Skocz do zawartości
Gość karlos65

drgania silnika przenoszace sie na karoserie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karlos65

witam wszystkich mam problem z drganiami przenoszącymi się na karoserie . nie wiem czy to poducha pod silnikiem czy skrzynią bo przy dodaniu lub odjęciu gazu lewarek przesuwa sie do przodu lub tyłu.prosił bym o pomoc autko mam miesiac ma 180000 km przebiegu jest to tdi 131kM 2004 rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

Hej,

 

Jesli chodzi lewarek - to koledzy z forum twierdza ze to poduchy ( mam to samo - tez pojda do wymiany ). Co do drgania kabiny - czy ustepuje po wcisnieciu sprzegla? ( bądź słabnie ?) Jesli tak to możliwe jest koło dwumasowe ...

U mnie kabina potrafi kapke drgac .. ale nie mam objawow ze sprzeglem wiec zapewne w moim przypadku tylko poduszki ...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sugerowal bym podpiac sie pod VAGa i sprawdzic w sterowniku silnika grupe 18 .... podobne zachowanie mial znajomy w AVF miesiac temu, na VAG-u nie bylo bledu ale pompowtryski mialy rozbieznosci ... na drugim +1,2 a na trzecim -0,6 i wszystko miescilo sie w granicach tolerancji w granicach tolerancji ... po wymianie pompowtryskow drzenie silnika ustapilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam delikatny problemik z moim paskiem ( 1.9 TDI, 2000r, 115 KM), a mianowicie odczuwam przenoszenie wibracji na całe autko w zakresie 2000-2600 obrotów.

Czterech mechaników już poległo i nie mam żadnych nowych pomysłów. Jestem już po wymianie dwumasu ze sprzęgłem, pompowtryskiwaczy, ponadto sprawdzane było: listwa zasilająca pompowtryskiwacze, poduszki pod silnikiem, pompa wysokiego cieśnienia, sprzęgiełko alternatora, zawór ERG, turbina, wyczyszczona pompa w zbiorniku. Po wymianie pompowstryskiwaczy drgania stały się dużo mniejsze ale jednak jeszcze odczuwalne. Może ktoś zna jakiegoś speca od diesli w okolicach Radomia. Pozdrawiam:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam podobny problem jak kolega z gory. problem moj polega na odczuwalnych drganiach kabiny tyle ze nie na postoju tylko podczas jazdy. najbardziej 4 i 5 bieg 1900 do 2600rpm.jak wciskam pedal do spodu czuc drgania. przy delikatnym przyspieszaniu jest to malo wyczuwalne ale jest. wymienilem poduszki silnika i skrzyni,kolo dwumasowe ze sprzeglem,polos lewa bo najbardziej wyczuwalne to jest z lewej strony.wydalem juz tyle kasy ze mam dosc.nie mam juz pojecia co to moze byc a raczej nie chce wydawac niepotrzebnie kasy bo metoda prob i bledow to duzo kosztuje.ma ktos jakies pomysly co to moze byc. w sumie mysle o skrzyni biegow ale nie wiem czy w skrzyni na tych wlasnie biegach moglo sie cos zepsuc co daje drganiaa na kabine podczas obciazenia czyli mocniejszego nacisniecia pedalu gazu. z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem w swoim passacie 2.0 tdi dpf auto pali normalnie lecz podczas jazdy czuć szarpanie kiedy dajemy na luz obroty zostają na 1000ob/min i silnik pracuje nierówno vag pokazuje duże dawki paliwa. Wymieniona pompa vacu turbo egr uszczelniacze na wtryskach wszystko na nowe nic to nie dało. Po zostawieniu włączonego silnika na dłuższa chwile 1-2 min obroty spadają same do 850obr/min i szarpanie ustaje silniczek pracuje jak ta lala. Dzieje się tak niezależnie czy zimny czy ciepły czasem co chwile a czasem dwa dni spokoju. Co może się dziać bo kończą mi się pomysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności