Skocz do zawartości
sergiusz-

[B5] Rozmiar felg do B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

....

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Orginał ET w B5 fl to ET 37 a te felgi maja 38 - roznica 1 mm wzgledem oryginalu - beda pasowac bez problemu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Marcin :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

mam takie pytanie przymierzam się do zakupu alufelg 7,5szerokie x16 ET35 5x112 i opon 205x55x16 do passata b5 fl sedan. czy przy seryjnym zawieszeniu nie będzie mi nic ocierać o nadkola czy wahacze, przy skrętach lub obciążonym samochodzie?

Jeśli mógł by mi ktoś pomóc to będę BARDZO WDZIĘCZNY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tych parametrach zakładaj w ciemno.

nie ma prawa nic trzeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy tych parametrach zakładaj w ciemno.

nie ma prawa nic trzeć

 

dzięki za radę

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jak by było z wciśnięciem 10" szerokości do B5FL na 4Motionie

i jaka jest dopuszczalna rozbieżność w rozmiarze kół między przodem a tyłem żeby systemy nie zwariowały i napęd 4x4 nie miał problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie wejda mi felgi 3sdm 0.01 przod 18x8,5 et45 z opona 225/40 i na tyl 18x9,5 et35 z opona 235/40 ? z gory dziekuje ; )

Edytowane przez kisielek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie wejda mi felgi 3sdm 0.01 przod 18x8,5 et45 z opona 225/40 i na tyl 18x9,5 et35 z opona 235/40 ? z gory dziekuje ; )

tak wejdą,ale na tył lepiej i ładniej 225

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo pawelb6 :) to moze lepiej na przod 215 co ?

Edytowane przez kisielek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam alufelgi od VW 7jx15 ET59 wejdą do passka b5 ? :D

Edytowane przez Chuuck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wejdą to będzie zacny tramwaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o poradę. Zamierzam wsadzić koła 17` do B5FL Kombi.

Jaką zastosować szerokość felgi żeby założyć opony 205/50/17 lub 205/55/17.

Oraz jakie ET przyjąć żeby nic w tym wariancie nie ocierało?

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaką zastosować szerokość felgi żeby założyć opony 205/50/17 lub 205/55/17.

7-7.5 cala

Oraz jakie ET przyjąć żeby nic w tym wariancie nie ocierało

ok 35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Planuję zakup alufelg i nowych opon letnich do mojego paska. Początkowo chciałem kupić 17" ale koleś z warsztatu mi powiedział, że zawieszenie będzie się szybciej zużywać i spadnie komfort jazdy, więc zdecydowałem się na zakup 16". I teraz moje pytanie brzmi: jakie powinny być pozostałe parametry żeby felga była optymalna i wyglądała dobrze? Dodam, że nie jestem zwolennikiem obniżania zawieszenia i wstawiania maksymalnie wielkich kół o niskim profilu, raczej skłaniam się ku odnalezieniu optimum miezy komfortem jazdy, zużyciem zawieszenia a wyglądem:) Dziękuję za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 16 do paska to pomyłka lepiej na 15 jeździć. Zawieszenie najszybciej się zużywa jak się jeździ na wachaczach zamiennikach. A najmniej jak postawisz na parkingu by na niego popatrzeć. Na 16 nie ma odpowiedniej opony do paska. i średnica koła jest mniejsza bez obniżania będzie wyglądał ... Kilka lat temu jeździałem na 16tkach 205/55 wsadziłem 225/40/18 i komfort jest porównywalny jak nie lepszy już nie wspomnę o tym iż na 16tkach chaczałem czasami a na 18 się to raczej nie zdarza przy tym samym fabrycznie obniżonym zawiasie.

tu masz stronę http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

wpisz rozmiary wzorcowa 195/65/15 ; 205/55/16; 225/45/17 ; 225;40;18 i wyciągnij wnioski

minus 225 opony porownujac do 195 to niestety koleiny chodź szybko idzie się przyzwyczaić, a drogi mamy coraz lepsze.

Oczywiście masz zapewne inne zawieszenie więc i odczucia będą inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Planuję zakup alufelg i nowych opon letnich do mojego paska. Początkowo chciałem kupić 17" ale koleś z warsztatu mi powiedział, że zawieszenie będzie się szybciej zużywać i spadnie komfort jazdy, więc zdecydowałem się na zakup 16". I teraz moje pytanie brzmi: jakie powinny być pozostałe parametry żeby felga była optymalna i wyglądała dobrze? Dodam, że nie jestem zwolennikiem obniżania zawieszenia i wstawiania maksymalnie wielkich kół o niskim profilu, raczej skłaniam się ku odnalezieniu optimum miezy komfortem jazdy, zużyciem zawieszenia a wyglądem:) Dziękuję za pomoc:)

 

tez się takich bzdur nasłuchałem...

więc pytam wyroczni mojej, czy nie jest za twardo i nie komfortowo bo mogę wymienic na mniejsze balony. Wyroczni oraz dzieciom nie przeszkadza a drogę powiatowa na ostatnim odcinku mamy tragiczną.Jeździmy na 225/45/17 dunlopa i plomby czy kręgosłupy mmy w porządku :)

a zawieszenie jak sie zużyje wymienia się na nowe. (sposób na niezużywające zawieszenie to np jazda rowerem?)

 

ps. chce wymienić amortyzatory i sprężyny przód tył, komplet aby trzymał sie drogi jak z fabryki, ktoś podpowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...a zawieszenie jak sie zużyje wymienia się na nowe. (sposób na niezużywające zawieszenie to np jazda rowerem?)

 

Oczywiste, że jak się zawieszenie zużyje to wymienia się na nowe, tylko kwestia po jakim przebiegu to nastąpi. Bo jeśli założenie kół większych o 2" z mniejszym profilem ma mi skrócić czas użytkowania zawieszenia o 30% to dziękuję bardzo, ale sam efekt wizualny nie jest tego wart.

 

Jasne, że można wstawić i 19" tylko po co? Po to żeby uważać na każdą dziurę i czekać kiedy zawiecha do wymiany będzie...

Edytowane przez dexter.morgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z efektem wizualnym racja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę w necie i chyba zdecyduję się na 225/50R16. Najlepszy kompromis między wyglądem a komfortem moim zdaniem. Opon wcale nie ma tak mało jak tu ktoś pisał bo na allegro obecnie jest prawie 100 aukcji tego rozmiaru:P Zafałszowanie licznika jest rzędu -0,5% więc praktycznie niezauważalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczytałem trochę w necie i chyba zdecyduję się na 225/50R16. Najlepszy kompromis między wyglądem a komfortem moim zdaniem. Opon wcale nie ma tak mało jak tu ktoś pisał bo na allegro obecnie jest prawie 100 aukcji tego rozmiaru:P Zafałszowanie licznika jest rzędu -0,5% więc praktycznie niezauważalne.

 

prosze nie wierzyc w to że bedzie wyczuwlana roznica przy podanej szerokosci i profilu w stosunku do 17tek, wiec prosze wybrac co bardziej odpowiada, cena wyglad, dostepnosc czy cokolwiek oprocz wiary w to ze bedzie roznica miedzy w komforcie miedzy 225/50/16 czy 225/45/17...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności