Skocz do zawartości
Kuczi

Elementy klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Tak :fajny Pominąłeś jeszcze czujniki temperatury, przewody ciśnieniowe, przekaźnik załączający sprężarkę i parę innych rzeczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś podać numery ETKA parownika dla wersji climatronik i manualnej klimatyzacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B3 na R12, czy B3 i B4 na R134A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może ktoś podać numery ETKA parownika dla wersji climatronik i manualnej klimatyzacji.
to nie ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zaglada ktos tu moze jeszcze? mam problem...wie ktos moze jak sie nazywa w b5 ten czarny kabelek z taka kosteczka przy sprezarce? wlasnie on mi sie urwal i nie wiem co dokupic....bo lato sie zbliza i bez klimy jezdzic? pomoze ktos..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wlasnie on mi sie urwal

Jeśli masz na myśli zasilanie sprzęgła sprężarki....czyli wkabelek który wchodzi pod koło pasowe i właśnie z spod tego koła wyrwał sie kabelek to czeka Cię zdejmowanie sprzęgła z pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Nie wiem czy w dobrym temacie pytam ale mam problem z sterownikiem klimatyzacji. Od momentu zakupu w moim Passacie B5 był zamontowany inny climatronic firmy Procond Electtronica Nec 75308B71. Chciałem go wymienić na oryginalny i tu napotkał mnie problem. W starym sterowniku jest tylko jedna kostka podłączenia a w oryginalnym aż 4. Poszukałem po kablach i niestety znalazłem tylko dwie kostki. Gdzie mogę szukać pozostałych?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź i przepraszam jeśli pisze w złym temacie

images.jpg

images2.jpg

1501590894_1.jpg

20110317149.jpg

20110317150.jpg

20110317152.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na ostatnim foto widzę 4 wtyczki ale czy to od klimy nie jestem pewien

P.S.

a to ci dobrze działało ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ciepłe powietrze to raczej dobrze, choć wskazania temp na wyświetlaczu a wewnątrz auta się różniły. A co do zimnego to nie wiem bo przy wymianie rozrządu okazało się że brakuje mi chłodnicy klimatyzacji i muszę ją dokupić. Jeśli chodzi o te 2 wtyczki z tyłu to one są połączone z czymś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chce sprawdzić czy brakuje mi jeszcze jakiegoś elementu klimatyzacji więc jak możecie to napiszcie gdzie czego szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy chce sprawdzić czy brakuje mi jeszcze jakiegoś elementu klimatyzacji więc jak możecie to napiszcie gdzie czego szukać?
tu masz chyba wszystkie części klimy prócz wiązek

[ATTACH]48718[/ATTACH]

[ATTACH]48719[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie doszedłem po przeczesaniu internetu iż w moim aucie było sterowanie ogrzewaniem manualne. Nie mam skąd znaleźć tyłu podłączenia manualnego sterowania klimatyzacją ale chyba jest tak samo. Otóż obie kostki które są w moim aucie nie podłączone były właśnie ze sterowania ręcznego. Ktoś musiał przerobić sterowanie na elektryczne i zamontował sterownik Davia który jest na małą kostkę. Ogólnie wszystko działa (poza klimą - brak chłodnicy :( ) ale mam takie pytanie. Skoro ktoś montował sterownik elektroniczny to musiał zmienić także nagrzewnice by była sterowana elektronicznie? Jeśli tak to dlaczego nie ma normalnych 4 kostek do podłączenia jak przy standardzie tylko dorobiona ta jedna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam do was pytanie czy w passacie z 2005 roku była klima manualna zamiast climatronica. bo znalazłem takiego na allegro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była. Chociażby na rynek USA ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, nie wiem czy w dobrej rubryce umieściłem to zapytanie, mam problem ze swoją klimatyzacją, sprężarka działa wiatrak też kręci się,klima nabita ,a mimo to nie chłodzi,druga rzecz to że widzę kostkę z przewodami (poniżej wiatraka klimy) ale nie wiem za bardzo od czego ona jest i może to jest przyczyną,czy ktoś wie od czego ona może być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dokładając sprężarkę klimatyzacji w silniku takim jak u mnie wystarczy zmienić tylko pasek (na dłuższy) czy też na przykład napinacz lub koło pasowe?

Edytowane przez johnx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich ...

Kupiłem nie dawno VW Passat B5 99r. Mam problemy z klimatroniciem przy załączeniu sprężarki zaczyna " czpykać " Jest to dosyć denerwujące co można z tym zrobić aby nie czpykało .. Czy muszę zmienić całą sprężarkę czy coś poprostu dokupić / naprawić i ile by mnie to kosztowało ..

Dziękuję Za ODP. !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy załączeniu sprężarki zaczyna " czpykać "

 

A może wyjaśnij genezę tego słowa i opisz problem w inny sposób, bo za H..... nie można skumać o co ci chodzi :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włącze sprężarkę wydaje ona odgłos jak by w nią kamieni nasypać nie potrafię tego opisać ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności