Skocz do zawartości
Gość luger1

Olej w zbiorniczku wyrównawczym/układzie chodzenia

Rekomendowane odpowiedzi

dodam że mam w oleju maż a nie w zbiorniczku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eltom

Chłodnicę oleju uszczelniałeś? Wymień w niej wszystkie uszczelki, a do tego uszczelkę na połączeniu chłodnicy z silnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chłodniczka ma wlot i wylot węży (obieg całkowicie zamknięty) wrazie gdy uszczelka pęknie wydostaje się olej tylko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy podczas pęknięcia chłodniczki może płyn chłodzący przedostawać się do oleju???płynu ubywa mi na cały miesiąc 1500km pół litra coś około tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szykuj kase trochę za boli... i napraw szybko bo olej w chłodziwie to juz agonia zarżniecie silnika możliwe i koszty jeszcze wieksze stawiam dyche na uszczelke głowicy:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem już uszczelkę i nic niedało teraz wymieniłem uszczelkę z głowicą nową i jest jak było co robić dalej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam więc jaka była przyczyna przelewania i oleju w zbiorniczku?pozdrawiam

a_r_t_i

Ja miałem właśnie takie przelewanie, o którym piszesz. Olej dostał się do układu chłodzenia i teraz autko stoi w warsztacie na wymianie uszczelki pod głowicą.

Jeżeli możesz bardziej opisać przypadek dziwnego przelewania to będę wdzięczny.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli maź kawowa pojawia się w silniku, to może być efekt niedogrzewania się silnika czyt. krótki trasy. Ja miałem taki efekt lecz tylko na bagnecie, na korku wlewu oleju brak takich śladów. Miałem turbo padnięte i nadawało się tylko do regeneracji, a po założeniu sprawnej (po regeneracji) turbosprężarki efekt ten zanikł bezpowrotnie. Do turbo idą przewody olejowe jak i cieczy chłodzącej - przynajmniej tak jest w moim AWT. Tam najwidoczniej flaki były już zmaglowane i dochodziło do mieszania, a w zasadzie dodawania cieczy do oleju, a nie na odwrót. Dodam jeszcze, że przy akcji turbo został wycięty kat - stopiona przednia część wkładu. W wężach dolotowych było nieco wody więc może przez brak drożności kata para wodna skraplała się w okolicach turbo gdzie dalej dostawało się to do układu olejowego. Ale to tylko takie moje spostrzeżenia, mogę się mylić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam. A u mnie przypadek jest troszeczke inny. Wczesniej podczas jazdy w trasie zdarzały się przeskoki temperatury za 90 stopni. wymieniłem czujnik temperatury i korek od zbiorniczka wyrónawczego i przejechałem 1500 km bez problemów przez pół europy. dzisiaj gdy chciałem sprawdzic poziom oleju zobaczyłem czarn plamki w zbiorniczku. Ale płyn chlodzacy jest czysty. jak włożyłem palec to wyglada jak olej ale tylko na sciankach górnych zbiorniczka. dodam, że nie ubywa mi płynu ani oleju i na korku w silniku ani na bagnecie nie ma zadnej mazi. Olej jest czarny. Co to może byc? Jakies pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystko sprawdzone blok i głowica szczelne a mimo to olej w zbiorniczku jest jasna jak kawa z mlekiem maź skąd może się to brać? Nie mam już pomysłów w poniedziałek jadę odłączyć chłodnicze oleju nie wiem czy pomoże upg zmienione cały remont silnika był nie wiem co może być ma ktoś pomysł 1.6 alz skąd jeszcze może się tam brać? Pozdrawiam proszę o pilną pomoc w czwartek jadę do Niemiec muszę to zrobić :/ nie ma braków mocy czy jakich kolwiek problemów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności