Skocz do zawartości
Gość adamgl

Nawigacja MFD

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam takie pytanie: świeci Wam podświetlanie przycisków w navi MFD ver.D gdy macie włączone światla, a navi jest wyłączona? Kiedyś chyba tak miałem, że podświetlanie się świeciło, ale nie jestem pewny. Teraz przy włączonych światłach podświetlanie przycisków działa jak navi jest włączona, a jak ją wyłączę, to po paru sekundach podświetlanie przycisków gaśnie. U Was też tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blackg

Witam, jestem świeżym posiadaczem nawigacji MFD, była bez płyty więc utworzyłem swoja (płyta działa, oblicza trase) ale, nawigacja nie wykrywa satelit, jaka może być przyczyna (uszkodzona antena ?), nie mam jeszcze wyjmaków żeby to sprawdzić więc proszę o pomoc od czego zacząć. Poniżej przedstawiam zdjęcia z gps view-wera, oraz systemu.

 

3f7959cbca7d88e6m.jpg 0dd7d75de4bd89b6m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjmij navi i dociśnij kabel antenowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów

mam pytanie odnośnie navi MFD. Do czego służą dwie górne prawe białe diody w nawigacji. Ostatnio zauważyłem, że po zamknięciu kluczykiem i aktywowaniu imo właśnie żadna z tych diód nie pulsuje. Nie jestem pewien ale wcześniej któraś z nich świeciła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do czego służą dwie górne prawe białe diody w nawigacji

 

jedna z nich to czujnik oswietlenia zewnetrznego (ekran MFD rozjasnia sie lub sciemnia w zaleznosci od swiatla zewnetrznego)

 

druga to dioda czerwona ktora powinna migac po zamknieciu autka.

 

jesli nie miga to sprawdz:

- czy dioda w drzwiach kierowcy miga?

- czy wtaczki w MFD sa poprawnie docisniete (szczegolnie pin A3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki navik, wszystko jest już ok. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy jak wyjac nawigacje jezeli wyjmaki nie smigaja (moze juz wyjmowana?)? dokladnie chodzi o gorny lewy zatrzask - tylko jego nie moge "zalatwic" ;) zrobilem fajnego softa do navi ale nie moge przetestowac - laser do czyszczenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli uszkodzony jest górny lewy zaczep, to wyjmij najpierw przycisk (jeśli dobrze pamiętam to było ogrzewanie tylnej szyby > ten przy uszkodzonym zaczepie), przez otwór tego przycisku, paluchem dostaniesz się do zaczepu, wystarczy docisnąć i puści, dobrze, żeby reszta zaczepów była już odblokowanych przez wyjmakami.

luknij tutaj: post 6 i 9

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=25263

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem dodac - gornego lewego wlasnie nie siegam palcem ;) dolne wlasnie palcami odblokowalem, a gorny prawy kluczykiem, zostaje tylko ten feralny gorny lewy :( gorna czesc ma tak jakby dluzsza blaszke na dinie, nie wiem jak to opisac, w kazdym razie nie moge jej odblokowac.

Edytowane przez macieek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności