Skocz do zawartości
Gość RAFAL.s

Wymiana alternatora

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio jeżdżę w zasadzie tylko dookoła komina i aku ciągle niedoładowany.

 

Więc nie potrzebujesz mocniejszego alternatora a pojemnniejszy akumnulator. Prąd ładowania akumulatora zależy od napięcia podawanego przez aternator, 120A i 140A dają takie same napięcia, ok 14V. Mocniejszy altek sprawdza się, gdy bilans mocy jest ujemny w czasie pracy silnika, tzn. gdy pobór prądu przez odbiorniki jest większy niż wydajność alternatora, a w Twoim przypadku problemem jest raczej rozładowywanie akumulatora przez rozrusznik.

Edytowane przez Trucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie alternatora. Mam alternator Valeo 120A, Akumulator 70 pare. Będę montował webasto i zastanawiam się nad założeniem alternatora 150A Bosch. Czy to ten alternator większy będzie ok??? czy zostać przy tym co jest.

 

A dokładnie upraszczając pytanie alternator 150A naładuje szybciej akumulator niż 120A???? I czy w ogóle gra jest warta świeczki montowania większego alternatora z powodu webasto.

 

Mogę tylko powiedzieć że odcinki jakie pokonuję to maks. 15 do 30 KM ale nie codziennie ( raz na tydzień albo dwa). Potrafię w ciągu dnia zrobić 3-4KM i gasić auto z 2-3 razy. a nie raz i 1,5KM i zgasić auto pod sklepem i pod domem i autko stoi 2 -3 dni. Wiadomo nieraz się trafiają dłuższe trasy ale sporadycznie.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic tobie to nie da

150 nie naladuje szybciej od 120

regulator na to nie pozwoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 120A , webasto i pełną elektrykę i ładuje dobrze nie mam problemu a odcinki przejadu podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wikszy alternator na pewno Ci szybciej nie naladuje tak jak koledzy pisza, jedyne co on ma to "lżej" naładowac akumulator a regulator i tak pusci na akumulator takie napiecie jak ze 120 A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki. Przynajmniej 100 w kieszeni zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiekszy alternator mialo by sens zakladac jak by byl wiekszy akumulator wlozony (wskazane przy mokrym piecu)

teoretycznie tak to wychodzi:

120A zaladuje do 120Ah

150 do 150Ah

 

niestety tak duzego akumulatora nie ma gdzie upchac w pastuchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

teoretycznie tak to wychodzi:

120A zaladuje do 120Ah

150 do 150Ah

 

Mógłbyś rozwinąć ? Bo jakoś nie mogę pojąć tego toku rozumowania.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

 

 

Mógłbyś rozwinąć ? Bo jakoś nie mogę pojąć tego toku rozumowania.

 

pozdr

 

akumulatro laduje sie pradem 10% pojemnosci akumulatora

 

alternator powinien miec moc taka zeby zrownowazyc moc jaka potrzeboja wszsytkie urzadzenia w ktore jest wyposazony pojazd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Z Twojej odpowiedzi nijak nie wynika to o co pytałem :bezzebow a nawet przeczy temu co napisałeś wcześniej.

 

Generalnie nawet 90A alternator naładuje poprawnie 200Ah akumulator, o ile inne odbiorniki nie ciagną za dużo.

Od dziesięcioleci takie układy działają w ciągnikach rolniczych ( alternator 100A, a akumulatory 200-300Ah)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, napiszę coś z własnego doświadczenia :) Mam AFN , wymieniłem alternator z bosha na valeo z okazji że bosha nie mogłem dostać w okolicy a za 150 zł dostałem w bardzo dobrym stanie od FL , sam mam 96 r . Wszystko pasowało oprócz wtyczek lecz to też nie było problem , gdyż wystarczyło podczepić nową kostkę :D i wszystko pasuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam AFN , wymieniłem alternator z bosha na valeo z okazji że bosha nie mogłem dostać w okolicy a za 150 zł dostałem w bardzo dobrym stanie od FL , sam mam 96 r . Wszystko pasowało oprócz wtyczek lecz to też nie było problem , gdyż wystarczyło podczepić nową kostkę i wszystko pasuje

 

Tak sobie polepszyłeś że regeneracja Valeo będzie co najmniej 2 krotnie wyższa niż Boscha. A jak w tym Valeo padną łożyska (zaczną huczeć) to bez jego rozlutowywania możesz zapomnieć o ich wymianie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie wiem jak z Boschem, ale materiały do regeneracji Valeo to ok 50zł ( szczotki + komutator + łożyska ).

Mi regeneracja (robiłem to pierwszy raz) zajęła 4 godziny z demontażem/montażem.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o koszt elementów tylko ilość czasu potrzebnego na rozebranie Valeo w przypadku Passata B5 - bez rozlutowywania się nie będzie a to wtedy zdecydowanie podnosi koszt usługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie skrzywiona ośka w alternatorze bosch 120A 0123515008 028903028F AHU, czym go zastąpić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takim samym wirnikiem

bedzie pewnie kosztowal mniej niz caly nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie chce zalozyc u siebie alternator 140A bo oryginalnie byl taki a mam zalozony 120A. Moje pytanko jest takie czy od silnika 2.5 podejdzie do 1.9? Oczywiscie kolo pasowe musze przelozyc...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia

jak pasuje na lapach to bez problemu mozna zamieniac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ale wlasnie czy mocowanie podejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak wiem ale wlasnie czy mocowanie podejdzie?

Nie podejdzie !!! Inne mocowanie. Po prawej od 2.5tdi jak widzisz jest chyba mocowany nie po tej samej stronie silnika. BTW pozdrawiam kolegę z wioski :P

20160108_174415.jpg

20160108_174435.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności