detroit-alloy-wheel-photo-311521-s-1280x782.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka szerokość felgi? jeśli 7,5 jak w ori to przy tej gumie przód 25, tył 30 nawet.

Jaki zawias?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko oryginalne,

czy zauważyliście jakieś wady stosowania 18" i dystansów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wada taka ze tracisz troche na komforcie przy oponie z niskim profilem... reszta bez zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam okazje kupic ladne felgi 19 et30 8.5jj i mam pytanie podejda mi do passata b5fl dodam ze jest na gwincie jak tak to jakie opony kupic najlepiej na przod?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoze ktos ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdą na spokojnie. opony 215/35/19 żeby to ładnie wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na tyl to samo czy moze zostac 225?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności