Skocz do zawartości
sergiusz-

[B5] Rozmiar felg do B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam podobne pytanie zastanawiam się nad 17-tkami 8jx17 et55 i dystanse 15mm Będzie jeździło bez problemu czy jednak nie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam możliwość przywiezienia z niemiec ładnych felg w idealnym stanie z pięknymi oponami o następujących parametrach:

19 cali, 5x112, ET 45, otwór na piastę 67 mm, z pierścieniem 57,1 mm, widnieje symbol 8Jx19 oraz są do tego oponki w rozmiarze 225/35/R19 - czy przy takich kółkach nic nie będzie tarło, ocierało itp...

Z góry dziękuje za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

MN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy przy takich kółkach nic nie będzie tarło, ocierało itp...

 

Jakieś konkrety? Zawieszenie seria czy obniżone/gwint - sprężyny?

 

Jeśli seria i (3B) jak w opisie to ok :)

 

Wszystko wejdzie lecz wyglądało będzie bardzo nieciekawie. Prześwit między kołem a błotnikiem w granicach 7-8cm !

 

Ja mam u siebie co prawda 18-stki ale też szerokie na 8J i ET 48 i bez dystansu wchodziło bez problemu na zawieszeniu -40mm (przy max skręcie delikatnie opona tarła o nadkole)

 

Teraz mam na przodzie dystans 12mm tył 17 i jest wszystko jak należy, bez obcierania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zawieszenie jest seryjne/fabryczne B5 kombi.

Mam też możliwość przywiezienia identycznych felg o takich samych parametrach lecz w wersji 18 calowej i profilu gumy 40...

Takie felgi napewno dodadzą uroku mojemu Paskowi lecz nie chce aby odbyło się to kosztem przycierania o nadkola bądź nie możności maksymalnego skręcenia kół.

Jeździłem na dużych felgach, niskoprofilowanych gumach i zdaje sobie sprawe że komfort jazdy się zmienia oraz styl prowadzenia (na taki aby koła nadal były okrągłe ) Tylko niepokoi mnie czy technicznie nie będzie konfliktu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd mamy wiedzieć jakie et chińczyk tam ukulał...?!? :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt cos nam nie chce odpowiedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie kolego :( ja na razie się wstrzymuje z kupnem bo nie mam odpowiedzi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam koledzy mam takie pytanie czy felgi z audi a8 8j x 17" et 48 OPONY 235/55/17 5x112 czy podejda do passata fl czy beda jakies utrudnienia doradzcie co by tu zrobic

 

Nie będzie utrudnień jeżeli nie masz gleby, tylko po co aż 235? 225 w zupełności wystarczy :) sam będę zakładał za niedługo 17", ale zdecydowałem się na 215/45 przy -35mm będzie dobrze wyglądać :) przy 225/55 będzie miał większy komfort - wyższy balon.

 

 

Ja mam podobne pytanie zastanawiam się nad 17-tkami 8jx17 et55 i dystanse 15mm Będzie jeździło bez problemu czy jednak nie???

 

Powiem tak: zakładając dystanse na przód 20mm, tył 30mm (w 3BG) będziesz miał na równi z nadkolem, więc w zależności od tego jak głęboko chcesz osadzić koło masz odnośnik :) 10mm przy et55 to minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanko bo założyłem alusy które kupiłem na mojego Paska i wystaje mi opona około 2 cm :( co z tym zrobić żeby się schowała bo policja nie jest zbyt miła i nie chce dowodu stracić. Co mogę w tym przypadku zrobić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mullen a jak bym założył te co napisałem czyli ET55 i dystans 15mm czyli jednym słowem wyjdzie ET40 to będzie ok????? Chodzi mi oto że nie chce wyrzucić pieniędzy w błoto i chce żeby mój Pasio się ładnie prezentował. Mam jeszcze też do kupienia takie same Fele ale ET35 8J i jak uważasz ???? co będzie dobre??? ET35 to chyba już za dużo nie???? Bo coś czytałem że max ET38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko czy felga 5x112 8x18 ET50 z oponami 225/40 wejdzie do seryjnego pasiora? Nie będzie potrzeba żadnych dystansów? Będzie coś wystawać po za nadkole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek przeczytaj chociaż tę jedną stronę, na której zadajesz pytanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początek zanim zadałem pytanie przeczytałem pierwsze 4 strony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanko czy felga 5x112 8x18 ET50 z oponami 225/40 wejdzie do seryjnego pasiora? Nie będzie potrzeba żadnych dystansów? Będzie coś wystawać po za nadkole?

 

Kolego raczej nie wejdzie ja mam ET45 Stalowe i prawie są na zwrotnicy. Im większe ET tym bardziej felga się chowa do środka auta. Im mniejsze ET tym bardziej felga idzie ku błotnikowi. Z tego co pamiętam co pisali w tym temacie to min. ET37 a maks chyba ET45

 

A co do 18-tki to wydaje mi się że na nasze drogi do paska to już za dużo ja miałem w S8 19-tki i było pośrednio na drodze nie równej siedzenia nadrabiały za zawieszenie i koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a takie felgi wejda z opona 225x45 plus obnizenie tak 3cm springi eibach

- 9,5j x 17"

- ET35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi oto że nie chce wyrzucić pieniędzy w błoto i chce żeby mój Pasio się ładnie prezentował.

dla jednego ładnie to mała felga, a dla drugiego szeroka. Ja bym dał 20mm na przód tył 30mm wyjdzie et35 przy 8j i będzie się koło ładnie chowalo bez mozliwości jakiegokolwiek otarcia. Jak chcesz mozesz dać 15mm będzie trochę głebiej obsadzona.

Mam jeszcze też do kupienia takie same Fele ale ET35 8J i jak uważasz ???? co będzie dobre??? ET35 to chyba już za dużo nie???? Bo coś czytałem że max ET38

nie będzie za dużo będzie akurat z przodu z tylu dystans możesz jeszcze dać.

Mam takie pytanko czy felga 5x112 8x18 ET50 z oponami 225/40 wejdzie do seryjnego pasiora?

bedzie trzeba, 15mm przód 25mm tył bedzie na równo.

A co do 18-tki to wydaje mi się że na nasze drogi do paska to już za dużo

Ja mam i jest oki komfort jak na 16"

koledzy a takie felgi wejda z opona 225x45 plus obnizenie tak 3cm springi eibach

- 9,5j x 17"

- ET35

nie wejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podpowie ktos szybko czy takie parametry felgi:

6,5Jx16H2, ET50.

beda pasowały do B5FL (kombi)?

Gumy maja byc 205x55, wiec pod gumy idealne.

Bede bardzo wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy schowane? ale jakies dystanse od biedy mozna zalozyc, powinny zniwelowac te ...hmm 8mm? Dzieki Piotrek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności