Skocz do zawartości
sergiusz-

[B5] Rozmiar felg do B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam mały problem z doborem felg do mojego paska, jest to b5 z 96 roku z silnikiem afn i planuje kupić jakąś felgę do niego. W planach jest 17" ale zastanawiam się nad rozmiarem opon do tego żeby nic nie ocierało czy 215 bd odpowiednie? ET z tego co się dowiedziałem to koło 40 bd odpowiednie. Zawieszenie orginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, Mam mały problem z doborem felg do mojego paska, jest to b5 z 96 roku z silnikiem afn i planuje kupić jakąś felgę do niego. W planach jest 17" ale zastanawiam się nad rozmiarem opon do tego żeby nic nie ocierało czy 215 bd odpowiednie? ET z tego co się dowiedziałem to koło 40 bd odpowiednie. Zawieszenie orginalne.

 

Posiadam podobny pojazd. Felgi mam 17 8J ET35 opony 225/45 17

 

Co do 215 to jakoś nie polecam, auto pływało mi na takiej szerokości opony zrezygnowałem po 2 dniach jazdy.

 

U mnie wygląda to tak:

 

 

20140823_121655.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotrek24dm na zdjęciu są 225? nie ociera to przy komplecie pasażerów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy do Passata b5 przed liftem będą pasowały aluski o ET 37 ?? czy coś może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piotrek24dm na zdjęciu są 225? nie ociera to przy komplecie pasażerów?

 

Tak 225. Zawias standardowy. Nie ociera, wszystko okej.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Koledzy czy do Passata b5 przed liftem będą pasowały aluski o ET 37 ?? czy coś może być nie tak?

 

Tak et37 bedzie dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanko czy Alu o rozmiarze 6,5j 16h2 z ET 33 wejdą do pasaata b5 fl bez problemu i nic nie będzie obcierać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez problemu możesz zakładać :jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiego auta znaleźć felgi stalowe 18 albo 19 cali kiedyś widziałem chyba na forum paska na 18 stalowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinny być ok ale bez znajomosci ET trudno powiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam pytanie do nieco wezszych felg :) Mianowicie mam okazje kupic zimowki na felgach od Golfa, opony 195/65/R15, natomiast felga 6j ET47, podejrzewam ze otwor centrujacy ten sam, ale wlasnie czy ET nie jest za duze? nie bedzie nic obcierac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felgi ET47 6J x 15 podejdą do Passka? Opony GoodYear195/65 .

Edytowane przez ZyWiecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdą ale troche wysokie et... bedą schowane jak w tranwaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragedii nie będzie, bo 3B na stalówce ma 6 cali z et 45, czyli po 2 mm bardziej wystające.

Może wrzucić sobie dystanse 2mm i będzie jak seria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Pisze gdyz potrzebuje porady, opini, pomocy.

Mam do kupienia felgi 17" ET48 7,5JxH2 z oponami 235/45. Są to oryginały Vw.

I teraz czy takie felgi z takimi oponami zakładam wsiadam i jade?

Czy nic nie bedzie ocieralo itp

czy są jakies konieczne dodatkowe modyfikacje?

pozdrawiam i z góry dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć kłopot bo to jest 7,5 cala i w dodatku et49. Ratują cię dystanse. Ja mam 20 mm dystanse przód i tył et felgi 55 czyli po zamontowaniu dystansów et35 i felga jest 8 calowa to tylko pół cala mniej niż twoje. Z tyłu mam oponki 235/45 r17 a przód 225 ale wejdzie maks na przód 245 na tył ok. 255 mi teraz przy 225 lekko ociera przy skręcie w przodzie o nadkole ale to z tego powodu że wywaliłem wygłuszenie silnika bo pękło. Tak to nie było kłopotu.

 

Polecam dystance z RH. na jeden dystans masz 10 śrub. 5 do piasty które przykręcasz dystans i kolejne 5 na koło. Nie trzeba kombinować z dłuższymi śrubami i w dodatku śruby nie są tak narażone. Po założeniu stalówek na zimie passat wydaje się taaaaki szeroki a reszta passatów to takie wąziutkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, pomogłeś, Ale zrezygnowałem wziąłem 16" -nie chcę mieć problemów z wygniecionym nadkolem czy coś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności