Skocz do zawartości
Gość adamgl

Nawigacja MFD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adamgl

Mam już zamontowaną navigacje MFD (jaka wersja nie mam pojęcia czy D C czy inna) i wsio działało jak należy do czasu instalacji DVD adaptera. Punkt na mapie navigacji stoi w miejscu i się nie rusza , jak wejdę w opcje i menu co pokazuje ilość satelit oraz szerokość i długość geograficzną wsio się przestawia w trakcie jazdy ale punkt na mapie jest cały czas w tym samym miejscu. Odłaczałem już aku na parę minut ale to nic nie dało, odłączyłem ten adapter też nic nie dało - co może być przyczyną - prosze o pomoc bo mnie krew juz zalewa. Ewentualnie proszę o adres gdzie mogę dzis podjechać i to zrobić (odpłatnie) tak aby wsio działało jak ta lala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam już zamontowaną navigacje MFD (jaka wersja nie mam pojęcia czy D C czy inna) i wsio działało jak należy do czasu instalacji DVD adaptera. Punkt na mapie navigacji stoi w miejscu i się nie rusza , jak wejdę w opcje i menu co pokazuje ilość satelit oraz szerokość i długość geograficzną wsio się przestawia w trakcie jazdy ale punkt na mapie jest cały czas w tym samym miejscu. Odłaczałem już aku na parę minut ale to nic nie dało, odłączyłem ten adapter też nic nie dało - co może być przyczyną - prosze o pomoc bo mnie krew juz zalewa. Ewentualnie proszę o adres gdzie mogę dzis podjechać i to zrobić (odpłatnie) tak aby wsio działało jak ta lala.

 

Moze masz na stale odlaczony sygnal Gala (aby mozna bylo ogladac DVD w czasie jazdy) ?

Sprawdz ciaglosc kabla A1 w zlaczce ISO

Proponuje zwrocic sie do osoby ktora montowala ten adapter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adamgl

Teoretycznie nie mam jak go sprawdźić bo nie mam wyimaków, szukam doświadczonej osoby z okolic wawki lub samej Warszawy co by podjechać zrobić zapłacić i mieć z czaszki jak to się mówi i więcej nie zawitać już w Audialu na pradze mam już ich serdecznie dosyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo wyjmaków, był już taki temat ->JAK ZROBIĆ WYJMAKI <-:padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozesz ogladac DVD w czasie jazdy?

moze zamontowali Ci taki reczny przelacznik? (odlacza sygnal Gala)

Jak po montazu adapterka oddawali Ci autko nikt nic nie tlumaczyl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Punkt na mapie navigacji stoi w miejscu i się nie rusza
Ja mam sygnał Gala na przełączniku i praktycznie jest cały czas odłączony a navi działa prawidłowo,, czyli " punkt się przesuwa".
odłączyłem ten adapter
Teoretycznie nie mam jak go sprawdźić bo nie mam wyimaków
to w jaki sposób odłączyłeś adapter od navi ??

całkowicie wyłącz w ustawieniach wyjście AUX i zobacz jak się zachowuje Twój "punkt"

parę razy wysuń i włóż płytkę do nośnika navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam sygnał Gala na przełączniku i praktycznie jest cały czas odłączony a navi działa prawidłowo,, czyli " punkt się przesuwa

moze Twoja nawi kozysta z sygnalu z ABS? a jego tylko z Gali

 

Jakia wartosc macie w opcji "impulse"? 8 czy 45 (W MFD należy przycisnąć 3 i 6, następnie flagę )

( http://www.forum.vw-passat.pl/topics56/od-czego-zalezy-dzialanie-nawigacji-vt10209.htm?postdays=0&postorder=asc&highlight=impulse&start=14 )

 

Liczba impulsow 45 jest dla systemow wbudowanych fabrycznie i kozystajacych z sygnau tacho z ABS.

Liczba 8 jest dla urzadzen kozystajacych z sygnalu Gala jako tacho.

 

Jesli teraz kolega ma dolozona navi kozystajaca z sygnalu Gala i magicy od DVD mu ja rozlaczyli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze Twoja nawi kozysta z sygnalu z ABS
sygnał ABS jest odłączony (luźna kostka czerwona a w niej dwa przewody -abs i jeszcze jakiś) od czasu kiedy wymieniłem fabrycznie zamontowaną MCD na MFD. W tej sytuacji teraz nie mam ani gali ani abs, liczba impulsów ustawiona na 8 (byłem sprawdzić) Nigdy nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi na nurtujące pytanie dotyczące właśnie tych spraw ,czy te sygnały z abs i gali oraz rozmiar kół nie są potrzebne do tego by samochód "nie zgubił się" , np: w jakimś długim tunelu pod kanałem L... i pamiętał odległość ? Przecież w takim tunelu nie ma żadnej satelity dostępnej a jedziesz razem z "punktem" :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adamgl

Niestety nie idzie 3 i 6 i flaga, oprócz kontrastu nic nie można zmienić (wersja C) punkt "czasem" załapuje i pokazuje np. ostatnie parkowanie. Dziś jechałem z pragi do selgrosa na modlińskiej i przez cały dzień pokazał mi tylko punkt w którym zaparkowałem w selgrosie, pózniej byłem u teściowej i stałem jakiś czas i punkt się znalazł . Ale o co chodzi to nie mam pojęcia, wydaje mi się że zanika mi ten sygnał GALA, bo jak ustawię go w radiu (a kiedyś go ustawiałem) to jak dodaję gazu na większe obroty głośność radia się nie zmienia (oczywiście trzymam go na tych obrotach jakiś czas). Do tego menu za cholere wejść mi się nie udało a NAVi jest dołożona i kupiony kabel z takim wyłącznikiem do DVD czy coś ale właczanie jego czy wyłaczanie nic nie daje. Czy może mnie ktoś poratować jakimś punktem bądź dojazdem w okolicach wawki co by to zrobić (odpłatnie) ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jak dodaję gazu na większe obroty głośność radia się nie zmienia (oczywiście trzymam go na tych obrotach jakiś czas) ?.

 

sygnal gala nie jest powiazany z obrotami silnika tylko z prodkoscia samochodu a dokladnie z jego przebyta droga wiec dodawnia gazu na postoju nic nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adamgl

Ale to działało, zapewniam że było OK, po dodaniu gazu robiło się radio głośniejsze , co prawda przeszkadzało mi to że się robiło głośniej ale teraz się tak nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NAVi jest dołożona i kupiony kabel z takim wyłącznikiem do DVD
to jest właśnie włącznik do Gali, możesz sobie wyłączyć po to byś mógł oglądać coś w navi w czasie jazdy.nie obędzie się bez wyjęcia navi, coś jest namieszane w kablach jak nie po rozpinane lub źle spięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adamgl

wyłącznik mam zamontowany w schowku, ale jego naciskanie nic nie da, pozatym nie chce grzebać i tak nie mam czym wyjąć jej i jeszcze pada... może ktoś z garażem i wyimakami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam już zamontowaną navigacje MFD (jaka wersja nie mam pojęcia czy D C czy inna) i wsio działało jak należy do czasu instalacji DVD adaptera. Punkt na mapie navigacji stoi w miejscu i się nie rusza , jak wejdę w opcje i menu co pokazuje ilość satelit oraz szerokość i długość geograficzną wsio się przestawia w trakcie jazdy ale punkt na mapie jest cały czas w tym samym miejscu. Odłaczałem już aku na parę minut ale to nic nie dało, odłączyłem ten adapter też nic nie dało - co może być przyczyną - prosze o pomoc bo mnie krew juz zalewa. Ewentualnie proszę o adres gdzie mogę dzis podjechać i to zrobić (odpłatnie) tak aby wsio działało jak ta lala.

Witam.

W swoim Passacie B5 FL 2003r. AVF, zamontowałem radionawigację MFD wer. D i wszystko działa ok. Do montażu użyłem oczywiście navi MFD, kabla plug&play kupiony na Alledrogo, anteny GPS zakupionej na Alledrogo. Montaż bez cięcia kabli tylko podłączyć i działa. W menu nawigacji ustawiłem rozmiar kół i ilość impulsów na 8 (sygnał z GALA).Wszystko działa płynnie. Gdy sygnał był ustawiony na 45 nawi działała "skokowo" czyli moja pozycja na mapie odświeżała się z poślizgiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.....

 

odpowiadasz na post z przed 3lat.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

koledzy mam navi mfd ale nie mam płytki jaka ma to być płyta CD czy DVD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam navi mfd ale nie mam płytki jaka ma to być płyta CD czy DVD

 

masz B5 czyli MFD1, czyli mapy sa na CD.

w opisie masz 1999r wiec jest duze prawdopodobienstwo ze masz wersje A lub B ....

reszte doczytaj sobie na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz B5 czyli MFD1, czyli mapy sa na CD.

w opisie masz 1999r wiec jest duze prawdopodobienstwo ze masz wersje A lub B ....

reszte doczytaj sobie na forum.

Witam. A w jaki sposób dowiedzieć sie czy jest to wersja A lub B...

czy dal byś jakiegoś linka do tematu bo jest tu tego tyle że w głowie się miesza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naciśnij jednocześnie 3 i 6 powinno wyświetlić się info o wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności