Skocz do zawartości
Gość RAFAL.s

Wymiana alternatora

Rekomendowane odpowiedzi

Gość RAFAL.s

Witam ,Chce wymienic alternator w tej chwili mam zalozony Valeo 120A numer 028 903 031 A

czy jest mozliwosc zalozenia alternatora o innym numerze tzn.mam na mysli to czy moge zalozyc inny 120A np Bosch .Etka podaje kilka roznych numerow dla 120A tylko czy mozna je zamieniac ? Z gory dzieki za podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to nie tajemnica - jaki jest powód że chcesz wymienić o takich samych parametrach?

Jesteś "maniakiem" BOSCHa?

 

Co do samej wymiany to jeżeli konstrukcyjnie będzie pasować (mocowanie, pasek) to - no problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RAFAL.s

Probowalem kupic Valeo taki sam jaki jest zamontowany teraz ,ale nie moge dostac z takim samym numerem dlatego pytam o Boscha nie ma to dla mnie zupelnie zadnego znaczenia jakiej firmy czy Bosch czy Valeo .Etka podaje kilka roznych numerow dla 120A Passat 2003 tylko zastanawiam sie czym moga sie roznic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale stary padł Ci kompletnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Różnią sie jeszcze szerokością rolki na sprzęgiełku jednokierunkowym. Bywały model 5 rzędowe i 6 rzędowe. Ta pierwsza jest dominująca.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wilq

Witajcie, czy moglibyście mi podac numer cześci,

chodzi mi o alternator do paska '99 z silnikiem AFN,

wersja z climatronikiem.

 

musze wymienic a niestety mam założony od golfa wiec sami rozumiecie ze niezalacza sie odrazu tylko trzeba dodac gazu, lub podac mu obciazenie na zacisk, ale to jest tylko polśrodek aby auto jezdzilo,

 

z gory wielkie dzieki,

 

pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, czy moglibyście mi podac numer cześci,

chodzi mi o alternator do paska '99 z silnikiem AFN,

wersja z climatronikiem.

 

musze wymienic a niestety mam założony od golfa wiec sami rozumiecie ze niezalacza sie odrazu tylko trzeba dodac gazu, lub podac mu obciazenie na zacisk, ale to jest tylko polśrodek aby auto jezdzilo,

 

z gory wielkie dzieki,

 

pozdrawiam

Mariusz

 

Wilq ; A jaki producent Cię interesuje Bosch czy Valeo?

 

EDIT

 

Poniżej alternatory do AFN z MY 99

028 903 027Q 70A Bosch nadw >>3B-X-150 000

028 903 029A 90A Bosch nadw 3B-X-150 001 >>3B-Y-060 488

028 903 028 120A Bosch nadw >>3B-X-150 000

028 903 029B 120A Bosch nadw 3B-X-150 001 >>3B-Y-060 488

 

028 903 027T 90A Valeo nadw >>3B-X-150 000

028 903 029D 90A Valeo nadw 3B-X-150 001>> 3B-Y-060 488

028 903 029E 120A Valeo nadw 3B-X- 150 001 >>3B-Y-060 488.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wilq

wielkie dzieki Jurek,

tak naprawdę bez różnicy mi jest jaka firma,

teraz wiem czego szukac,

 

pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marekendriu

Witam!

Prosze o pomoc.Musze wymienic alternator w moim pasku 2003r,131KM,1.9 TDI.Moze mi ktos napisac jak poluznic ten pasek?

 

---------- Post added at 19:47 ---------- Previous post was at 18:51 ----------

 

Pomoze ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Prosze o pomoc.Musze wymienic alternator w moim pasku 2003r,131KM,1.9 TDI.Moze mi ktos napisac jak poluznic ten pasek?

 

---------- Post added at 19:47 ---------- Previous post was at 18:51 ----------

 

Pomoze ktos?

 

naloz jakis klucz na napinacz tego paska i go po prostu zegnij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie czy może mi ktoś pomóc z moim alternatorem,nie do końca jestem pewien jaki potrzebuję a mam silnik AHU.

wielkie dzięki za chęć pomocy.

 

pozdrawiam:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy może jeszcze ktoś wie jaki jest alternator w AFN czy będzie pasował do mojego AHU bo mogę od niego kupić ale on też nie wie czy będzie pasował do mojego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy może jeszcze ktoś wie jaki jest alternator w AFN czy będzie pasował do mojego AHU bo mogę od niego kupić ale on też nie wie czy będzie pasował do mojego???

 

Na poczatku sprawdź jakiej mocy masz alternator i jakiej mocy alternator proponuje Tobie sprzedający. Bo może okazać zbyt słaby (jeżeli masz 120A a tamten jest 90A)!! Następnie popatrz na mocowanie - czy jest takie same. Reszta powinna pasować (bez względu czy to jest VAleo czy Bosch).

 

Jeżli masz 90A alternator - to tutaj masz numery katalogowe:

2a25f145d66ab6c3m.jpg

A jeżeli masz 120A to numery są tu:

928128d5214869c8m.jpg

Edytowane przez Wojciechpop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za zainteresownie tematem i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co wymieniać alternator? przecież wystarczy wymienić szczotki. Wątpię żeby większości starł się komutator bądź przepalił alt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przecież wystarczy wymienić szczotki

no tak w alternatorze są tylko szczotki-codziennie to słyszę od klientów-fachowców "Panie ładowania nie mam trzeba wymienić regulator albo szczotki" ludzie przecież altarnator składa się z wirnika,stojanu,diód prostowniczych,komutatora(bieżni) i wszystkie te elementy mogą ulec awarii.Jeśli szczotki są wytarte to jak ma wyglądać bieżnia zakładając,że auto ma najechane ok 250tys. km?

Najczęściej wymienianymi elementami alternatora typu BOSCH są:

łożyska,komutator,regulator,szczotki,wolnobieg rzadziej stojan,prostownik lub wirnik ten natomiast często ulega uszkodzeniu w alternatorach typu VALEO.I wszystko na ten temat.

Edytowane przez oli2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę oddałem do regeneracji alternator, ponieważ po ponownej wymianie reg. napięcia znów zanikło ładowanie. Myślałem nad zakupem nowego, ale podjechałem do firmy która ma podpisaną umowę z boschem na regeneracje i inne naprawy związane z produktami Boscha. Myślałem, że zedrą ze mnie kupę kasy- swego czasu byli znani z wysokich cen... Po sprawdzeniu altka przez fachowca wyszły następujące wady:

- padnięte 2 łożyska

- oberwane uzwojenie- wystarczyło przylutować

- pęknięta obudowa altka w 2 miejscach

Koszt naprawy + 3 miesięczna gwarancja to 190 zł. Wg mnie warto dać towar do sprawdzenia na samym początku. Ja niepotrzebnie wymieniałem 2 x regulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego. Ja niedawno miałem w swoim AFN problemy z alternatorem. Dwa razy był w zaprzyjaźnionym serwisie alternatorów: za pierwszym razem do wymiany komutator i szczotki, a za drugim razem pęknięte uzwojenie które dało się bez problemu naprawić. Lecz pi jakimś miesiącu po raz trzeci zawiódł mnie alternator jaki był założony w Pasku od nowości formy VALEO. Postanowiłem kupić nowy. W Warszawie blisko Dworca Zachodniego jest warsztat gdzie mają bardzo konkurencyjne ceny. Od tamtej pory w Pasku moim prąd wytwarza BOSCH 140 A (wcześniej było 120A)

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności