Skocz do zawartości
sergiusz-

[B5] Rozmiar felg do B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chcę kupić felgi 18" z oponami 235/40 ET35

Zakładałem je i zastanawiam się czy nie będzie problemu z przednimi nadkolami bo wydaje się jakby troszkę wystawały . Chodzi o passata b5 przed liftem .

Edytowane przez Żwir BCE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko,

Mam pytanko dostałem komplet felg stalowych do passata b5 99r z oponami letnimi i felgi mają parametry 6j et47 5x112 opony na nich to 195/65/15, a obecnie na aucie mam założone felgi 8j et45 5x112 195/65/15. Pytanie brzmi czy te felgi z oponami letnimi podejdą bez problemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pomóc? Sprawa pilna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siemanko,

Mam pytanko dostałem komplet felg stalowych do passata b5 99r z oponami letnimi i felgi mają parametry 6j et47 5x112 opony na nich to 195/65/15, a obecnie na aucie mam założone felgi 8j et45 5x112 195/65/15. Pytanie brzmi czy te felgi z oponami letnimi podejdą bez problemu ?

 

Sprostowanie. Jedne felgi to et45 a drugie et47 obie mają 6j i te same opony. Będą pasować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Chcę kupić felgi 18" z oponami 235/40 ET35

Zakładałem je i zastanawiam się czy nie będzie problemu z przednimi nadkolami bo wydaje się jakby troszkę wystawały . Chodzi o passata b5 przed liftem .

 

Hej,

Podaj parametry felgi bo to jest ważniejsze niż rozmiar opony... Opony za szerokie według mnie...

 

 

Sprostowanie. Jedne felgi to et45 a drugie et47 obie mają 6j i te same opony. Będą pasować?

 

Różnica jest 2mm że te z mniejszym et będą bliżej błotnika. Pamiętaj tylko jak zakładasz żeby osiami były te same parametry...

Edytowane przez Karol180

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cały komplet opon letnich na właśnie 4 felgach z et 47 i mam takie właśnie pytanie czy takie felgi spokojnie podejdą do b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o stalówki to bez problemu podejdą. Letnie felgi jak mają 8j x15" to jest trochę przy szeroka jak na oponę 195 do b5 bo masz naciąg i opona optycznie się zmniejsza i będzie to wyglądać jak .... Jak chcesz jakieś letnie felgi 15" założyć to szukaj z szerokością 6J lub 6,5j z et od 30 do 35, bo opona i tak będzie 195/65 15R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy felgę 16" 7J z ET 50 idzie założyć do passata bez dystansów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez dystansu się nie obejdzie... szukaj z Et od 30 do 35...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o stalówki to bez problemu podejdą. Letnie felgi jak mają 8j x15" to jest trochę przy szeroka jak na oponę 195 do b5 bo masz naciąg i opona optycznie się zmniejsza i będzie to wyglądać jak .... Jak chcesz jakieś letnie felgi 15" założyć to szukaj z szerokością 6J lub 6,5j z et od 30 do 35, bo opona i tak będzie 195/65 15R

 

No letnie mam et47 6j to mogę spokojnie założyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało zakładaj nic się będzie działo. Ja mam zapas 6jx15 et 45.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odkopuje stary temat. Ale mam pytanie. A mianowicie czy wejdą mi do flki felgi 18" 7.5 ET 51 z kapciami 215/45 z przodu i 245/45 z tylu, bez dawania żadnych dystansów.? Czy będzie trzeba założyć dystanse.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam fele 7,5Jx17 ET45 jakie opony kupić? Myślałem nad 205/50 ale zastanawiam się również nad 215/45 jaka będzie różnica jesli chodzi o moc, spalanie itd. I czy w ogóle opłaca się zakładać 215?

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie powinno być 225/45 R17 ale zamiennikiem jest 205/50. Jeśli masz czystą serię to wrzuć 205/50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, trafiają mi się felgi 17 z et 51, będzie obierać? Szerokości felgi nie znam ale pewnie standardowa bo to oryginał vw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dystans musisz dać... felga z przodu będzie na milimetry ze zwrotnicą a tył wejdzie tylko felga będzie mocno schowana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolega posiada passat b5 fl z 2002r i chciał kupic sobie alu felgi czy bedzie mu to pasowalo??4 felgi aluminiowe do Audi, VW i innych. Rozmiar 8,5 J x 18 H2 ET 30, 5 x 112 x 57. Na felgach opony letnie WENTUS V12 Evo 235/40 ZR18 95Y. Fa. Hankook. Proste, wyważone, do jazdy. DOT. 2x 1913, 2x 1411. Felgi uzywane w moim Audi A6 C5,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejść wejdzie tylko opona za szeroka... Opona raczej 225/40 lub 215/40 i będzie git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam sie nad zmiana kół. Myślę nad 17 lub 18.

17 - 225/45/17

A przy 18? Moze być tez profil 45 zamiast 40? 225/45/18? Jakie et felg 18 calowych ma być wówczas?

Prosze o porady. Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego ASUS_Z00ED przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ET zależy od szerokości felgi, a nie od średnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności