Skocz do zawartości
Gość vobo

climatronik działa, a powietrze leci gorące ???

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko czy mozna zrobic taki myk zeby klima nie chodzila a byl tylko sam nawiew
Przeczytaj instrukcje do auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko czy mozna zrobic taki myk zeby klima nie chodzila a byl tylko sam nawiew
nacisnij ECON lub wew obieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek1111 błąd 25b-siłownik klapy V85 w przestrzeni na nogi lub odmrażania-rozumuje z tego że nie działa jakiś siłownik V85 dalej z tym odmrażaniem to nie kapuję a mam ten sam błąd.A czy te siłowniki mają jakieś duże znaczenie na chłodzenie klimy? To znaczy czy może lecieć np.cieplejsze powietrze podczas gdy klima jest nabita i ustawiona na LO?Na teście klimatronika sprawdziłem temperaturę z czujnika przy głównym nawiewie-przy temperaturze zewnętrznej ok30*C pokazuje ok 14*C a jak klima pochodzi z 10 minut to temperatura spada do jakichś 4,5-5*C mnie się wydaje że taka temperatura 5* powinna być osiągnięta dużo szybciej niż 10 min.Koledzy poradźcie coś bo na klimę wydałem już 1000 zeta a nie chłodzi jak powinna-dodam jeszcze że przez trzy dni od nabicia chodzi fantastycznie i słychać jak włącza się drugi bieg wiatraka- wtedy jest bardzo dobrze- po około 3 dniach nie włącza się już drugi bieg wiatraka i wieje już nie takim zimnym powietrzem jak na początku-macie może jakieś pomysły oprócz wymiany autka?:rozpacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i proszę dzisiaj po tygodniowym czasie od nabicia klimy znowu się skończyła-brak jakichkolwiek błędów na klimatroniku a z nawiewów leci ciepławe powietrze, według czujnika to 13*C.Czy moglibyście koledzy chociaż polecić jakiś zakład dobry od klimy w okolicach Radomia byłbym bardzo wdzięczny bo następny raz nie mam zamiaru nabijać czynnika i wydać znowu 100zeta tylko po to żeby pojeździć z tydzień czasu.Pomóżcie plis:zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobny problem Passat B5 '98. Wlaczam klimatyzacje, daje na LO i 2 kreski nadmuchu, powinien dmuchać zimnym jak cholera, a tu ****, lekko zimne. Jak wylacze klime i wlacze ja po 30 sek wieje zimnym, az sukcesywnie dochodzi do lekko zimnego. Bylem uzupelniac czynnik, maszyna powiedziala ze mam nieszczelny uklad, sciagnela mi reszte czynnika (polowe, bo tyle bylo) i zaplacilem ladnie 50zl za oddanie czynnika. Pojechalem do "specjalistow", sprawdzili, powiedzieli ze uklad szczelny, ale zabili czynnik z barwnikiem, powiedzieli zeby pojezdzic. Dzisiaj robilme klocki, olej, filtry i pogadalem z mechanikiem, powiedzial ze najprawdopodobniej zaplachal sie uklad. Bede wiedzial co i jak za 2 tygodnie, bo wtedy bede mial dopiero czas oddac do serwisu. Dam znac.

BTW: jak by co to jestem świerzak i żółtodziób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samson ja jutro spróbuję umówić się na wizytę w zakładzie gdzie robią klimę i zobaczymy co powiedzą-u mnie też układ szczelny,sprawdzany maszyną i napełniony był też układ azotem-nieszczelności nie było.Podjechałem do innego zakładu-sprawdzili i powiedzieli,że są małe nieszczelności w okolicach wiatraka klimy-podobno naprawili i miało być git.Pojeździłem trzy dni czynnik wyparował-wróciłem do nich -stwierdzili,że teraz ucieka przez zaworki rozprężne-wymieniłem zaworki, jak zwykle miało być już dobrze.Po trzech dniach używania klimy skończyło się zimne powietrze i klima, poznałem po tym,że nie załączała sie już sprężarka i wiatrak chodził na jednym biegu.Samodiagnoza dzisiaj potwierdziła dzisiaj moje spostrzeżenia-powietrze na wyjściu miało 13*C a to za dużo-no cóż mam nadzieję,że jutro może coś z tym zrobią-chyba że znowu trafię na partaczy:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuje pilnie jakieś namiary na dobry zakład zajmujący się naprawą klimatyzacji nawet w okolicy Warszawy-chcemy jechać w piątek do Częstochowy a bez klimy 200km to dużo,dajcie znać-telefon,adres,cokolwiek:zalamany: pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam Passata 2005 (z marca) mam identyczny kłopot jak użytkownik kobrasd "Siemka mam Passata B5 3BG 2003 i podobny problem z klimatyzacją,jak koledzy.Jest więc tak:Kiedy dam powiedzmy na 22 stopnie to po jakimś czasie staje się gorąco,jeżeli zmniejsze na 20 czy 18 to zaczyna dmuchać jeszcze bardziej ciepłym powietrzem(nie ważne czy jest na AUTO czy na ECON )wieje bardziej a kreski od wiatraka się nie zwiększają dopiero jak dam na LO to leci zimne.Albo gdy dam nawiew na szybe i mam na 22 lub mniej to wtedy w stronę kierowcy,czy też pasażera leci chłodne powietrze.Kilka dni temu sprawdzano mi cały układ,robili test na kąpie(nic nie znalezli,żadnych błędów),spuszczali gaz,sprawdzali szczelność i nabijali na nowo gaz.Spręzarka się załancza i wiatrak też chodzi.A problem jak był tak jest dalej.Prosze was,jeżeli macie jakieś pomysły to piszcie,bo już mnie szlak trafia.Z góry dzięki. "

 

W jednym zdaniu chłodzi tylko w pozycji LO od 18 stopni w górę grzeje :636:

Dołączam się do pytania i proszę o pomoc !!!

Witam, czy ktoś rozwiązał ten problem?

Mam to samo - ustawienie na LO - chłodzi, ustwienie na 18, 20, 25HI- grzeje na maxa.

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, czy ktoś rozwiązał ten problem?

Mam to samo - ustawienie na LO - chłodzi, ustwienie na 18, 20, 25HI- grzeje na maxa.

Rafał

Rozwiazanie wielokrotnie padlo na forum. Wystarczy przeczyscic silniczki sterujace klapami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam podobny problem leci cały czas gorące powietrze z kratek. rurki od klimy pod maską jedna jest lodowata druga taka normlana ciepła. gorące leci na econie na max zimnym jak i na klimie. Podejrzewam, że jest to klapka regulacji temp zacięła się w pozycji gorącej... czy ktoś może podpowie gdzie ten silniczek się znajduje? Pod schowkiem pasażera?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

mam podobny problem leci cały czas gorące powietrze z kratek. rurki od klimy pod maską jedna jest lodowata druga taka normlana ciepła. gorące leci na econie na max zimnym jak i na klimie. Podejrzewam, że jest to klapka regulacji temp zacięła się w pozycji gorącej... czy ktoś może podpowie gdzie ten silniczek się znajduje? Pod schowkiem pasażera?

 

Pozdrawiam

 

zrób najpierw autodiagnozę klimatronica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod schowkiem po lewej stronie tak jakby za zapalniczką i radiem, regulacja ciepło/zimno to klapa z czerwonym cięgnem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Już działa wymieniłem klapkę. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klapkę czy cały silniczek? Lub regeneracja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności